Jste zde:
soccerLift - Joomla! 1.5 template by Bonusthemes.com
Vytisknout
E-mail

Dlouho očekávaný start Slovanu v krajském přeboru se stal skutečností. Fanoušci a hráči se dočkali v neděli 6.8.2017. Soupeřem byl celek Jiskra Rapotín. Tento tým známe, neboť jsme s ním v nedávné minulosti odehráli 4 mistrovské zápasy. Podmínky pro fotbal byly ideální, když lehce pršelo a vzhledem k tomuto počasí byla i divácká kulisa skvělá. Zápas nakonec asi spravedlivě  dospěl do dramatického penaltového rozstřelu, který zvládli lépe domácí Slovanisti. 
Jak už se stalo trochu pravidlem, opět nebyli Černovírští kompletní. Tentokrát citelně chyběli zraněný Marek Havelka, nemocný Tomáš Zapletal a hlavně Bořek Petrů, který pobýval v zahraničí. A aby toho nebylo málo, tak se domácím nepovedl ani vstup do zápasu. Nervozita byla celkem patrná. První velkou šanci ve 12.min ještě hostům překazil skvělým vyběhnutím gólman Kuba Gross. V 19.min už ani on však nemohl uspět proti výborné koncovce hostujícího Tomáše Valenty. Naštěstí se Slovan netrápil příliš dlouho a také on vstřelil první branku v krajském přeboru. Výraznou měrou se o to zasloužil Jakub Zachar, který v 25.min využil chybné rozehrávky hostů. Na polovině zabalil míč, utekl obráncům a dostal se do zakončení. Jeho střelu ještě brankář Šafář vyrazil, ale pouze před dobíhajícího Petra Kundrta, který nemohl mít se skórováním na 1:1 problém. Po této brance se hráči Slovanu trochu uvolnili, ale přesto byli nebezpečnější hosté. Na straně Černovírských sice nebezpečně střílel na zadní tyč Eda Pulkert, ale míč šel těsně vedle. To hosté tlačili mnohem víc díky bezchybné kombinaci a dobré práci s míčem všech svých hráčů. Zejména posledních deset minut první půle přestáli domácí se štěstím.
Ale bohužel už ani štěstí nepomohlo odolat Rapotínskému brejku hned v nástupu do půle druhé. Hostující kapitán Tomáš Indra svůj výlet do otevřené obrany domácích zakončil střelou na zadní tyč, od které se míč odrazil do brány. Hosté tak ve 47.min opět vedli rozdílem jedné branky 1:2. Slovan sice nepanikařil, ale k ohrožení hostujícího gólmana Šafáře měl hodně daleko. Zdálo se, že Rapotínští svou herní vyspělostí dovedou zápas do vítězného konce. Že tomu tak nakonec nebylo rozhodly dva faktory. Hosté totiž trochu ustoupili ze své aktivity a pustili Slovan více na svoji polovinu. To znamenalo více nedovolených zákroků a standartních situací před brankou Rapotína. Slovan se tak nenápadně dostával do závěrečného náporu. Hodně tomu taky pomohlo střídání unaveného Honzy Janošťáka čerstvým Danem Smrčkem v 70.min. Právě Dan Smrček totiž vyhrál klíčový souboj na půlící čáře a dokázal otočit hru na volného Jakuba Zachara na pravém křídle. Tomu už stačilo "jenom" stříleným centrem po zemi oslovit kanonýra Petra Kundrta na malém vápně. Přišlo opět bezchybné proměnění šance a srovnání stavu v 86.min na 2:2. A když se nechal v 88.min vyloučit dotčený stoper Rapotína bylo jasné, že zápas skončí penaltovým rozstřelem o jeden bod navíc. A to je vždycky loterie. Tentokrát však šťastnější pro domácí Slovan. Začínal Petr Kundrt a proměnil, následně hosté srovnali. Ve druhé sérii neuspěl Pavel Rak a Rapotín se dostal do výhody. Pak postupně proměnili všichni střelci. Na straně Slovanu postupně Petr Láner, Jakub Zachar a Petr Vyroubal. Rozhodující mečbol měl ale v páté sérii hráč hostů. Kuba Gross ale svůj tým podržel a střelu chytil. V šesté sérii se trochu překvapivě zvedl z hloučku možných střelců Dan Smrček a proměněnou desítkou jenom podtrhl svůj dobrý debut v Černovírském dresu. Pod tlak se tak dostal rapotínský střelec, čehož Kuba Gross dokázal bezezbytku využít. Zavřel bránu, penaltu lapil a pomohl tak k zisku prvních dvou bodů do náročné sezóny.
První zápas v KP je tedy za námi. Zisk 2 bodů je skvělý. Slovan se musel vypořádat s absencemi i s nepříznivým průběhem zápasu. První kontakt s herní kvalitou v přeboru jsme jakž takž ustáli. Ale stačit to asi nebude. Ale to se teprve uvidí. Teď máme radost. Dalším soupeřem bude v sobotu 12.8. v 17:00 celek Viktorie Přerov, který sestoupil z divize. Navíc v prvním domácím zápase podlehl rezervě HFK 1:2. A že by Přerov prohrál i druhý domácí zápas ? Proč ne. Bude to hodně těžké. Ale nemožné ? Nemožné určitě ne. Slovan bude bojovat. 

SLOVAN ČERNOVÍR - JISKRA RAPOTÍN  2:2 (1:1) na pen. 5:4

Góly: 25.min, 86.min Petr Kundrt

Sestava:
Gross-Kesler,Láner,Murárik,Ježo-Janošťák (70.Smrček),Rak,Vyroubal,Pulkert-Zachar,Kundrt
Připraveni: Sedlář, Fojtík, Meissner, Zdráhal

Na prvním snímku je zachycen smutek poté, co Pavel Rak neproměnil penaltu. Na dalších třech jsou výrazné postavy utkání, střelec dvou gólů Petr Kundrt, penaltový specialista Jakub Gross a dvojnásobný nahravač Jakub Zachar. No a nakonec radost sdílená s našimi fanoušky po zisku dvou bodů do tabulky KP. 

Rapotín 1 06082017

Rapotín 6 06082017                   Rapotín 5 06082017                   Rapotín 8 06082017

Rapotín 7 06082017

 

 

AKTUALITY

SEZONA 2017/2018 VE SLOVANU ČERNOVÍR
ZAKONČENA VELKÝMI ÚSPĚCHY

Na sezonu 2017/2018 budou fanoušci vzpomínat určitě rádi. Po postupu mužů do krajského přeboru se vědělo, že to asi bude sezóna boje o záchranu. Byl to sice boj až do konce, ale závěr byl opravdu nádherný. Nejprve domácí představení s Dubickem, potom odbojovaná bitva v Dolanech a na závěr famózní výkon s Hněvotínem s výhrou 6:0. Tímto utkáním jakoby chtěli hráči poděkovat všem fanouškům za podporu. Hned za měsíc ale začíná další příprava a víme, že druhý ročník v nové soutěži je ještě těžší než ten premiérový.

Hodně radosti nám v uplynulém ročníku dělali naši dorostenci. Od začátku soutěže šli za vítězstvím a titulem a nakonec ho vyválčili naprosto zdrcujícím způsobem. V závěru sice trochu polevili, ale to nemůže ani trochu kalit tento skvělý úspěch. Doufejme, že se klubu podaří z této skvělé party začlenit do dospělého fotbalu co nejvíce hráčů, protože pak bychom se mohli zařadit k tradičním účastníkům krajského přeboru mužů.

V kategoriích žáků byla určitě lepší ta skupina starších chlapců. Ti mohli dlouho rovněž pomýšlet na 1.místo v soutěži a jarní zápas v Jeseníku, který boj o titul rozhodl, byl na tuto kategorii velmi kvalitní. Také v této kategorii máme několik velmi kvalitních borců a tak jim přejme, aby se vydali cestou svých starších kolegů z dorostu. U mladších žáků se výrazně povedl začátek sezóny, jenže potom se borci nedokázali srovnat s fyzickou převahou soupeřů a na jaře se výsledkově hodně trápili. Ale, že fotbal umí hrát předvedli v posledním kole v Dubu, kde vyhráli 7:0 a to naprosto zaslouženě. Obě žákovské kategorie teď čeká Černovírská novinka a to nově založený "B" tým starších žáků, který by měl pomoci v herní praxi všech kluků.

V kategorii přípravek jsme pokračovali v budování ročníkových družstev tak, aby jsme v budoucnu mohli naplnit třeba i dorosteneckou divizi, o které se už teď v klubu hodně uvažovalo. Nejvíce se z mladých nadějí dařilo ročníku 2009, který svou soutěž vyhrál a stal se tak přeborníkem okresu Olomouc. Ale i ostatní celky si vedly skvěle a máme velkou radost z počtu těch nejmladších nadějí, kde se rovněž na novou sezónu postaví rezervní tým.

Z výše uvedeného vyplývá, že práce na udržení a vylepšení současného stavu bude víc než dost. Proto děkujeme všem trenérům, sponzorům, partnerům, fanouškům a rodičům za podporu a pomoc udržet Slovan Černovír co nejvýš v hodnocení Olomouckých klubů.

PRO MILOVNÍKY MALÉ KOPANÉ

LAZCE UNITED hrají domácí zápasy na hřišti Slovanu Černovír. Máte tak možnost zhlédnout na Lazcích zápasy tohoto zajímavého sportu i na jaře 2018.

KOLO DATUM DEN  ČAS DOMÁCÍ      HOSTÉ ROZHODČÍ
1. 31.3.  SO 10:30 Lazce United -   Foxhunters     Kurel
3. 14.4.  SO 10:30 Lazce United -  Elektro Otáhal "B"     Vavřinec
5. 28.4.  SO 10:30 Lazce United -   AUS Olomouc     Michal
7. 12.5.  SO 10:30 Lazce United -   OLPRAN     Michal
9. 26.5.  SO 10:30 Lazce United -   Rychlá rota     Vavřinec
11. 9.6.  SO 10:30 Lazce United  -    Sokol Dubany     Antoš
13. 23.6. SO 10:30 Lazce United -   FC Bubeník     Antoš

 

MSMT
Činnost TJ Slovan Černovír je finančně podporována
Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy

 

Příští zápas

dolany2

VS

teamlogo1


25. kolo    NEDĚLE    10.6.2018     17:00


8.6.2018  Hněvotín - Přerov
9.6.2018  Kralice - Všechovice
9.6.2018  Dubicko - Zábřeh
10.6.2018  Dolany - Černovír
10.6.2018  Rapotín - HFK Olomouc
10.6.2018  Velké Losiny - Medlov
30.5.2018  Želatovice - Lutín

Podporujeme Slovan

givt banner square2Nakupujete na internetu? Zapojte jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 700 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit givt.cz a část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Abyste na to nemuseli stále myslet, máme pro vás užitečný tip. Stačí si do prohlížeče přidat jednoduché rozšíření. To vám při nákupu vždy připomene, že jste na e-shopu, přes který nám můžete přispět. Takže jen kliknete, za nákup nezaplatíte vůbec nic navíc a pomůžete. Rozšíření prohlížeče o vás neshromažďuje data, nezpomaluje chod počítače a neobsahuje reklamy. Získáte ho zde: givt.cz/aplikace 
Děkujeme, že na nás myslíte.

Aktuální umístění

 

 

Pořadí  Klub Body 
  1.   TJ Sigma Lutín 60 siporang
  2.   1.HFK Olomouc 48 sipzelen
  3.   FC Přerov 48 sipcerv
  4.   Medlov 44 siporang
  5.   Kralice 41 siporang
  6.   FC Želatovice 35 siporang
  7.   Hněvotín 35 siporang
  8.   Všechovice 32 sipzelen
  9.   SLOVAN ČERNOVÍR 32 sipcerv
10.   Velké Losiny 31 siporang
11.   Zábřeh 31 siporang
12.   Dolany 28 sipzelen
13.   Dubicko 24 sipcerv
14.   Rapotín 21 siporang

 

 

 
MĚSTO foto baneru II KRAJ foto baneru II
 
 
GARNET LOGO      lanovecentrum proud logo   logo 1   sport-drive-bile
 
 
 
 
sponzor
Travel Turne Tranzito