soccerLift - Joomla! 1.5 template by Bonusthemes.com

Dorostenci Slovanu Černovír měli ve čtvrtém kole nadmíru atraktivního soupeře. A sice regionálního rivala z Chomoutova. Po vítězství na Nových Sadech, v Holici a domácí výhře na Zábřehem jeli navíc obhajovat první místo v tabulce. Velmi kvalitní zápas Slovan rozehrál výborně. Kluci byli běhavější, dostatečně tvrdí v soubojích a měli častěji míč na kopačkách. Zasloženě se proto dostali do vedení. Ve 20 min. dal krásný míč levou nohou za obranu David Dočkal na nabíhajícího Vojtu Blažka. Ten se v koncovce nemýlil a zkušeně levou nohou na zadní tyč vstřelil první gól utkání. Černovír byl i nadále lepší a měl otěže utkání ve svých rukou. Svou převahu se podařilo i přetavit v druhý gól v domácí síti. Podobnou situaci jako před prvním gólem měl na pravém křídle Patrik Hanus. A počínal si v koncovce naproto stejně jako Vojta Blažek. Střela na zadní tyč a bylo to poločasové vedení 0:2. Bohužel poločasová přestávka Slovanu uškodila. Kluci byli zřejmě uspokojení dvoubrankovým vedením a vstup do druhé půle se jim nepovedl. Dá se říct, že tři čtvrtiny zápasu byl lepším mužstvem Slovan, ale prvních 15 minut druhé půle byli patřilo domácím. Navíc byli efektivní a stačilo jim to na srovnání stavu. Nejprve v 53.min po centru z levého křídla propadl míč až těsně za brankovou čáru a následně v 60.min po centru z pravé strany nestačil gólman Martin Blažek na tečovaný míč. Ještě před tím měl ale rozhodnutí na kopačkách David Dočkal. Svoji střelu ale z deseti metrů mezi tyče nedostal. Bylo to klasická situace nedáš, dostaneš. Ve zbývajícím čase tlak Slovanu narůstal, ale gól se už vstřelit nepodařilo. Ale horší bylo, že tento nápor přerušilo vážné zranění kapitána Honzy Hanouska, který si v ostrém, ale férovém střetu o míč poranil koleno. První diagnóza zněla vážně s tím že Hany na podzim dohrál. Tak uvidíme a určitě přejeme brzké uzdravení. V penaltovém rozstřelu byli potom lepší domácí, když za Slovan neuspěli mimo jiné střelci David Dočkal a Robin Kuchyňa. Jediným úspěšným byl Patrik Hanus. Bod navíc tak bral Chomoutov.

Sokol CHOMOUTOV - Slovan ČERNOVÍR  2:2 ( 2:0 ) pen. 4:1

Branky: 20. Vojta Blažek, 44. Patrik Hanus     penalta: Patrik Hanus

Sestava: M.Blažek - Švancara, Hanousek Jan, Vaněčka, Koudelka - D.Dočkal, Jurtík, Šiška, V.Blažek - Kuchyňa, P.Hanus
Připraveni: Kirschbaum, Hrstka, Tomeš, Svoboda, Hanousek Jiří, Kučera