Jste zde:
soccerLift - Joomla! 1.5 template by Bonusthemes.com
Vytisknout
E-mail

Veledůležitý zápas krajského přeboru mužů odehráli muži Slovanu na vlastním hřišti první červnovou neděli 2018. Docela dlouho dopředu se vědělo, že právě toto utkání bude tou zásadní nápovědou při luštění sestupové tajenky. Pro Slovan hovořil náskok 5 bodů v tabulce a výhoda domácího prostředí. I když. V minulých utkáních těchto soupeřů se vždy zrodila remíza a bylo celkem jedno jestli se hrálo v Černovíře nebo v Dubicku. Naopak pro Dubické to byl asi poslední pokus o šanci na záchranu. Proto mohl být Slovan klidnější. Trenér Martin Jelínek však opět musel v týdnu chystat změny v sestavě. Tentokrát absentovali Pavel Rak, Petr Láner a trochu nečekaně zůstal v trestu i Eda Pulkert. Takže hráči středu pole. Proto se do základní sestavy dostali tři dorostenci, přičemž útočník David Dočkal musel nastoupit na pravém kraji obrany. Jen pro zajímavost uvádím, že z podzimní sestavy Slovanu v Dubicku vyběhli tentokrát jen čtyři hráči. Všechny předzápasové prognózy a nervozitu fanoušků však náramným způsobem rozcupoval útočník Slovanu Jakub Zachar, který se obsadil do role muže zápasu a pro Černovírské i do muže jarní sezóny.
Utkání samotné začalo náporem Slovanu, které vedlo k první brance zápasu hned ve 4.minutě. Při rohovém kopu Zapletala byl nedovoleně stažen útočník Kundrt. Hlavní arbitr stál přesně v místě odkud měl výborný přehled a odpískal penaltu ve prospěch domácích. Trochu překvapivě si vzal míč Jakub Zachar a proměněnou desítkou poslal Slovan do vedení a zároveň načal svoje střelecké představení. Hosté se zjevně nedokázali s přísnou penaltou vyrovnat a tak došlo k tomu, že hned v 11.min museli míč ze své sítě vytahovat podruhé. Stalo se tak díky dobrému napadání Zachara, který dostal pod tlak hostující gólmana a stopera. Ti se nakonec srazili  a odražený míč získal Kundrt, který se neukvapil a přesnou nahrávkou našel volného Zachara. Ten si ještě pozici vylepšil kličkou a do prázdné brány skóroval. To už byla pro Dubické velká rána se kterou se museli nějak vyrovnat. A řešili to silou. Začali dohrávat každý souboj a mnohokrát i za hranicí povolenou pravidly. I proto se jim povedlo vykolejit nesehranou sestavu Slovanu a získávali stále více prostoru před domácím gólmanem Blahou. A povedlo se jim i utkání zdramatizovat. Ve 30.min si totiž hostující útočník Zmeškal dokázal udělat prostor mezi čtyřmi obránci Černovíra a z 10 metrů tvrdě prostřelil Blahu. V tu chvíli by asi nikdo nepředpokládal, jak se utkání bude nakonec vyvíjet. A pro Slovan bylo dobře, že poločas skončil vedením 2:1 a že se nezranil žádný z hráčů na hřišti.
Do druhé poloviny určitě Dubicko nastoupilo s plánem hru zase rozkouskovat a prosadit se dlouhýmí míči, ať už z autu nebo nákopem. Jenže tentokrát skóroval Slovan ještě dřív než na začátku zápasu. A vlastně i zbraní svého soupeře. Nesoustředěné zadáky Dubicka totiž dokázal překopnout brankář Martin Blaha a poslal do sóla Kubu Zachara. Ten si s koncovkou poradil skvěle. Využil i zaváhání gólmana hostí a s přehledem ho přehodil, čímž zkompletoval hattrick. Tento gól ze 46.min asi zápas rozhodl. Hosté už nebyli schopni reagovat na dvoubrankové manko a ztráceli půdu pod nohama. A tak je domácí potrestali ještě dalšími dvěma góly v 58.min a v 59.min. Ten v pořadí slovanistický čtvrtý vstřelil po nahrávce od Zachara a kličce gólmanovi Bořa Petrů. Pátý zásah měl v režii opět Jakub Zachar, který zakončil další sólo mezi hostujícími obránci. Svoje vyjímečné představení tak uzavřel na čtyřech gólech a jedné asistenci. Dokázal tak, že dokáže být i produktivním útočníkem. A tak když v 70.min střídal, zaslouženě sklízel ovace fanoušků. Rozložené hosty ještě v poslední minutě potrestal svoji druhou brankou Bořa Petrů a uzavřel konečné skóre na tenisových 6:1.
Hodně zajímavé a stěžejní utkání tak Slovan zvládl. Tentokrát díky střeleckému apetitu Jakuba Zachara. Ale pochválit samozřejmě musíme i ostatní. Výborný byl ve středu pole Bořa Petrů, neunavitelný matador Petr Kundrt, který naběhá a v soubojích ustojí tolik ataků, že je to až s podivem. Do role spolehlivých obránců rostou Pavel Meissner a Mára Kirschbaum. A nakonec ještě musíme zmínit dva skvěle kopnuté trestňáky Petra Vyroubala, které si gól určitě zasloužily. No zkrátka povedené nedělní dopoledne. A jízda Jakuba Zachara se určitě zapíše do kronik Slovanu. V tabulce však ještě všechno vyřešeno určitě není. Definitivu záchrany tak může Slovan získat při bodovém zisku na hřišti Dolan v neděli 10.6. v 17:00. Tak přijďte všichni povzbudit!

SLOVAN - Dubicko  6:1 ( 2:1 )  góly: 4. , 11., 46. , 59. Jakub Zachar, 58. , 90. Bořa Petrů

Sestava: Blaha - Dočkal, Murárik, Meissner, Kirschbaum - Zapletal (87. Gross), Vyroubal (72. Ježo), Petrů, Blažek  - Kundrt, Zachar (70.Zdráhal)

 

Zachar3

 

 

AKTUALITY

SEZONA 2017/2018 VE SLOVANU ČERNOVÍR
ZAKONČENA VELKÝMI ÚSPĚCHY

Na sezonu 2017/2018 budou fanoušci vzpomínat určitě rádi. Po postupu mužů do krajského přeboru se vědělo, že to asi bude sezóna boje o záchranu. Byl to sice boj až do konce, ale závěr byl opravdu nádherný. Nejprve domácí představení s Dubickem, potom odbojovaná bitva v Dolanech a na závěr famózní výkon s Hněvotínem s výhrou 6:0. Tímto utkáním jakoby chtěli hráči poděkovat všem fanouškům za podporu. Hned za měsíc ale začíná další příprava a víme, že druhý ročník v nové soutěži je ještě těžší než ten premiérový.

Hodně radosti nám v uplynulém ročníku dělali naši dorostenci. Od začátku soutěže šli za vítězstvím a titulem a nakonec ho vyválčili naprosto zdrcujícím způsobem. V závěru sice trochu polevili, ale to nemůže ani trochu kalit tento skvělý úspěch. Doufejme, že se klubu podaří z této skvělé party začlenit do dospělého fotbalu co nejvíce hráčů, protože pak bychom se mohli zařadit k tradičním účastníkům krajského přeboru mužů.

V kategoriích žáků byla určitě lepší ta skupina starších chlapců. Ti mohli dlouho rovněž pomýšlet na 1.místo v soutěži a jarní zápas v Jeseníku, který boj o titul rozhodl, byl na tuto kategorii velmi kvalitní. Také v této kategorii máme několik velmi kvalitních borců a tak jim přejme, aby se vydali cestou svých starších kolegů z dorostu. U mladších žáků se výrazně povedl začátek sezóny, jenže potom se borci nedokázali srovnat s fyzickou převahou soupeřů a na jaře se výsledkově hodně trápili. Ale, že fotbal umí hrát předvedli v posledním kole v Dubu, kde vyhráli 7:0 a to naprosto zaslouženě. Obě žákovské kategorie teď čeká Černovírská novinka a to nově založený "B" tým starších žáků, který by měl pomoci v herní praxi všech kluků.

V kategorii přípravek jsme pokračovali v budování ročníkových družstev tak, aby jsme v budoucnu mohli naplnit třeba i dorosteneckou divizi, o které se už teď v klubu hodně uvažovalo. Nejvíce se z mladých nadějí dařilo ročníku 2009, který svou soutěž vyhrál a stal se tak přeborníkem okresu Olomouc. Ale i ostatní celky si vedly skvěle a máme velkou radost z počtu těch nejmladších nadějí, kde se rovněž na novou sezónu postaví rezervní tým.

Z výše uvedeného vyplývá, že práce na udržení a vylepšení současného stavu bude víc než dost. Proto děkujeme všem trenérům, sponzorům, partnerům, fanouškům a rodičům za podporu a pomoc udržet Slovan Černovír co nejvýš v hodnocení Olomouckých klubů.

PRO MILOVNÍKY MALÉ KOPANÉ

LAZCE UNITED hrají domácí zápasy na hřišti Slovanu Černovír. Máte tak možnost zhlédnout na Lazcích zápasy tohoto zajímavého sportu i na jaře 2018.

KOLO DATUM DEN  ČAS DOMÁCÍ      HOSTÉ ROZHODČÍ
1. 31.3.  SO 10:30 Lazce United -   Foxhunters     Kurel
3. 14.4.  SO 10:30 Lazce United -  Elektro Otáhal "B"     Vavřinec
5. 28.4.  SO 10:30 Lazce United -   AUS Olomouc     Michal
7. 12.5.  SO 10:30 Lazce United -   OLPRAN     Michal
9. 26.5.  SO 10:30 Lazce United -   Rychlá rota     Vavřinec
11. 9.6.  SO 10:30 Lazce United  -    Sokol Dubany     Antoš
13. 23.6. SO 10:30 Lazce United -   FC Bubeník     Antoš

 

MSMT
Činnost TJ Slovan Černovír je finančně podporována
Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy

 

Příští zápas

dolany2

VS

teamlogo1


25. kolo    NEDĚLE    10.6.2018     17:00


8.6.2018  Hněvotín - Přerov
9.6.2018  Kralice - Všechovice
9.6.2018  Dubicko - Zábřeh
10.6.2018  Dolany - Černovír
10.6.2018  Rapotín - HFK Olomouc
10.6.2018  Velké Losiny - Medlov
30.5.2018  Želatovice - Lutín

Podporujeme Slovan

givt banner square2Nakupujete na internetu? Zapojte jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 700 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit givt.cz a část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Abyste na to nemuseli stále myslet, máme pro vás užitečný tip. Stačí si do prohlížeče přidat jednoduché rozšíření. To vám při nákupu vždy připomene, že jste na e-shopu, přes který nám můžete přispět. Takže jen kliknete, za nákup nezaplatíte vůbec nic navíc a pomůžete. Rozšíření prohlížeče o vás neshromažďuje data, nezpomaluje chod počítače a neobsahuje reklamy. Získáte ho zde: givt.cz/aplikace 
Děkujeme, že na nás myslíte.

Aktuální umístění

 

 

Pořadí  Klub Body 
  1.   TJ Sigma Lutín 60 siporang
  2.   1.HFK Olomouc 48 sipzelen
  3.   FC Přerov 48 sipcerv
  4.   Medlov 44 siporang
  5.   Kralice 41 siporang
  6.   FC Želatovice 35 siporang
  7.   Hněvotín 35 siporang
  8.   Všechovice 32 sipzelen
  9.   SLOVAN ČERNOVÍR 32 sipcerv
10.   Velké Losiny 31 siporang
11.   Zábřeh 31 siporang
12.   Dolany 28 sipzelen
13.   Dubicko 24 sipcerv
14.   Rapotín 21 siporang

 

 

 
MĚSTO foto baneru II KRAJ foto baneru II
 
 
GARNET LOGO      lanovecentrum proud logo   logo 1   sport-drive-bile
 
 
 
 
sponzor
Travel Turne Tranzito