Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Dobrá zpráva! V podzimní části už nemůžeme prohrát!

SK Chválkovice – Slovan Černovír 1:0 (1:0)

Bída a zmar. I tak by se dalo vyjádřit vystoupení Slovanu v derby na hřišti Chválkovic.

Celou první půli se hrál vyrovnaný a bojovný, bohužel však nepříliš pohledný zápas, ve kterém byli domácí přeci jen nebezpečnější. Domácí favorit začal v utkání aktivně a hned ve 2.min vyzkoušel Toman střelou z dálky pozornost Sedláře. V 9.min se tentýž hráč dostal k další střele z vápna, ale ani s touto neměl pozorný Sedlář sebemenší problém. To v 17.min už byli domácí gólů blíž. A byl to bývalý hráč Slovanu Novotný, který nejprve ve slušné pozici špatně trefil míč, ten pomalu mířil k tyči a Sedlář jej dokázal vyrazit na roh. Na něj si vyskočil opět nejvýš Novotný, ale jeho zakončení hlavou se mezi tři tyče nevešlo. Poté se začal prosazovat i Slovan, ale Judasova hlavička, po trestném kopu A.Špičky mířila pouze doprostřed vápna. Z protiútoku (vlastně výkopu brankáře…) se prodral do šance Toman, ale Sedlář jeho střelu zpacifikoval a následnou dorážku zblokovala obrana na roh. Ve 41.min vysunul Nestrojil Havelku, ale jeho střela levou z vápna mířila opět pouze doprostřed branky. Ve 42.min přišla rozhodující situace zápasu, když A.Špička fauloval pět metrů od postranní čáry zbytečně Novotného a následný trestný kop poslal Vališ levačkou sice pod břevno, ale doprostřed branky. Sedlář na míč nedosáhl a domácí se tak mohli radovat z velice laciného vedení. V poslední minutě poločasu se po podklouznutí Nestrojila dostal k míči Štrbík, vysunul Novotného, ale ten Sedláře neprostřelil.

Druhou půli otevřel trestný kop Štrbíka z dobrých 25 metrů, který ale hostující svatyni minul. Ve 48.min se prodral z úhlu k zakončení Vyroubal, ale pozorný Urbánek se překvapit nenechal. Obraz hry vypadal stejně jako v první půli. Boj ve středu hřiště. V 57.min kopal rohový kop Pulkert, ale hlavička Géce jen o malý kousek minula zadní tyč domácí branky. Slovan začal víc tlačit na pilu, zatímco domácí se čím dál víc soustředili na obranu. V 61.min se ale po odraženém rohu dostal míč ke Kaczmarczykovi, jehož tvrdou střelu zblokoval Judas těsně nad branku Sedláře. O minutu později si Beneš na postu krajního beka zkoušel jesličkami prohodit Pulkerta, což se mu nepovedlo a musel tak zatáhnout za záchranou brzdu. A jelikož už z první půle jednu ŽK měl, znamenala druhá v pořadí vyloučení. Kdo čekal uragán ze strany hostí, nedočkal se. Borcům Slovanu sice nelze upřít snaha a bojovnost, ale podlomená psychika vykonala své. Když se v 73.min vykartoval i druhý domácí hráč – Kmeť, zdálo se, že je otázkou času, kdy se Slovan prosadí. Jenže celých dalších deset minut se Slovanu vůbec nepodařilo dostat míč do vápna a těch pár střeleckých pokusů mířilo daleko od konstrukce domácí branky.Až v poslední desetiminutovce se začali hosté, jakš takš prosazovat, ale vždy chybělo to podstatné – finální přihrávka či přesné zakončení. Blízko gólu byl v 83. Pulkert, který ale po vysunutí Havelky mířil v šanci pouze do boční sítě. O minutu později mohlo být rozhodnuto. Hostující obrana vyrobila kiks jak z učebnice, ale domácí forvard sám proti Sedlářovi neuspěl. V 89.min rozehráli hosté roh nakrátko, Štěpánek poslal na malé vápno načechraný míč, ale Murárik hlavou přestřelil. Největší šanci měl Slovan až v nastaveném čase, kdy se ve vápně hezky uvolnil Judas, ale jeho gólovou střelu výborně zneškodnil Urbánek a dorážku namířil Pulkert nad domácí svatyni.

Domácím tak ke tříbodovému vítězství stačil průměrný výkon založený na bojovnosti a Slovan se opět porazil spíše sám…

B: 42. Vališ

Slovan: Sedlář – Vyroubal, Géc, Navrátil, A.Špička – Murárik, Nestrojil, Judas, J.Špička – Havelka, Pulkert. Střídali Pešák, Štěpánek a Okleštěk.

 Domácí  STATISTIKA ZÁPASU  Hosté
 Chválkovice  
  ČERNOVÍR 
1  Výsledek 0
1  Poločas 0
7  Střely celkem 8
5  Střely na branku 5
2  Rohy 2
10  Fauly 11
3  Ofsajdy 2
7 Žluté karty 5
2  Červené karty 0
46%  Držení míče 54%

alk01

Travel Turne Tranzito