Jste zde:
Vytisknout
E-mail

FOTO

V sobotu 26.července
se v aréně „U komína“ odehrál tradiční turnaj bývalých hráčů. Jedná se o každoroční setkání hráčů, jejichž věk již překročil hranici 35 let. V době přípravy na nadcházející sezónu je to takové zpestření léta. Los turnaje rozdělil účastníky semifinálových utkání tak, že se v prvním zápase utkaly celky domácího Slovanu Černovír a FK Nové Sady. V druhém utkání se potom utkaly celky FK Hodolany a SK Chválkovice.

Úvodní zápas nezastihl domácí borce SLOVANU v příliš dobrém rozpoložení. Na výborně připraveném trávníku trochu zaspali začátek a pustili soupeře z Novosad do dvoubrankového vedení, když se prosadili střelci Minařík a Sedlář. Poté se hra trochu vyrovnala a šance se střídaly u každé brány. Pravděpodobně rozhodující okamžik zápasu se udál 10 minut před koncem zápasu za stavu 2:3 pro hostující Nové Sady. Černovír měl tlak a třikrát se jeho hráči dostali k dorážce vyražené střely, ale bohužel míč v síti neskončil. Naopak hned z protiútoku skórovali hosté na 2:4 a o zápase bylo rozhodnuto. Pak ještě padla na každé straně jedna branka a konečný stav byl tedy 3:5 pro Nové Sady.
ČERNOVÍR – NOVÉ SADY 3:5 (1:2)   Čech, Dvořák Sv.,Judas – Ondroušek 2, Minařík, Sedlář, Janíček

V druhém semifinále se rovněž hrálo vyrovnaně pouze prvních 10 minut. Pak se Hodolany dostaly do vedení a zápas s přehledem kontrolovaly. Střelcem zápasu se stal Milan Hank, jenž se stal autorem hattricku. Bylo tedy rozhodnuto o obsazení zápasů o umístění, které měli nakonec stejné obsazení jako v loňském roce 2013.
HODOLANY – CHVÁLKOVICE 5:1 (3:0) Hank 4, Košec – Štrbík

Zápas o 3.místo v turnaji se lépe povedl domácímu SLOVANU. Velkou měrou se na tom podílela únava z předchozího zápasu. Ve velkém vedru bylo opravdu kruté hrát dva zápasy po sobě. Chválkovicím se rovněž zranil brankář Staněk a tak Černovír obhájil pódiové umístění z roku 2013 vcelku s přehledem. Pro fanoušky domácího SLOVANU však bylo 3.místo zklamáním. Pochopitelně chtěli vidět svoje „legendy“ ve finále.
ČERNOVÍR – CHVÁLKOVICE 5:2 (3:1) Človečko, Dvořák M., Smělý, Kirschbaum, Boháček – Pavlinec, Krátký.
Černovír: Sedlář,Žoch-Gyertyák,Kaščák,Hron,Dvořák M.,Dvořák Sv.,Čech,Judas,Smělý,Kirschbaum, Zezula,Frank,Boháček,Fojtík,Človečko
Chválkovice: Staněk-Šolc,Kubáček,Poledna,Hrbáček,Pavlinec,Štrbík,Maleček,Gasta,Navrátil,Krátký, Matúš,Minařík,Tvardík,Hladký,Daněk Jiří

Ve finále se spravedlivě utkaly vítězové úvodních utkání Hodolany a Nové Sady. Rovněž v tomto utkání sehrál výraznou roli fakt, že Hodolany přijeli opět po roce výborně připravení, hlavně co se týče počtu hráčů. V náročném počasí se ale hrál vyrovnaný zápas, neboť hráči Nových Sadů neprodali kůži lacino, i když konečný výsledek by mohl svádět k domněnce o jednoznačném zápasu. Odveta za finálovou porážku v roce 2013 se Novým Sadům nepodařila a Hodolany zaslouženě celý turnaj vyhrály.
HODOLANY – NOVÉ SADY 6:2 (2:0)   Hank 2, Lošťák 2, Měrka, Takáč – Sedlář 2
Hodolany: Kopečný-Navrátil,Koutný P.,Takáč,Zmrzlý,Měrka,Lošťák,Hlaváček,Hank,Košec,Henik, Popelka,Novák,Pudel,Tománek,Duda,Koutný M.,Štěpánek
Nové Sady: Konupčík-Lojka M.,Lojka P.,Valsa,Minařík,Sedlář,Herbrik,Florián,Ondroušek,Krajzinger, Janíček,Bruckner,Stibor,Švancara,Halouzka,Okleštěk,Dohnal. 

FOTO

 

Travel Turne Tranzito