Jste zde:
Vytisknout
E-mail

11.10.2014
FOTO
Slovan začal utkání v Leštině, ke kterému nemohl nastoupit ani jeden z dvojice stabilních gólmanů a v brance tak zažil premiéru mezi muži 17letý Pavel Vysoudil, na výbornou. Hned ve 2. min poslal odražený míč po centru Tonyho z dvaceti metrů nechytatelnou pumelicí k tyči Vyroubal – 0-1. Slovan branka nakopla a celou první půli diktoval tempo hry. Další šance na zvýšení náskoku přišla v 17. min, kdy Nestrojilův centr z levé strany lízl před brankou hlavou Pulkert, ale zamířil bohužel těsně vedle zadní tyče domácí branky. Hned za minutu, po minele domácího stopera, utíkal na domácí branku Havelka, ale sám se vytlačil z ideálního střeleckého úhlu a následně Pobuckého neprostřelil. Ve 20. min poslal centr zprava do šestnáctky Švajda, ale Havelka mířil v nelehké pozici hlavou nad. Ve 25. min se poprvé osmělili i domácí, kdy pěknou kombinaci u postranní čáry zakončil tvrdou střelou na zadní tyč z hranice vápna Smékal, ale Vysoudil byl na místě a míč vyboxoval. Ve 27. min se hosté opět radovali. Vyroubalův centr domácí gólman podběhl a Havelka měl na zadní tyči lehkou úlohu sklepnout míč do opuštěné branky – 0:2. A mohlo být ještě veseleji, kdyby po přiťuknutí hlavou Švajdy usměrnil osamocený Tony míč do sítě…bohužel mířil těsně nad. Do kabin tak šli hosté s dvoubrankovým vedením
Do druhé půle poslali domácí na hrot „věž“ Volka Jana a ten začal od začátku úřadovat. Svou první šanci ještě ve 48. min neproměnil, když sám před Vysoudilem mířil hlavou vedle. Ale hostující borci si z tohoto nevzali ponaučení a na konci hodiny hry tvrdě pykali. Dvě totožné akce a bylo srovnáno. Vždy centr od pravé postranní čáry a J. Volek se v 58. a 60. min prosadil hlavou. Domácím narostla křídla a podporovaní diváky začali být lepším týmem, i díky tomu, že hostující borci chvílemi zmatkovali, nedokázali odkopnout míč, popřípadě ho zbytečně ztráceli při rozehrávce. Přesto se domácí do žádné vyložené šance neprosadili. Misky vah mohl na stranu Slovanu převážit v 66. min Havelka, který proskočil mezi nedůraznými stopery a mířil si to k brance. Domácí borec ho zatáhnul za dres, Havelka v pádu přesto ještě vystřelil, ale Pobucký míč vyrazil na roh. Rozhodčí tuto situaci zcela přešel s odůvodněním, že kdyby hráč nevystřelil, písknul penaltu a domácího hráče vyloučil parádní ponechání výhody! V 69. min po další z mnoha chyb v rozehrávce vyslal jeden z domácích hráčů z dvaceti metrů utěšenou polovysokou střelu k tyči, ale Vysoudil byl na místě a střelu vyrazil. V 79. min přišla hezká akce domácích po pravé straně, po které se z úhlu pokoušel Vysoudila prostřelit domácí hráč, ale neuspěl. Když už se zdálo, že utkání i přes platonický tlak domácích, skončí dělbou bodů, vzal si hlavní slovo arbitr. Po rohovém kopu v nastaveném čase odkopával Murárik míč do bezpečí, ale k překvapení hostujících hráčů ukázal hlavní sudí, hlídkující na opačné straně velkého čtverce, bez signalizace pomezního na rohový praporek. Ten až po jeho rozhodnutí ukázal na rohový kop a nic na tom nezměnily ani vehementní protesty hostujících hráčů, že míč byl stále ve hře (což po zápase potvrdil i domácí hráč, který byl situaci nejblíže). Rohový kop zahráli domácí do chumlu snad všech hráčů tísnících se v malém vápně a jeden z domácích hráčů poslal míč hlavou do sítě a rozhodl o šťastném vítězství domácích. Bod by zápasu určitě slušel mnohem, mnohem víc.
Co říci závěrem. Přes evidentní chyby sudího mohou hráči Slovanu žehrat především na sebe, protože takto rozehrané utkání by ztrácet neměli.
B: 2. Vyroubal, 27. Havelka.
Slovan: Vysoudil - Murárik, Géc, Judas, A. Špička - Vyroubal (70.Kesler), Nestrojil, Švajda, Pulkert (76. Zdráhal) - Tony (76.Ježo), Havelka.

Travel Turne Tranzito