Závěrečná půlhodina přinesla debakl
TJ Maletín : TJ Slovan Černovír 5:1 (1:1)
Slovan zajížděl po domácí ztrátě s Troubelicemi do Maletína v nepříliš dobrém rozpoložení. Navíc nemohli do utkání naskočit kromě dlouhodobě zraněného Judase i nemocný Havelka a v základní sestavě se neobjevil ani nemocný Murárik. Přesto začal Slovan za velmi chladného počasí na nepříliš kvalitním terénu hřiště třetího celku tabulky sympaticky. Hned ve třetí minutě vybojoval Pulkert roh, který A.Špička přetáhl na Ježa, ten vracel na malé vápno, kde zakončoval Švajda, jeho hlavička ale jen těsně minula domácí svatyni. Domácí se k prvnímu ohrožení Sedláře dopracovali v minutě 14., kdy bombu z 18 metrů zneškodnil efektním zákrokem Sedlář. V 17.min přišla velká chyba domácích v rozehrávce, před Hajtmarem se objevil v tutovce zcela osamocený Okleštěk, který z hranice velkého vápna sice dokázal domácího gólmana přelobovat, ale míč zamířil mimo tři tyče. Ve 25.min se užuž dral do zakončení M.Michalčák, ale Sedlář mu výborným vyběhnutím skórovat nedovolil. Hned za minutu se ale domácí fanoušci již dočkali. Zdráhal ztratil na půlce zbytečně míč, L. Michalčák si jej navedl až do palebné pozice před šestnáctku a přesnou střelou k tyči nedal Sedlářovi šanci – 1:0. O tři minuty později mohlo být v domácím kotli ještě veseleji, ale střelu jednoho z domácích hráčů Sedlář nohou vykopl do bezpečí. Pak začal hrozit opět i Slovan. Nejprve zahrával trestný kop A.Špička, na jeho výborně kopnutý centr vyskakoval Ježo, který jej ale netrefil, přesto skončil míč jen těsně vedle pravé tyče domácí branky. O minutu později už bylo vyrovnáno. Trestňák zahrával tentokrát až téměř z půlky Géc, domácí brankař let míče neodhadl, Jan Špička byl u míče dřív a hlavou vyrovnal – 1:1. Za chvíli mohlo být pro hosty ještě veseleji. Po nakrátko rozehraném rohu centroval Vyroubal, domácí gólman míč pouze vyrazil na roh malého vápna k J.Špičkovi, aby následně dokázal jeho střelu pod břevno vytěsnit na tyč! Ve zbytku první půle už k žádné vážnější situaci před jednou či druhou brankou nedošlo a tak se šlo do kabin zaslouženě za nerozhodného stavu.
Jak Slovanu první půle vyšla, tak ve druhé to od začátku skřípalo. Ve 47.min sice ještě zahrával z dobré pozice trestný kop Kuba, ale jeho střela zamířila bohužel jen doprostřed domácí branky. Domácí získali velmi rychle územní převahu, ale nedařilo se jim přes pozornou obranu hostů prosadit. To se jim povedlo až po hodině hry, kdy se dostal na pravé straně k centru Grepl a ve vápně se prosadil po výborném náběhu přesnou střelou z voleje k tyči opět L.Michalčák – 2:1. Hned za minutu předvedli domácí akci jak přes kopírák, ale tentokrát zakončoval L.Michalčák hlavou pouze doprostřed branky. Hosté ještě zabojovali. Po pěkné individuální akci se k zakončení z téměř ideální pozice na hranici vápna dostal Pulkert, ale jeho přízemní střela mířila pohříchu jen doprostřed branky. A tak udeřili opět domácí, Trestný kop z dobrých 22 metrů poslal utěšenou střelou přesně k tyči Beran a nedal Sedlářovi žádnou šanci zasáhnout – 3:1. Tento okamžik byl zlomový pro výsledek i další průběh zápasu. Zdecimovaní hosté na zvrat neměli, navíc domácím narostla křídla a začali hrát i pro diváky. Střelu na přední tyč v 68.min v podání M.Michalčáka dokázal ještě Sedlář vyrazit na roh. Další dvě střely už znamenaly změnu stavu. Nejprve v 78.min utekl Pulkertovi po křídle L.Michalčák, Géc proti němu nevystoupil a domácí záložník z rohu malého vápna bez problémů prostřelil Sedláře – 4:1. Kalich hořkosti si hosté vypili do dna pět minut před koncem, kdy se míč po ose L.Michalčák – Havlík dostal až k M.Michalčákovi, který neměl problém do prázdné branky uzavřít skóre zápasu – 5:1.
Slibně rozehrané utkání, pod dohledem výborně pískající trojice sudích, tak nakonec Slovan do zdárného konce nedotáhl. Sportovně je ale nutno přiznat, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě, ikdyž je výsledek pro hosty, i díky výtečné produktivitě domácích ve druhé půli, možná až příliš krutý.