Z bitvy o čelo tabulky vyšel vítězně Slovan Černovír.

Příjemné počasí, hezkou návštěvu, výtečnou kulisu, ale především výborný fotbal dramatický až do posledního okamžiku. To vše přinesl šlágr desátého kola mezi domácím lídrem a na záda mu dýchajícím celkem z Bohuňovic. Domácí mohli skórovat hned v první minutě: Kundrt zblokoval odkop hostujícího stopera, potáhl míč mezi beky a nezištně nahrál na vápně zcela volnému Havelkovi. Ten si ale míč špatně zpracoval, vytlačil se ze střeleckého úhlu a nakonec ani nezakončil. A tak začali psát gólový účet zápasu hosté.  V 16. minutě si s obranou domácích pohrál Čapek, jeho pokus ještě Gross dokázal zklikvidovat, ale na dorážku Aleše Fryčáka byl krátký – 0:1. A mohlo být pro hosty ještě veseleji. O čtyři minuty později přiťukl na vápně A. Fryčák Martinu Fryčákovi, jehož technická střela jen o fous minula šibenici branky bezmocného Grosse. Domácí se postupně dostávali do tempa, přebírali aktivitu a začaly se i rodit šance. Nejprve po křižné přihrávce přes celé vápno neprostřelil Telíška Zapletal. Následně uhrál téměř ztracený míč na brankové čáře Petrů, do malého pokutového území se do jeho přihrávky jak tank vřítil Kundrt, ale Telíška opět neprostřelil. Poté přišel jeden z nejhezčích momentů zápasu, kdy se do rohového kopu položil nůžkami Petrů a jeho krásná střela jen o centimetry minula hostující klec. Těsně před půlí se domácí přeci jen dočkali zaslouženého vyrovnání. Havelka dostal krásný míč mezi obránce a sám před Telíškem nezaváhal – 1:1.
Druhá půle začala výrazně opatrněji, než ta první. Oba celky daleko více dbaly na to, aby neudělaly chybu a tak se na chvíli střetnutí uklidnilo. Stále se však bylo na co dívat a jak se později ukázalo, byl to jen klid před bouří. Jako by oba celky jen nabíraly síly do závěrečného vyvrcholení. Jako první zahrozili ve druhém poločase opět domácí, ale utěšenou střelu Petrů vytáhnul zpod břevna výborným zákrokem Telíšek a Havelkovu pumelici z vápna pak pouze vyboxoval nad sebe, aby následně dostal míč do sítě Kundrt, ale pískal se správně předchozí faul Pulkerta na hostujícího gólmana. Poté o sobě zase začali dávat vědět hosté, ale rovněž bez gólového úspěchu.  Beneš mířil hlavou po trestňáku A. Fryčáka pouze do míst, kde stál připravený Gross a stejně se vedlo i samotnému A. Fryčákovi, který se na vápně opřel tvrdě do míče. A tak vše pomalu směřovalo do „velkého finále“. K trestnému kopu za hranicí šestnáctky se postavil A. Fryčák, obstřelil zeď, ale před brankovou čárou zachránil Kundrt, do odraženého míče se opřel jeden z hostujících hráčů. Střela se mu sice nevyvedla, ale to jej nemuselo mrzet, protože na zadní tyči doklepával Kouřil a hosté podruhé v zápase vedli – 1:2. Běžela 82. minuta. Jenže domácí nesložili zbraně a v 86. minutě byli po zásluze odměněni. Pulkert rozehrál aut se Zapletalem, na jeho následný centr naskočil na zadní tyči, tentokráte doslova, Petrů a hlavou snad z dvaceti centimetrů srovnal – 2:2 Na obou týmech bylo vidět, že nechtějí ztratit body, ale přeci jen o fous aktivnější byli hráči Slovanu, kterým vyrovnávající branka vlila energii do žil. Ve chvílích, kdy končila devadesátá minuta, se prosmýkl po lajně Kundrt, našel ve vápně Havelku, jenž bombou málem přepůlil břevno. V následné skrumáži se hostům několikrát podařilo zablokovat přihrávku či střelu, ale nikdy ne natolik, aby dostali míč do bezpečí. A tak se nakonec po přistrčení Petrů prosadil střelou mezi nohy Telíška Havelka a rozpoutal obrovskou radost černovírských na hřišti i v hledišti – 3:2. V nastaveném čase se ještě hosté vrhli včetně Telíška do útoku, ale domácí obrana všem pokusům odolala a tak se z vítězství a udržení prvního místa v tabulce nakonec radovali šťastnější domácí.

Slovan Černovír – Sokol Bohuňovice 3-2 (1-1)
Branky: 16. A. Fryčák, 82. Kouřil – 44. a 90. Havelka, 86. Petrů
Slovan: Gross – Murárik, Zdráhal, Géc, Špička – Pulkert (86. Fojtík), Petrů, Láner, Zapletal – Havelka (90+1 Marta) Kundrt