Po dlouhé době zasloužená prohra díky bezkrevném výkonu.
15. 10 2016
Ekipa Slovanu, bez absentujícího Kundrta zato s dvacetihlavou skupinkou ULTRAS , dorazila do České Vsi za příjemného podzimního počasí, aby svedla souboj s trápící se domácí Řetězárnou. Hned od úvodních minut bylo zřejmé, že na poměrně těžkém terénu se bude na hřišti odehrávat spíše boj než pohledné utkání. Domácí byli evidentně psychicky dole, čehož mohl Slovan využít hned ve 4. minutě. Zapletal uvolnil do křídla Martu, na jehož přihrávku do vápna si naběhl Petrů. Proti jeho střele k tyči vytáhnul, mezi čtyřmi tyčemi zaskakující Michálek, zákrok zápasu, když míč vykopnul nohou a ten se pomalu přehoupl přes břevno domácí branky. Bohužel to ale byli domácí, kteří udeřili jako první. V 8. min se u lajny uvolnil Schneider, jeho přihrávku do vápna obrana Slovanu odvrátila pouze na hranici pokutového území, kde se do míče opřel Žák a krásnou střelou poslal míč od břevna za záda Grosse – 1:0. Po tomto gólu se domácí přece jen trošku uklidnili, zato hra Slovanu byla více než nekoukatelná. A jelikož domácí nehrají v ideální pohodě, velmi připomínající trápení Slovanu v loňské sezóně, odehrával se na hřišti fotbal plný nepřesností. Přeci jen více ze hry ale měli domácí, kteří se objevili v několika slibných šancích, které buď zazdili nepovedenou finální přihrávkou, nebo zakončili nemastnou neslanou střelou. Až v 16. minutě přelstil Marcinov u lajny dva beky Slovanu a z úhlu se dostal až na malé vápno, ale Gross mu nadvakrát tutovku zneškodnil. V závěru poločasu se přeci jen hra Slovanu zpřesnila a hned z toho byly dvě výborné příležitosti. Nejprve se Havelka protáhl až téměř k brankové čáře, ale v poslední chvíli mu míč odskočil a byla z toho nepovedená přihrávkostřela, která proletěla kolem domácí svatyně do zámezí. Ve 42. minutě dostal Havelka výborný míč do vápna, ale jeho gólovou střelu na zadní tyč Michálek výtečně vyrazil a dorážející Marta v těžké pozici přestřelil.  Do kabin tak šli spokojenější domácí.
Ti ve druhé půli vsadili na jistotu vzadu a tak opticky navrch měl Slovan, v jehož sestavě nahradili Martu s Meissnerem Kessler se Špičkou. Bohužel přesnost kombinacím hostí chyběla a přes přehuštěný střed a těžký terén to dnes prostě kombinačně nešlo. Nikomu. V 66. minutě pak jako blesk z čistého nebe přišla druhá branka domácích. Po autovém vhazování se ve vápně uvolnil Nepožitek a střelou z ostrého úhlu překvapil Grosse, který si míč v podstatě sám srazil do sítě – 2:0. Definitivní pojistku dal domácím Marcinov, který po dlouhém nákopu od obrany fauloval Zdráhala, což potvrdila i domácí lavička a což nepochopitelně přehlédla dvojice arbitrů a sám se řítil na Grosse, kterého utěšeným obloučkem přehodil – 3:0. Snaha hostí alespoň o korekci výsledku sice byla enormní, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Až v 85. minutě přišla první podařená akce Slovanu ve druhé půli. Havelka si narazil míč se Zapletalem a přesnou střelou k tyči ušetřil Michálkovi 100,- Kč do společné kasy za čisté konto – 3:1. V závěru, při hře Slovanu vabank, mohl ještě skórovat po centru do vápna domácí Kováč, ale jeho střela skončila pouze na břevně Grossovi branky. Bohužel si v závěru zápasu obnovil zranění kolena Géc a nad jeho startem nejenom v podzimní části visí velký otazník.
Co dodat závěrem? Že se dnes hráči Slovanu porazili sami. Ale jak už to bývá, po hodech přichází sr…. Dnešní výkon by zřejmě za týden v Lošticích nestačil a tak nezbývá než doufat, že to byl ojedinělý výpadek a že se hra Slovanu vrátí do těch správných kolejí a nebude vypadat jako při trápení loňského podzimu, které vystoupení v České Vsi tak připomínalo…

P. S.: OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ ULTRAS!!! Ti nejenom že výtečně povzbuzovali, až strhli i početnou skupinku domácích fandů, takže utkání se chvílemi hrálo za výborné atmosféry, ale především svým vystupováním směrem k fanouškům a hráčům soupeře dělají výbornou „reklamu“ nejen sobě, ale i celému Slovanu. Ještě jednou DÍKY!!!

SK Řetězárna – Slovan Černovír 3-1 (1-0)
Branky: 8. Žák, 66. Nepožitek, 75. Marcinov – 85. Havelka
Slovan: Gross – Murárik, Zdráhal, Géc (86. Ježo), Meissner (45. Špička) – Zapletal, Petrů, Láner, Pulkert (76. Okleštěk) – Havelka, Marta (45. Kessler)

Report soupeře:
Publikoval: Ladislav Valouch | dne 15 Říjen, 2016
11. KOLO SK ŘETĚZÁRNA : SLOVAN ČERNOVÍR 3:1 (1:0)
Řetězárna je zpátky !!!!!!!
Kdo nezavítal v sobotu do našeho areálu, ten musí litovat! Velmi solidní návštěva viděla fotbal, který se zde nehrál několik let. Nejen díky výkonům obou mužstev, ale hlavně díky fanouškům Černovíra, kteří zatáhli do obrovského fandění i naše fanoušky a tak jsme mohli vidět místy až elektrizující atmosféru! Určitě je potřeba poděkovat všem co přišli a pomohli zlomit našim fotbalistům nepříznivou sérii. Návrat Michala Žáka se ukázal jako jedna z nejdůležitějších věcí, to samé stoprocentní nasazení všech našich hráčů může být příkladem pro další zápasy.
Jako první se ukáže lídr tabulky. Ve 4. minutě po standartní situaci hostující útočník dokonale prověří „novice“ v naší bráně Michálka. Ten je však připraven. To v 8. minutě prochází po pravé straně skvěle hrající Schneider, přesnou přihrávkou najde na hranici šestnáctky Žáka, který překrásnou střelou otevírá skóre utkání. Míč se od břevna odrazí do brány Černovíru a vedeme 1:0. Ve 12. minutě opět prochází hostující obranou Schneider, jeho prudkou střelu mu však obránci tečují na rohový kop. V 16. minutě se k míči dostane Marcinov, obejde si bravurně obránce Černovíru, je sám před brankářem, ten mu však reflexním zákrokem překazí radost z další branky. Ochozy areálu jsou na nohách a stará dobrá Řetězárna je opět zpátky! V 35. minutě přechází přes Macečka hostující útočník a z úhlu se řítí na Michálka, ten však opět vytahuje skvělý zákrok. Vedoucí tým tabulky se nechce smířit s poločasovým stavem a Michálek musí opět ve 42. minutě vytáhnout další zákrok. Poločas však nakonec končí naším těsným vedením.
Druhý poločas začne opatrně a náš tým vychází hlavně ze zabezpečené obrany. Až v 56. minutě se jako první dostane ke střeleckému pokusu Bajza. V 66. minutě prochází po pravé straně rychlý Nepožitek a už z těžkého úhlu vystřelí na brankáře hostů, ten si však nešťastně srazí míč do brány a tak vedeme 2:0. O dvě minuty později se na hranici šestnáctky uvolňuje Schneider, ovšem jeho krásnou střelu opět odráží obránci hostů na rohový kop. Z následného rohového kopu hlavičkuje Křivan pár decimetrů vedle pravé tyče Černovíru. V 71. minutě už fanoušci slaví další branku, ovšem po rohovém kopu míč za čáru dostane Bajza rukou. To v 75. minutě si najde míč na půlce Marcinov, při sporném souboji s obráncem hostů se však vydává sám na brankáře, kterého krásně přelobuje a třetí brankou v síti doslova rozžehne všechny fanoušky v areálu. V 85. minutě prohraje vzdušný souboj Bajza a hostující Havelka obstřelí Michálka a sníží na 1:3. Hosté už ale víc nestihnou, naopak střídající Kováč v poslední minutě nastřelí břevno branky a konečný hvizd rozhodčího tak ukončí zápas, na který nikdo z nás dlouho nezapomene!
Příští týden zajíždíme v sobotu 22. 10. do nedalekého Bohdíkova. Na zápas by měl jet autobus jako poděkování pro všechny fanoušky, kteří přišli pomoc našemu áčku se dostat z krize. Přesné info k odjezdu v průběhu týdne.

Branky: Žák, Nepožitek, Marcinov
Sestava: Michálek – Obšil, Křivan, Maceček – Schneider, Nepožitek, Zrník, Žák – Marcinov, Kočí, Jati
Střídali: Kováč, Balza, Vlachopulos
Rozhodčí zápasu: hlavní Lepka Miloslav, asistenti Sládek Michal a Samek Lubomír