Česka Ves a Loštice Jako noc a den.

Jelikož zranění Géce nakonec nebylo tak vážné a do hry se po týdenní odmlce vrátil i Kundrt, nastoupil Slovan do zápasu v Lošticích v plné sestavě. Ta chtěla dokázat, že výpadek z minulého týdne byl ojedinělý a do svého soupeře se na těžkém terénu od úvodního hvizdu s chutí zakousla. V úvodní šanci ale Kundrt mířil po rohu Špičky hlavou nad. Pak ukázali domácí, čím budou hrozit. Rychlý brejk tažený výborně hrajícím rychlíkem Nedomou. Naštěstí pro Slovan jeho zpětná přihrávka mířila domácímu útočníkovi přesně mezi nohy. A tak se opět činil Slovan, ale střela Kundrta doprostřed brány, ani dvě střely Havelky z vápna změnu skóre nepřinesly. Naopak domácí podnikli opět rychlý brejk, tentokrát už ale zpětná přihrávka Nedomy našla na vápně Plháka, proti jehož střele po zemi k tyči musel vytáhnout důležitý zákrok Sedlář. První branka v utkání padla ve 23. minutě, kdy Kundrt vysunul mezi obránce Lánera, který se sám před brankářem nemýlil – 0:1. A když se za šest minut po průniku a přihrávce Kundrta trefil s velkým štěstím Petrů, Slovan byl na koni – 0:2. Za chvíli mohl přidat třetí gól po vysunutí Pulkertem Havelka, ale míč přes gólmana neprocedil a následnou zpětnou přihrávku domácí se štěstím odvrátili. Ve 34. minutě opět pláchl obraně Slovanu Nedoma, tentokrát se rozhodl zakončit sám, ale Sedláře po zemi neprostřelil. Pět minut před půlí se po Lánerově rohu nakrátko krásně uvolnil Havelka, ale jeho centr poslal Petrů hlavou těsně vedle. Domácí obrana ale hned z rozehrání vyrobila hrubici, Pulkert přihrál od rohového praporku Špičkovi, který posadil centr přesně na hlavu Kundrta – 0:3. A když hned v úvodu druhé půle proměnil krásný míč za obranu přesnou střelou k tyči Zapletal – 0:4, jakékoliv naděje domácích na zvrat pohasly. V 59. minutě sice mohl snížit opět na rozdíl tří gólů Plhák, ale jeho gólovou hlavičku odvrátila obrana Slovanu na brankové čáře.  To jako kdyby domácí definitivně zlomilo a během devíti minut inkasovali tři branky.  Dvakrát utekl domácí obraně Havelka a servíroval gólové přihrávky před prázdnou branku. V prvním případě Pulkertovi -0:5, ve druhém Zapletalovi – 0:6. Pak se pustil na výlet stoper Murárik, narazil si s Lánerem a vysunul mezi obránci Zapletala, který přesnou střelou k tyči zkompletoval hattrick – 0:7. Osmý gól mohl přidat Havelka, ale v první šanci sám před brankou přehodil nejen gólmana, ale i branku, ve druhém případě vyrazil jeho střelu z trestného kopu na roh domácí gólman. Pak se přece jen dostali ke slovu i domácí. Nejprve využil oddechu hostující obrany střelou do prázdné branky Novák, který byl na hřišti pár sekund – 1:7, aby se čtyři minuty před koncem prosadil zdí tečovanou ranou z trestného kopu Krejčí – 2:7. Poslední slovo ale patřilo hráčům Slovanu, když centr Keslera zužitkoval hlavičkou z malého vápna Havelka – 2:8 a dal výsledku konečnou podobu.
Hráči Slovanu tak dali svou hrou fanouškům zapomenout na trápení z České Vsi a doufejme, že na ni naváží i v dalším domácím utkání proti nováčkovi z Bohdíkova, ve kterém budou papírovým favoritem. Ikdyž to v letošní soutěži, plné překvapivých výsledků, nemusí nic znamenat. Stačí si připomenout tři výsledky z posledních kol, které jen potvrzují slova klasika, že fotbal nemá logiku: Loštice – Česká Ves 5-2, Česká Ves – Slovan 3-1, Loštice – Slovan 2-8….
SK Loštice – Slovan Černovír
2-8 (0-3)
Branky: 77. Novák, 86. Krejčí – 50., 62. a 68. Zapletal, 23. Láner, 29. Petrů, 41.Kundrt, 61. Pulkert, 89. Havelka
Slovan: Sedlář – Zdráhal, Murárik (83. Meissner), Géc, Špička – Zapletal (83. Marta), Láner, Petrů (74. Okleštěk), Pulkert (74. Fojtík) – Kundrt (58.Kesler), Havelka

Report z Loštic

ALEA SPORTWEAR 1. A, skupina A – muži – 12. kolo, NE 23. 10. 2016
SK Loštice 1923 - TJ SLOVAN ČERNOVÍR 2:8 (0:3
Branky: 77. Novák, 86. Krejčí - 23. Láner, 29. Petrů, 41. Kundrt, 50. +62. +68. Zapletal, 61. Pulkert, 89. Havelka
Loštice: Václav - P. Hopják (62. Jan Mikeš), Rousek, Petruška, Havelka - Hejný (69. Fritsch), Plhák, Jos. Mikeš (74. P. Faltýnek), Zbořil - Nedoma (76. Novák), Krejčí
Hostitelé dnes byli ke svému soupeři s Černovíru velice štědří, když jim nedělní odpoledne zpříjemnili "Dnem otevřených dveří". Hosté byli po celý zápas fotbalovějším týmem a diváky bavili parádní rychlou kombinační hrou se spoustou vstřelených branek a dalšími neproměněnými šancemi, zejména v úvodních dvaceti minutách utkání, které zůstaly nevyužity. Nevadil jim ani těžký podmáčený terén, který poznamenalo deštivé počasí minulých dní a hlavně vydatná noční bouřka.
Po třech nevyužitých šancích hostí v úvodu zápasu zahrozili v 11. minutě i domácí, ale Plhákovu dobrou střelu k tyči vyrazil gólman konečky prstů na roh. Ve 23. minutě dostal nádherný balon do běhu za domácí obranu Láner a střelou k tyči otevřel účet zápasu (0:1). Ve 29. minutě se odrazil míč od nohy Petrů tak, že k překvapení všech zapadl těsně za levou tyč domácí branky (0:2). Ve 34. minutě utekl všem po levé straně Nedoma a jeho střelu z úhlu s námahou zneškodnil černovírský brankář. Ve 41. minutě trestuhodně nekrytý Kundrt z malého zvýšil hlavou na rozdíl tří gólů (0:3).
Hned v úvodu druhé části utkání utekl po pravé straně Zapletal a skóroval střelou ke vzdálenější tyči (0:4). A pro domácí bylo po zápase. K jejich úplnému zmaru přispěly další góly Zapletala, který zkompletoval svůj dnešní hattrick, a Pulkerta. Oživení do domácích řad přinesli střídající hráči. V 77. minutě přihrál Fritsch od brankové čáry pohotovému Novákovi, který byl na hřišti sotva minutu a ten snižoval na 1:7. V 87. minutě kopal Krejčí trestný kop z 20 metrů, míč tečoval hlavou jeden z hráčů ve zdi a to tak, že se od břevna odrazil za brankovou čáru a ven před branku a Rousek jej pro jistotu napálil do sítě. V 89. minutě uzavřel účet zápasu hlavičkou do protipohybu gólmana Havelka (2:8).
Dneska všechno špatně. Ani jeden z domácích hráčů takovou kanonádu soupeře v mužském fotbale nezažil. Nezbývá nic jiného než na tento zápas rychle zapomenout a připravit se na derby s Maletínem, které nás čeká následující víkend.