Po domácím mrzutém vystoupení se Štěpánovem zajížděl Slovan hájit první pozici v tabulce na horkou půdu do Maletína. Tak horko těžko vyhrálo Dubicko, ale neuspěli tam třeba Bohuňovice. Našim hráčům se tam sice docela dařilo, ale bodový zisk z těchto zápasů byl málokdy. Tentokrát bylo ale všechno jinak. Aspoň co se bodového zisku týká. Černovírští totiž opět předvedli herní kotrmelec a nakonec je to málem stálo výhru.
Přitom první půle byla z těch nejskvělejších představ. Postupně Petr Vyroubal, Jakub Zachar a těsně před koncem poločasu i Bořa Petrů vybudovali Slovanu luxusní poločasové vedení 0:3. Podle zpráv z kabiny byl o přestávce slyšet jednoznačný pokyn ubojovat prvních 20 minut začátku druhé půle. Jenže se bohužel stal pravý opak. Jako už tolikrát. A tak se v 50.min pískala penalta po ataku Lánera a byla proměněna na 1:3. Potom v 60.min potrestali domácí chybu v rozehrávce a bylo rázem 2:3. Takže všechny představy vzaly hodně brzo za své a nastal těžký boj o výhru. Ta nakonec přišla po málo vídané odvaze pomezního rozhodčího, který po další chybě Slovanu odmával ofsajd v situaci, kdy dva domácí útočníci běželi sami na hostujícího brankáře Sedláře. Ačkoliv byla situace podle očitých svědků posouzena správně ve prospěch hostů, tak se to na hřištích příliš často nestává. No ale Černovír tři body urval, vedení v čele tabulky udržel a domácí ztrátu se Štěpánovem částečně nahradil. Nyní nás čeká možná zásadní fáze soutěže. Slovan hraje doma s Pasekou, Bohuňovice v Hlubočkách a Dubicko zajíždí do České Vsi. A pak už přijde zápas Slovanu v Dubicku. Pořád je potřeba držet pěsti a věřit v úspěch.
TJ Maletín – Slovan Černovír 2-3 (0-3)
Branky: 20. Vyroubal, 32. Zachar, 40. Petrů
Sestava Slovanu: Sedlář – Vyroubal, Kundrt, Ježo, Špička – Kesler (84. Fojtík), Láner, Petrů, Pulkert  – Zapletal (75. Dočkal), Zachar.