Úspěšná premiéra Černovírských v I.A třídě

Olomouc – Černovír vstoupil do nového soutěžního ročníku úspěšně. Coby nováček v I.A třídě přehrál výrazně starousedlíka ze Šumvaldu a připsal si první body.

Slovan Černovír – SK Šumvald 7:0 (4:0)

Od úvodních minut utkání ovládli domácí dění na hřišti. Lepším startem na míč a pohybem odsoudili hosty často do role statistů. Na první branku se tak čekalo jen sedm minut. Na začátku osmé minuty přišel centr do vápna hostů a Murárikova hlavička skončila za zády gólmana Michny poprvé. Ve 13. minutě předvedli domácí hlavičkový biliár kolem svatyně hostů, aby nakonec Judas z blízka protlačil míč za brankovou čáru. Ve 22. minutě předvedli domácí pěknou akci s přesnými přihrávkami, míč se dostal za hranicí šestnáctky na nabíhajícího Oklešťka, který nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 3:0. Brankostroj prvního poločasu uzavřel ve 30. minutě Navrátil, jenž využil výraznou chybu obrany hostů. V úvodu druhé půle mohl zvýšit Havelka, jemuž byla ve 48. minutě nabídnuta exekuce pokutového kopu. Střela však prošla nad brankou… Co se nepodařilo Havelkovi, napravil o deset minut později, z další nařízené penalty, bez problémů Vyroubal. Havelka se ovšem gólu dočkal. V 68. minutě se dostal k odraženému míči, pohrál si s obranou a v podstatě do prázdné vsítil šestý gól. Také na poslední brance utkání měl svůj podíl Havelka. Po rychlém přechodu do útoku přihrál ve vápně na volného Kubu, který se nemohl netrefit.

Branky: 8. Murárik, 13. Judas, 22. Okleštěk, 30. Navrátil, 59. Vyroubal (p.k.), 68. Havelka, 73. Kuba. ŽK: 58. Judas – 43. M. Malínek, 55. Neset, 56. J. Malínek, 66. Ráb, 78. Langman. Rozhodčí: Josef Zavřel.

Černovír: Sedlář – Murárik, Judas, Pešák (60. Géc), Navrátil, Kuba, Pulkert (82. Zeman), Okleštěk, Vyroubal, Byvan (46. Štěpánek), Havelka. Trenér Martin Zmrzlý.

Šumvald: Michna – M. Malínek (Richter), Hirsch, Jenáček, Brijar, Lolek, Veselý, M. Richter (J. Malínek), Ráb, Langman, Neset.