Slovan Černovír - Moravský Beroun 2:4 (1:2)

Po nevydařeném zápase v Troubelicích přivítal Slovan na domácím hřišti celek, se kterým se v minulosti potkával v I.B třídě – Moravský Beroun. Soupeři se prozatím daří a čeří vody na čele soutěže. Domácí (stále bez zraněného Petrů a nyní i bez nemocného ostrostřelce Havelky) bohužel potvrdili, že v současné době jsou největším soupeřem sami sobě, pokračovali v chybách z Troubelic a po zásluze odešli poraženi.

Utkání začalo svižně a hned první akce na obou stranách skončili rohem. Ten hostující skončil skrumáží před Sedlářem, domácí pak nevydařenou střelou Judase. Na další pěknou akci čekali diváci až do 11.min, kdy se po křídle prohnal Pešák, ale jeho střílený centr do malého vápna adresáta nenašel. Domácí se místo hry po zemi čím dal častěji uchylovali k nákopům, po jednom takovém nepovedeném v podání A.Špičky se dostal míč do lajny k Zifčákovi, jehož přesný centr zužitkoval hlavou k tyči R.Vlček – 0:1. Domácí byli tímto gólem viditelně otřeseni, vázla jim kombinace a jelikož hosté rovněž přesností neoplývali, hrálo se především ve středu pole. Marnost domácích dokumentovala 34.min, kdy se vůbec k první střele na bránu prodral na třiceti metrech Nestrojil, ale z jeho pokusem neměl hostující gólman problém. Hosté se do velké šance řítili ve 37.min, kdy se na Sedláře řítil Zifčák, ale domácí gólman včasným vyběhnutím jeho pokus zneškodnil. Ve 42.min už se ale Zifčák se štěstím prosadil, když jeho střelu za vápnem, mířící doprostřed branky, tečoval jeden z hráčů přesně k tyči branky bezmocného Sedláře – 0:2. Hned za minutu nepozorná hostující obrana nechala proniknout až před Žáčka Pešáka, ale ten si střelu tak dlouho připravoval, až mu ji jeden ze stoperů na poslední chvíli zblokoval. Slovan nakonec dostal do hry hostující gólman Žáček, když mu propadl jednoduchý míč a Judas neměl zblízka problém dopravit míč do prázdné – 1:2.

Druhá půle začala snahou domácích o tlak, ze kterého ale vytěžili jen závar před hostující brankou ve 48.min. Pak přišli opět chvíle hostí. Nejprve se ještě sám před Sedlářem neprosadil Oleják, když ve vyložené pozici vysoko přestřelil, aby se za několik momentů v 57.min prosadil po chybě Navrátila a nedorozumění se Sedlářem opět Zifčák, který po dlouhém nákopu v pohodě přehodil z vápna na půl cesty vyběhnuvšího Sedláře – 1:3. Hned za minutu mohlo být pro domácí veseleji, ale odražený míč po trestném kopu střídající Štěpánek poslal z voleje nad. V 64.min to bylo opět jen o gól. Murárik pěkně potáhl míč po křídle až na brankovou čáru, zpětnou přihrávkou našel osamoceného Judase, který střelou po zemi prostřelil Žáčka – 2:3. Místo tlaku domácích ale přišly opět minely v obraně. Nejprve ještě domácí zachránilo břevno po střele Mužatky, kterého vybídnul nejlepší hráč hostí Zifčák. O minutu později se po nezištné přihrávce domácích obránců Zifčák pokoušel technicky z vápna obstřelit Sedláře, ale o kousek minul. V 77.min nahrál Sedlář přímo na nohu Zifčákovi, kterého ale následně fantastickým zákrokem vychytal a poradil si i o pár momentů později v pokračující akci se střelou Mužatka pod břevno, kterou efektně vytěsnil na roh. Jenže z toho už nedokázal zabránit R.Vlčkovi, aby svou druhou trefou v zápase poslal hosty opět do dvoubrankového vedení – 2:4. Ve zbývajícím čase už si hosté zkušeně vítězství hlídali a domácí k ničemu nepouštěli. Výjimkou byla 82.min, kdy Vyroubalův přetažený centr poslal M.Špička pouze do boční sítě.

Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím méně chybujících hostí. Domácí budou mít možnost reparátu v sobotu 5.10. od 15:30 na hřišti FK Jeseník.

Branky: 45. a 64.Judas – 19. a 77. R.Vlček, 42. a 57. Zifčák

Slovan: Sedlář – Murárik, Géc, Navrátil (65.M.Špička), A.Špička – Pešák (46.Štěpánek) , Vyroubal, Judas, Nestrojil, Pulkert (46.J.Špička) – Kuba.

Moravský Beroun: Žáček – Vlček T., Pavlas, Šlížek, Šimek, Švanda, Frančák, Oleják, Zifčák, Lacman, Vlček R. Střídali Mužatko, Baláž.