K prvnímu zápasu v nové sezóně zajížděl omlazený celek dorostenců SLOVANU na hřiště do Přerova. Čekal jej soupeř, který by měl podle prognóz bojovat o čelní umístění v tabulce. Tudíž těžký protivník.
Nicméně utkání zastihlo SLOVAN v dobré formě. Sice měl na střídačce jen jednoho hráče do hry a náhradního gólmana Pavla Vysoudila, ale do zápasu vlétl bojovně a odhodlaně. Hned v 6.min utekl domácím obráncům Plachetka a otevřel gólový účet zápasu na 0:1. Přerovští byli docela zaskočeni a další minuty se trochu vzpamatovávali z průběžného stavu. Pak však hodně přitlačili a SLOVAN se jen těžko bránil tlaku. A bohužel se neubránil. V 33.min totiž domácí rozehráli roh na hranici vápna a jejich střelec křížnou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. Pak se hra vyrovnala a šance měli oba celky. Na straně SLOVANU měli největší Slouka a Plachetka. Skóre se však až do půle neměnilo.
Jak se hostům povedl nástup do utkání, tak se jim hrubě nezadařilo na začátku druhé půle. Hned ve 48.min se Přerov dostal k zahrávání oblíbeného rohu a tentokrát přetažený míč dotlačili domácí do brány na 2:1. A než se stačili hráči SLOVANU vzpamatovat tak přišel rychlý brejk do rozhozené obrany v 53.min a kvalitní koncovka střelou do protipohybu gólmana Zatloukala. Rázem to bylo 3:1 a tento úvod druhého poločasu zápas asi rozhodl. Ve velkém vedru síly rychle ubývaly, ale SLOVAN zbraně nesložil. Začalo se sice hrát víc s rizikem, ale domácí svoje šance zahazovali. Naproti tomu se podařilo utéct domácí obraně opět Vojtovi Plachetkovi a v 72.min prostřelil gólmana na 3:2. Od té chvíle už se zápas začal kouskovat a domácí svůj náskok více hlídali. A všechny náznaky hostujících šancí ubránili.
Zápas tak skončil jednobrankovým vítězstvím domácích, ale výkon velmi mladého dorostu SLOVANU bez několika hráčů byl příslibem. Přerov byl velmi kvalitním soupeřem. A ačkoliv jsme věděli o jeho kvalitách a výborných rozehrávkách rohů, tak přesto jsme z těchto situací inkasovali rozhodující branky. Ale to jsou právě ty zkušenosti, které musí hráči posbírat a využít v budoucnu. Třeba už příště s Nemilany.
Sestava: Zatloukal - Marta, Kudlička, Hrabal, Hanousek - Kotek, Guskovič, Vaněčka, Vysoudil M. - Plachetka, Slouka
Střídali: Skácel a Vysoudil P.
ZUBR PŘEROV - SLOVAN ČERNOVÍR    3:2 (1:1)      Branky: Vojta Plachetka 2x