4.10.2014
Olomoucké derby vyhrál Černovír

Branky: Kudlička 2x
K těžkému utkání nastoupil hostující Slovan na hřišti Chválkovic. Oba týmy od sebe dělilo v tabulce pouze jedno místo a bod.

Do utkání šel Slovan bez zraněného Bařinky a nemocného Chrenka. Od minulého utkání se rozhodl trenér Guskovič přeskupit řady a vyplatilo se to. Po prvním výkopu se hned v 1. minutě dostaly do nebezpečné šance Chválkovice, ovšem bez úspěchu. Poté se už hosté nijak zaskočit nenechali. Ne příliš pohlednou, ale účinnou metodou se Slovan dostával do šancí nákopy na rychlé útočné trio Hrabal-Kudlička-Vysoudil.První gól přišel po obrovské hrubce domácího obránce, který se nechal obrat o míč a Hrabal s poklidem dával míč pod sebe na volného Kudličku. 1 : 0
Poté se Slovan ujal obrovského tlaku. Nejdříve se po rohovém kopu po chybě obránců domácích dostal k hlavičce úplně sám Guskovič. Z malého vápna bohužel minul. Další akce přišla, když z půlky utekl Kudlička, ovšem špatně odcentroval a Vysoudil z penalty minul. Pár minut na to se dostali do šance hosté. Po autovém vhazování se ve středu hřiště uvolnil domácí záložník a krásnou střelou z dálky trefil šibenici. 1 : 1

Slovan se ovšem nenechal rozhodit a do poločasu stihl ještě skórovat. Po dlouhém balonu utekl domácím obráncům Vysoudil. Centr se moc nevyvedl, ale po hrubce gólmana se míč odrazil ke Kudličkovi a ten z první trefil míč k tyči. 2 : 1
V druhém poločase oba trenéři změnili rozestavení a šance byly na obou stranách. Obránci Slovanu řešili mnohokrát nebezpečné situace, ovšem vše odvrátili. Nejvíce zahrozili domácí po rohovém kopu, kdy se po obrovské chybě Kotka málem míč dostal za čáru, ovšem skvěle chytající Zatloukal míč za sebe nepustil a Hlava ho stihl odkopnout. Na konci zápasu se dostávali do šance už jen hosté. Nejprve dával míč před bránu Vysoudil, tuto šanci ale trestuhodně zahodil Kudlička a poté i Plachetka. Nic více se už v utkání nestalo a díky skvělému týmovému výkonu tak Černovír zaslouženě vybojoval 3 body.
SK Chválkovice - TJ Slovan Černovír 1:2 (1:2)

Sestava: Zatloukal - Hanousek, Slouka, Meissner, Kotek – Vaněčka -Hrabal, Guskovič, Marta - Vysoudil, Kudlička střídali : Vysoudil P. Plachetka, Hlava,