Jste zde:
Vytisknout
E-mail

SLOVAN - URČICE 2:4 (1:3)

Góly: Koupil, Vyroubal

Sestava: Psotka - Kučerka, Zdráhal, Slouka, Dočkal M. - Dočkal D., Kesler, Ježo, Kupka - Koupil, Vyroubal
Střídali: Hlava, Guskovič, Duba, Janák

V posledním podzimním kole přivítal Slovan na svém hřišti soupeře z Určic. Vzhledem k ostatním výsledkům šlo o přímý souboj o 4.místo v tabulce. Zápas Černovírští rozehráli dobře. V 7.min dostal dobrou kolmou nahrávku do pokutového území Ježo, ale z úhlu se mu nepodařilo obstřelit gólmana hostů. Ve 12.min se k dorážce v dobré pozici dostal Kesler, ale přestřelil. Snad dobrý začátek a trochu ukolébání způsobilo menší nepozornost v rozehrávce u rohového praporku Určic v 16.min. Kučerka přihrával nedůrazně, hostující hráč ho přetlačil a dostal se do dlouhého brejku. S míčem přeběhl 70 m hřiště a v koncovce měl ještě štěstí, když se se mu podařilo přehodit vysokého gólmana Psotku. Na tento gól se Slovanu podařilo odpovědět hned ve 20.min. Hostující stopeři si dávali přednost a rychlý Koupil se dostal do samostatného nájezdu, který bezchybně zakončil a bylo 1:1. Ale jak rychle Slovan vyrovnal, tak stejně rychle dostal i druhý gól. Ve 25.min záhrávali hosté z pravého křídla trestný kop a po souboji brankáře Psotky s hostujícími hlavičkáři se míč bohužel odrazil před odkrytou bránu a hosté skórovali na 1:2. A než se Slovan vzpamatoval, tak hosté zápas pravděpodobně zlomili. Domácí beci byli příliš nedůrazní a dovolili hostujícímu útočníkovi vystřelit ve skrumáži z otočky a míč s pomocí tyče skončil v domácí bráně. Běžela 32.min a stav 1:3 Slovan hodně poznamenal. Do konce poločasu už potom nebyla k vidění žádná kloudná akce.

Do druhé půle nastoupil Slovan se snahou alespoň vylepšit herní projev a kombinační hrou zápas trochu zdramatizovat. Celkem se to dařilo. Ale vyložené šance moc nepřicházely. Tu největší měl David Koupil v 68.min. U odraženého míče byl dřív jak hostující gólman, ale míč do brány nedoputoval a hráči Určic měli štěstí i při dorážce. Slovan se však dočkal v 72.min. Na pravém křídle se uvolnil Kupka a jeho centr propadl až k Vyroubalovi, který se z 10 m nemýlil. Zdálo by se, že se Černovír ještě nadechne k závěrečnému tlaku, ale opak byl pravdou. Nejprve domácí chybovali v rozehrávce a náběh do vápna hasil až brankář Psotka nedovoleně. Odpískanou penaltu ale chytil a dal ještě do koncovky trochu naděje Slovanu. Další chybnou rozehrávku Zdráhala v 82.min už ale nedokázal napravit nikdo a hostující hráč s brejkem naložil skvěle a stanovil konečné skóre na 2:4.

Konečné hodnocení je jednoduché. Určice vyhráli zaslouženě, protože byli efektivnější. Lépe se vyrovnali s těžkým terénem a potrestali chyby domácích. Kombinaci nahradili přímočarostí a to hodně platilo. Ale ani Slovanu nelze moc vytýkat. Jenže zbytečné góly po chybách a trápení v koncovce mají za následek zbytečné bodové ztráty. Pak jsou z toho prohry o gól a neurovnaná hra.Martin SuchánekDorost "B"

SLOVAN - CHOMOUTOV 2:3
Slouka, vlastní

znak roller

Travel Turne Tranzito