SK Šumvald : Slovan Černovír 2:5 (1:2)

Slovan zajížděl v prvním zápase odvetné části na hřiště posledního Šumvaldu, kde chtěl přerušit sérii zápasů bez vítězství.

Hned od začátku byli hosté fotbalovější, ale chvíli jeho hráčům trvalo, než si potykali s měkkým a značně nerovným terénem šumvaldského hřiště. Hned ve druhé minutě se zastřeloval z dvaceti metrů Nestrojil, ale jeho střela se mezi tři tyče ještě nevešla. V 6.min se technickým pokusem z 22metrů presentoval Pulkert, ale ten dokázal domácí gólman vytáhnout na břevno. Ve 12.min se k prvnímu náznaku šance dostali i domácí hráči, ale Zeman si s pokusem z těžkého úhlu poradil. Poté se dvakrát k zakončení hlavou po rohových kopech prodral Judas, ale zatímco poprvé vysoko přestřelil, podruhé jeho líznutí na bližší tyči proletělo přes celou branku, ale bohužel síť nerozvlnilo. Ve 24.min se po autovém vhazování odrazil míč k Murárikovi, který zamířil z hranice vápna technickou střelou jen těsně nad šibenici. Čekání na gól v domácí síti ukončila až akce těsně před půlhodinou zápasu. Vyroubal se výborně zbavil protihráče a střílenou přihrávkou našel na malém vápně Pulkerta, který ve skluzu poprvé překonal domácího gólmana – 0:1. Hned za dvě minuty mohl Slovan vést o dva, ale Murárik hlavou z malého vápna rohový kop Vyroubala do sítě neusměrnil a těsně přestřelil. Ve 36.min měli slušnou šanci domácí, když se po rohovém kopu odrazil míč k Brijarovi, ale jeho střelu obrana Slovanu zblokovala. Hned po chvíli se na druhé straně postavil k exekuci trestného kopu z rohu vápna Havelka a jeho utěšená střela skončila ne pouze břevně. A přišel trest. Ve 40.min kopali domácí trestný kop, první hráč na míč ještě nedosáhnul, ale na zadní tyči se hlavou do prázdné prosadil Neset a vyrovnal – 1:1. Naštěstí pro Slovan se hned z protiútoku Petrů protáhl po lajně a přihrávkou našel na malém vápně Pulkerta, který se v podobné situaci jako při prvním gólu opět nemýlil – 1:2. Hned z další akce si výborně narazil s Havelkou Vyroubal, ale jeho střela svůj cíl těsně minula. Těsně před půlí se ještě domácí mohli dočkat vyrovnání, když trestný kop z půlky hřiště propadl až k Trefilovi, který ale v dobré pozici promáchl. Druhá půle začala krásným přetaženým centrem Vyroubala skoro od rohového praporku, do kterého se ještě líp položil Nestrojil, ale jeho střelu dokázala domácí obrana zblokovat na roh. Po něm se hosté usadili před domácím vápnem, které ukončila až střela Nestrojila za vápnem, jež s pomocí teče jednoho z obránců doputovala obloučkem až za záda domácího gólmana – 1:3. Slovan se viditelně uklidnil a opanoval hřiště. Hned po chvíli se na výlet vydal Murárik, narazil si s Havelkou a přesnou střelou k tyči vedení Slovanu navýšil – 1:4. A aby toho nebylo málo, hned po minutě přistrčil Kuba Nestrojilovi a Slovan už vedl o čtyři – 1:5. Hosté potom po hříchu viditelně ubrali a kontrolovali vedení a tak se až do 85.min před oběma brankáři nic důležitého nedělo. Pět minut před koncem ale přišla hezká spolupráce Petrů s Havelkou, ale gólovou střelu druhého jmenovaného domácí gólman výborně vykopl na roh. V 89.min pak rozhodčí domácím doslova daroval pokutový kop za „faul“ J. Špičky na Červeného a Brijar upravil na konečných 2:5.

Doufejme, že se Slovan odrazil ode dna a hned v příštím domácím zápase s Jindřichovem na dnešní vítězství naváže.

Branky: 40. Neset, 89.Brijar - 29. a 41.Pulkert, 50.a 54.Nestrojil, 53.Murárik

Sestava: Zeman – Murárik, Judas, Navrátil, A.Špička (62. J.Špička) – Vyroubal, Nestrojil, Petrů, Pulkert (70.Štěpánek)– Kuba (74.Okleštěk), Havelka.