Jste zde:
Vytisknout
E-mail

KONICE – ČERNOVÍR 1:4 (0:2)

Střelci: Vyroubal 2, Hlava, Kesler

Sestava: Psotka - Kupka, Zdráhal, Slouka, Hanus - Koupil, Ježo, Kesler, Bartošek - Vyroubal, Duba

Střídali: Dočkal M., Hlava, Janák


Poslední mistrovský zápas roku 2013 sehráli dorostenci Slovanu na umělé trávě v Konici se soupeřem, který byl v tabulce jen o 2 body zpět. V domácím prostředí Černovírští zvítězili 5:0 a tak si celkem věřili. Ovšem úvod utkání tomu moc nenasvědčoval. V prvních 20.min byla Konice fotbalovější, ale brankáře Psotku ohrožovali domácí forvardi jen z velké dálky. Postupem času se hra vyrovnala a přišli i šance před domácí brankou. Nejdříve z velké dálky trefil spojnici břevna a tyče Kupka a potom ve 36.min uhodilo i gólově. Dlouhý nákop zpracoval Hlava a přistrčil míč ideálně do kroku Keslerovi, kterému střela sedla náramně a zapadla do šibenice domácí brány. A než se domácí vzpamatovali, přišel gól na 0:2. To se dobře na pravém křídle uvolnil Koupil a centrem oslovil dobíhající útočníky Slovanu. Míč si našel Hlava a povedenou rybičkou skóroval. Běžela 40.min a Slovan hřiště opanoval. Zřejmě rozhodující branku mohl přidat Bartošek, který ale bohužel nedokázal usměrnit ukázkový centr Kupky z přímého kopu do prázdné brány. 

Do druhé půle Slovan nastoupil s cílem poctivě bránit a zrychlenou přechodovou fází ohrožovat domácí bránu. Nicméně se podařilo skórovat z úplně jiné akce. Po dlouhém autu se na pravém křídle uvolnil Vyroubal a levou nohou krásně narýsoval gólovou střelu na 0:3. A potom stejně jako v první půli přišel další slepený gól a opět pěknou střelou. Běžela 52.min a Vyroubal předvedl, že má v levé noze dynamit. Míč navíc před domácím gólmanem zaplaval a tak neměl vůbec nárok reagovat. Za stavu 0:4 už bylo o zápase prakticky rozhodnuto a Slovan dobrou kombinační hrou držel míč. Za zmínku v dalším průběhu ještě stojí neproměněná šance Pavla Ježa, jenž hlavičkou jen těsně minul zadní tyč. A potom ještě v 79.min snížení domácích na 1:4 po nedůrazném zákroku Zdráhala. 

Nakonec tedy Slovan poslední zápas zvládl díky dobré střelbě ze střední vzdálenosti. Góly to byly pěkné, ale často se takto přesně nepovedou. Asi se k nám přiklonilo trochu víc štěstí než na začátku sezóny, kdy jsme šance trestuhodně zahazovali. Celkově se dá říci, že byl podzim zvládnutý průměrně. Výsledek mohl být lepší. Do jarních odvet bude Slovan nastupovat s cílem bojovat o 3. místo v tabulce, které je reálné.Martin Suchánek

znak roller 

Travel Turne Tranzito