Slovan Černovír – OLPA Jindřichov 7-0 (3-0)

Slovan nastoupil k důležitému zápasu o šest bodů ve stejné základní sestavě, která uspěla před týdnem na hřišti posledního Šumvaldu. Hosté ale od úvodu zápasu dokazovali, že mají v zádech serii čtyř zápasů , ze kterých dokázali vydolovat deset bodů a odpoutali se ode dna tabulky. Dobře v poli kombinovali, ale naštěstí pro Slovan nebyli dost přesní před domácím vápnem, z čehož resultovaly rychlé přechody do protiútoků, z nichž Slovan hrozil. Po jednom takovém se Slovan dostal do vedení, když Havelka na půlce přešel přes hostujícího hráče, vysunul Pulkerta, ten se neukvapil a našel přesně nabíhajícího Kubu, jehož střela byla výstavní a skončila přesně v horním růžku hostující branky. Hosté ale i nadále hráli a po trestném kopu se musel Zeman hodně natahovat, aby míč vytlačil nad břevno. Dokonce se dočkali i vyrovnávacího gólů, po kterém se hodně zlobili na pomezního sudího, že odmával postavení mimo hru a hlavní tudíž gól neuznal. A tak přišel další rychlý kontr, přihrávka Petrů pod sebe a ruka skluzujícího hostujícího hráče na malém vápně. Penalta. Velká smůla pro hosty, štěstí pro domácí. Judas si v takových situacích ví rady a Slovan tak rázem vedl o dva góly. Chvíli na to mohl po dalším brejku navýšit vední Nestrojil, ale mířil těsně vedle. Třetí gól pak přišel v závěru půle, kdy hlavičku Murárika po rohovém kopu tečoval jeden z hostujících beků do protipohybu gólmana.

Po dobře zvládnuté první půli se čekalo, jak se Jindřichov vyrovná s nástupem do druhého poločasu. Pokud však pomýšlel na gól, který by utkání zdramatizoval, tak by musel hodně Slovan přetlačit. To se však nestalo. Černovírští byli od začátku aktivní. Dobře bránili v bloku a chodili do otevřené obrany hostů. A taky se jim podařilo vstřelit gól, který utkání pravděpodobně rozhodl. Vstřelil ho v 53.min Kuba, když prostřelil hostujícího gólmana po odraženém míči na malém vápně. Za stavu 4:0 bylo utkání rozhodnuto. Hosté však nadále hráli kombinační fotbal, ale právě to Slovanu vyhovovalo, neboť každý vyhraný souboj už byl začátkem rychlého brejku na hostující bránu. S náskokem v zádech byla dravost ještě okatější a byla jen otázka, jestli se šance podaří proměňovat. A vcelku to vycházelo. Na 5:0 zvyšoval v 68.min dorážkou po rohovém kopu Vyroubala Petrů. A poslední desetiminutovce ještě dvě kolmé akce zakončovali v 82.min Okleštěk a v 88.min Havelka, který udělal kličku gólmanovi a do prázdné brány stanovil konečné skóre na 7:0.

Nutno přiznat, že konečné skóre je pro hosty až příliš kruté. Fotbalově rozhodně horší nebyli. Ale měli trochu smůly při domácích šancích v první půli a taky neuznaný gól s jejich psychikou docela otřásl. Je nutno ocenit jak sportovně prohru vzali, včetně sympatických fanoušků. Pro Slovan tak sezóna skončila stejně jak začala. Vítězstvím 7:0.

Branky: Kuba 2, Judas, Petrů, Okleštěk, Havelka, vlastní.

Sestava: Zeman – Murárik, Judas, Navrátil, Špička A. – Vyroubal, Nestrojil (46.Špička J.), Petrů, Pulkert (57.Pešák) – Havelka, Kuba (68. Okleštěk).