SLOVAN "A" - OPATOVICE 4:2 (1:1)

góly: Ježo, Guskovič, Kesler, Bartošek

Sestava: Janák - Hrabal,Kučerka,Ježo,Hanus - Koupil,Kesler,Zdráhal,Guskovič - Bartošek,Vyroubal

Připraveni: M.Dočkal, Bařinka, Duba.

Druhý jarní zápas odehrálo dorostenecké "áčko" opět na domácím hřišti proti soupeři z Opatovic.Na podzim v Opatovicích se zrodila bezbranková remíza,ale Slovan byl lepší,takže si na soupeře věřil.Utkání bylo ale překvapivě vyrovnané a náročné.Opatovice si hned v úvodu vytvořili tlak zásluhou několika rohových kopů.Do vyložené šance se však nedostali.A tak se vedení ujal Slovan.Po kombinaci s Koupilem se dostal sám před hostujícího gólmana Bartošek.S koncovkou však dlouho otálel až z toho byla nemastná neslaná střela na dlouhou nohu.Nicméně v následné skrumáži a dvou dorážkách zahráli hostující zadáci rukou a pískala se penalta.Tu proměnil v 28.min Pavel Ježo na 1:0.I nadále byla hra vyrovnaná a šancí ke gólu minimum.Hostům se však povedla jedna akce v posledních vteřinách první půle.Po autovém vhazování se hostující hráč snadno uvolnil a na skákavou střelu k tyči byl Janák krátký.Poločas tedy 1:1.

Do druhé půle naštěstí Slovan vstoupil mnohem více motivovaný a bylo to znát.Hned ve 49.min Ježo uvolnil na pravém křídle Bartoška,jehož centr se přes Koupila dostal ke Guskovičovi a ten na malém vápně nemohl minout.2:1.No a zápas se definitivně zlomil během pětiminutovky okolo 70.min. Nejprve po odpískané malé domů prostřelil zeď hostů Kesler a hned za 2 minuty zahrával Dočkal trestný kop z půlky hřiště.Míč si dobře zpracoval Bartošek a levou nohou trestal pod víko na 4:1.Zápas byl rozhodnutý,ale hostům se ještě podařilo snížil v 79.min po podobné chybě domácích jako v první půli na konečných 4:2.

I druhý zápas tedy Slovan "přetlačil" soupeře a drží 100% jarní bilanci.Ve hře to pořád není ono,ale snad to přijde brzo,aby si i fanoušci přišli na pěknou fotbalovou zábavu.

SLOVAN "B" - DOLOPLAZY 3:3 (1:1)

góly: Hrabal, Duba, Vysoudil

Sestava: Janák - Ošťádal,Chrenko,Hrabal,Meissner - Marta,Guskovič,Kesler,Kotek - Vysoudil,Duba

Připraveni: Hlava,Jurenka

Také rezerva dorostu sehrála druhý zápas na domácím trávníku.Soupeřem byl tým Doloplaz,který je v tabulce v horní polovině.V zápase se několikrát měnil vedoucí celek a vítězství mohli dosáhnout oba soupeři.Remíza je tedy nakonec asi spravedlivá.Do vedení 1:0 šel Slovan po Hrabalem proměněné penaltě za faul na Dubu.Do půle stihli hosté vyrovnat po ráně ze šestnáctky.Pak Doloplazy otočili na 1:2 rovněž proměněnou penaltou za faul Meissnera.Slovan vyrovnal na 2:2 zásluhou Duby,který dorazil vyraženou střelu Vysoudila.Ještě jednou se Doloplazy dostaly do vedení po úniku na levém křídle a dobře sehranou koncovkou před prázdnou bránu.Na konečných 3:3 pak vyrovnal Vysoudil, když zužitkoval dobrou spolupráci s Dubou.Rozhodnutí měl na kopačce Marta, ale velkou šanci zakončil nedůrazně a gólman jeho slabou střelu chytil.