1000

Marek Havelka vstřelil v tomto zápase tisící branku v mistrovském zápase novodobé historie Slovanu Černovír (od1993-1994).

Vynikající střelec byl odjakživa. V kategorii benjamínků vsítil 55 gólů, za žáky 93 gólů (z toho v ročníku 2004-2005 nejlepší střelec soutěže s 60 góly), v dorostu 91 branek a za muže zatím 36 zásahů do černého. Podtrženo, sečteno 275 branek v dresu Slovanu.

První desítka historické tabulky střelců (od 1993-1994)

Boháček Jiří 24

Nutno ale podoknouti, že toto pořadí nemusí být zcela pravdivé, neboť historicko-statistickému odboru se ještě nepodařilo zjistit střelce 215 branek. Zvláště pak vobdobí 1994-2003 jsou značné mezery v identifikaci střelců. Proto prosím ty, kteří mohou poskytnout informace o střelcích pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Děkuji.

FK MOHELNICE „B“ : SLOVAN ČERNOVÍR 1:1 (0:1)

V 19.kole zajížděl Slovan na půdu druhého celku tabulky  - rezervy FK Mohelnice. A nečekalo ho nic jednoduchého. Mohelničtí předvedli na podzim na Lazcích výborný výkon a troufám si tvrdit, že byli zatím nejlepším celkem, se kterým se Slovan v I.A třídě potkal.

A tento fakt domácí hned od úvodu zápasu potvrzovali. Posílení třemi hráči kádru „A“ týmu (Kulíšek, Kotůlek, Bayer) výborně se pohybovali  a kombinovali a hráči Slovanu měli v úvodu plné nohy práce, udržet s domácí družinou krok.  Hned v 5.min vysunul Kotůlek Šmída, který se z úhlu řítil na Sedláře, ale jeho střela na zadní tyč jen těsně minula černovírskou svatyni. Přesto, že domácí měli výraznou územní převahu, do vážnější šance je bojovní hosté nepustili a naopak sami uděřili. Ve 23.min Nestrojil krásně přenesl hru na pravé křídlo na Pešáka, ten našel na malém vápně stříleným centrem Havelku a ten se v takových situacích obvykle nemýlí – 0:1. Domácí byli na chvíli inkasovanou brankou opařeni, ale po chvíli se opět pustili do Slovanu. Jedinou vážnější situací na dlouho byl ale nepovedený centr Heidenreicha, který musel Sedlář vyboxovat do bezpečí. Hráči Slovanu příkladně bojovali a domácí téměř do ničeho nepouštěli, výjimkou byla 39.min, kdy po parádním průniku Bayer vyzval ke skórování Byvana, který ale naštěstí v největší šanci domácích orazítkoval pouze tyč Sedlářovi branky. Za minutu přišel další důležitý moment zápasu. Šmíd, přestože měl už žlutou kartu, zbytečně zajel na vlastní polovině do A.Špičky – byla z toho druhá žlutá a domácí forvard tak musel do kabin o několik minut dřív, než ostatní aktéři zápasu.

Všichni očekávali, co s vývojem zápasu ve druhém poločase udělá vyloučení domácího hráče. Po hříchu borci Slovanu zřejmě zůstali myslí v kabině o něco déle a byli za to potrestáni. Hned v úvodní minutě totiž po sérii nedůrazných zákroků doputoval míč obloučkem na Olejníka, ten jen sklepl na střídajícího Horáka, který vyhnal všechny pavouky z pravé šibenice Sedlářovi branky – 1:1. Slovan tato situace vyburcovala k větší útočné aktivitě. Domácí se zatáhli a čekali na příležitosti k rychlým kontrům. V 52.min se výborně u lajny uvolnil Nestrojil, prošel až na malé vápno, ale z úhlu jen vyprášil rukavice Večeře. V 61.min vybojoval na půlce míč A.Špička, našel na křídle Havelku, který na poprvé domácí obranu neprostřelil, ale na podruhé našel přihrávkou v ideální pozici Vyroubala, který ale svou střelu namířil pánubohu do oken. Hned po chvíli přišla chyba v rozehrávce domácích, po které šel Petrů sám na Večeře, ale k zakončení se neodhodlal a dlouhou kličkou se vyhnal ze střeleckého úhlu, nezpanikařil, poslal centr do vápna, Havelka se kličkou zbavil Heidenreicha, ale z výborné pozice domácí branku netrefil. V těchto chvílích byl Slovan lepším celkem a domácí do ničeho nepouštěl. V 69.min si na Vyroubalův roh vyskočil nejvýš Judas, ale mířil nad. Za minutu si oba aktéři situaci zopakovali, jen s tím rozdílem, že Judas míč pouze tečoval a Navrátil ve skluzu nedokázal míč dopravit do domácí branky.  V 73.min nacentroval do vápna Petrů, Havelka míč elegantně patičkou přistrčil A.Špičkovi, který ale svou střelu poslal pouze do břevna. V 76.min po dlouhých minutách zahrozili i domácí. Kotůlkův trestný kop přistál u nohy Horáka, který poslal nadýchaný centr na zadní tyč, ale hlavička Rabenseifera mířila těsně mimo. V 84.min prošel po pravé straně vápna Nestrojil, ale jeho střílená přihrávka prošla malým vápnem přesto, že několika hráčům Slovanu chybělo jen pár centimetrů k usměrnění míče do sítě. V 87.min zahrával z dobré pozice trestný kop Vyroubal, ale jeho střela mířila těsně nad. V 88.min mohli strhnout vítězství na svou stranu domácí, když se na pravé straně vápna výborně uvolnil Olejník, ale z dobré pozice poté vypálil hodně mimo hostující branky.

Slovan si tak nakonec z horké půdy odváží cenný bod, který by před zápasem zajisté bral, ale po jeho průběhu je to možná i trochu málo…ikdyž nutno dodat, že domácí, když byli v plném počtu, byli lepším celkem a i v deseti rozhodně nebyli v poli výrazně horší, než borci v červeno-modro-bílém.  Ale přeci jen by z tolika dobrých příležitostí měli naši borci vytěžit víc, než jednu vstřelenou branku. Třeba se to podaří hned v dalším zápase, kdy doma hostíme celek Troubelic, kterému máme za podzimní výprask co oplácet.

A ještě názor domácího kouče: "Kluci ve druhém poločase za dané situace odehráli maximum, na co měli, vyrovnali, neobdrželi branku, a proto si bod zasloužili, i když s notnou dávkou štěstí…“

Branky: 46. Horák – 23.Havelka

Mohelnice:  Večeř - Heidenreich, Rousek,Kulíšek, Strnad (46.Horák) - Olejník, Kotůlek, Knýř (80.Najman), Bayer, Byvan (68.Rabenseifer) – Šmíd.

Slovan: Sedlář – Murárik, Navrátil, Judas, A.Špička – Nestrojil, Vyroubal, Petrů, Pulkert (86.J.Špička) – Pešák (67.Kuba), Havelka (88. M.Špička).