Slovan Černovír – Sokol Troubelice 2-1 (2-1)

Po vydařeném utkání v Mohelnici byli domácí borci odhodláni potvrdit bodový zisk i na domácím hřišti. Soupeřem jim byl celek, který jim na podzim uštědřil nejvyšší porážku a který v minulém kole doma rozcupoval Jindřichov 6-0.
Domácí začali s chutí a od začátku se do svého soupeře zakousli. Hned ve 4.min byla jejich snaha korunována gólem, když si na centr z levého křídla naskočil na malém vápně Petrů a nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci 1-0. Vstřelený gól vlil domácím energii do žil a dál mačkali svého soupeře jak citron, ale po hříchu bez gólového vyjádření a to přesto, že několik slibných šancí měli. V té největší se zjevil Kuba, který postupoval sám na gólmana, ale svou střelu mezi tři tyče umístit nedokázal. Po dvaceti minutách tlak domácích opadl a do hry se začali pomalu dostávat i hosté, ale k ohrožení domácí svatyně se dostávali velmi sporadicky. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobila jejich akce ve 37.min, kdy se objevil za obranou Slovanu zcela osamocený Lolek a bez problémů obstřelil Sedláře 1-1. Na štěstí pro Slovan netrvalo dlouho a opět vedl. Ve 42.min si na přetažený Vyroubalův roh na zadní tyči počkal Navrátil a hlavou nezadržitelně skóroval 2-1.
Druhá půle už tolik zajímavých momentů nepřinesla a hra se převážně odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Domácí přesto, že měli územní převahu, se v předfinální fázi hodně trápili a hosté toho dopředu také mnoho nepředvedli. Prakticky jedinou možnost na vyrovnání měli hosté dvacet minut před koncem, kdy se nepovedená střela jednoho z hostí dostala až ke spoluhráči na malém vápně, který byl ale tak překvapen, že se od něj míč pouze odrazil a Sedlář už neměl žádný problém ho zpacifikovat. Ani domácí příliš šancí neměli, prakticky jedinou vážnější přinesla souhra dvou střídajících hráčů, když Géc vysunul ukázkově ve vápně Pešáka, který měl dost času zacílit, ale mířil pouze do břevna…
Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Slovanu, protože byl nejen o něco lepším a aktivnějším celkem, ale měl rozhodně více brankových příležitostí. Doufejme, že důležité tři body, která náš celek dotáhly na úroveň našeho dnešního soupeře, hráči Slovanu potvrdí hned v příštím kole, kdy zajíždí v sobotu 10.5. (16:30) na hřiště Granitolu Moravský Beroun.

Branky: 4. Petrů, 42. Navrátil – 37. Lolek

Slovan: Sedlář – Murárik, Navrátil, Judas, A.Špička – Pulkert (Géc), Vyroubal (Pešák), Nestrojil (Štěpánek), Petrů – Kuba, Havelka