TJ Granitol Moravský Beroun : TJ Slovan Černovír   1:4 (1:3)

V příjemném jarním počasí nastupovali borci Slovanu k zápasu na hřišti Moravského Berouna, kterému měli co oplácet za podzimní výhru U komína v poměru 4:2.

A úvod zápasu vyšel našim hráčům parádně. Od úvodního hvizdu se usadili na polovině domácích a hned ve 3.min se měnilo i skóre, když Nestrojil přes dva hráče doslova procpal míč do palebné pozici na hranici vápna, ze které zamířil přesně k tyči – 0:1. Hosté i nadále lépe kombinovali a byli fotbalovější. Další šance se jim rýsovala v min.15, kdy Judasův trestný kop z vlastní půle přiťukl hlavou Petrů Havelkovi, ale jeho střelu dokázala domácí obrana na poslední chvíli zblokovat. Za tři minuty už se ale hostující kanonýr nemýlil, když ho dlouhým pasem od pravé postranní čáry našel Murárik a hlavou zamířil přesně k zadní tyči – 0:2. Úvod snů pak dokonal za dvě minuty Vyroubal, jenž se trefil parádně přímo z rohu – 0:3. Domácí byli značně opařeni a do hry je dostal hlavní rozhodčí, když jako jediný v celém areálu hřiště viděl faul na domácího hráče a nařídil pro domácí pokutový kop, který Lacman  proměnil – 1:3. Domácí se po vstřeleném gólu přece jen herně zvedli, ale naštěstí pro Slovan v jediné gólové situaci po trestném kopu a hlavičce jednoho z domácích hráčů z bezprostřední blízkosti zasáhl výtečně ve 33.min Sedlář. Zbytek poločasu mnoho vzruchu už nepřineslo a tak se šlo do kabin za dvougólového vedení Slovanu.
Ve druhé půli se dal očekávat tlak domácích, ale ten nepřicházel, Slovanu se dařilo rozbíjet akce domácích včas a jen škoda, že se vlastní zbrklostí hostující hráči připravili o několik dobrých možností k rychlým útokům. Domácí ale otvírali obranu čím dál víc a to byla voda na hostující mlýn. V 57.min získal Havelka na vlastní půlce míč, prošel jak nůž máslem domácí obranou, ale sám proti gólmanovi volil místo střely ještě přihrávku na nabíhajícího Kubu, která mu ale příliš nesedla a Kuba zamířil v těžké pozici mimo. V 62.min vysunul krásnou kolmicí Vyroubal Pulkerta, ale ten z malého vápna domácího gólmana neprostřelil. V 67.min zahrozili domácí, když po Pulkertově ztrátě na polovině přišel dlouhý pas za obranu na nabíhajícího Šimka, který si sám před Sedlářem míč zpracoval, ale než stačil vystřelit, zakročil na poslední chvíli skluzem Murárik. Čtvrthodinu před koncem se na domácího gólmana řítil sám opět Havelka, tentokrát se místo přihrávky zcela volnému Oklešťkovi rozhodl zakončit sám, ale domácí brankař mu po kličce ještě stačil střelu konečky prstů vytěsnit. O dvě minuty později přišla fatální minela domácího gólmana, který vyběhl daleko za vápno a svým nepovedeným odkopem trefil na půlce J.Špičku, který poslal míč z první po zemi do domácí branky – 1-4. Domácí evidentně rezignovali a hosté už zápas v pohodě dohráli a mohli přidat ještě nějaký ten gól navíc. Největší šanci měl v závěru Nestrojil, kterého pěkně vysunul Tony, ale domácí obránci dokázali v poslední chvíli zblokovat střelu na roh.

Slovan si tak po zásluze připsal důležité tři body z hřiště soupeře a vzdálil se od sestupových vod. Doufejme, že budou borci Slovanu pokračovat v podobných výkonech a první možnost k zopakování budou mít v neděli 18.5. od 10 hod U komína proti Jeseníku.

Branky: 3. Nestrojil, 18. Havelka, 20. Vyroubal, 77. J.Špička – 24. Lacman

Slovan: Sedlář – Murárik, Géc, Judas, A.Špička – Petrů, Vyroubal, Nestrojil, Pulkert (69. J.Špička) – Kuba (62.Okleštěk), Havelka (79. Tony). Trenér Martin Zmrzlý.