NEMILANY - SLOVAN "A" 4:2 (2:2)    Střelci: Bartošek, Koupil

Sestava: Zatloukal - Hanus,Kučerka,Ježo,Dočkal - Bařinka,Guskovič,Kesler,Koupil - Bartošek,Zdráhal

Střídali: Frank,Hanousek,Janák

Důležitý zápas o 3.místo v tabulce Slovan odehrál v Nemilanech. Jednalo se o derby zápas a tudíž o motivaci bylo postaráno. V sestavě chyběl pouze nemocný Vyroubal a mužstvo posílili nejlepší žáci Zatloukal, Frank a Hanousek.

Do utkání vstoupil Slovan s taktikou dobré obrany na vlastní půli a s rychlým přechodem na půli soupeře. Že tato volba nebyla špatná dokázalo prvních 20.min zápasu. Hned v 11.min sebral míč váhajícímu stoperovi

domácích Bartošek a samostatný nájezd s přehledem proměnil na 0:1. Načež domácí přeskupili hráče a vytvořili si poměrně trvalejší převahu. Odměněni byli vyrovnávacím gólem v 22.min. Na hranici vápna se

dobře uvolňoval domácí útočník a vynutil si faul na bránícím Kučerkovi. Penaltu sice se štěstím, ale přesto domácí proměnili. I nadále byli domácí fotbalovější a dobře drželi míč. Přesto vyloženější šance měl Slovan.

Vždy po rychlém přechodu, ale bohužel bez gólového efektu. Nejprve šel Bartošek zleva do vápna a v poslední chvíli zaváhal mezi střelou a nahrávkou Zdráhalovi a tak šanci prováhal. Následně opět Bartošek vyhrál souboj s domácím bekem na pravé straně a po vniknutí do vápna zakončoval střelou do tyče. Za obě neproměněné šance Slovan pykal v 36.min. Nejlepší hráč na hřišti, domácí Janeček, přetlačil na polovině Guskoviče a svoje sólo přes půl hřiště zakončil centrem z brankové čáry (???) přes malé vápno hostů. Dočkal ani Ježo nedokázali míč odehrát a dorážkou z malého vápna se Nemilany dostaly do vedení 2:1. Přesto však dokázal Slovan odpovědět ještě v první půli. Velmi elegantně se na levém křídle uvolnil Zdráhal, utekl domácí obraně a v koncovce skvěle nahrál před prázdnou bránu Koupilovi, který nezaváhal a stanovil poločasové skóre na 2:2.

Do druhého poločasu šel Slovan se snahou udržet remízové skóre co možná nejdéle. Bohužel se to nepovedlo. První varování přes střed obrany Černovírských ještě dokázal uhasit výborným zákrokem gólman Zatloukal. Ale další podobnou šanci už nedokázal přerušit ani Kučerka, ani Zatloukal a Nemilany vedly v 57.min 3:2. Slovan hned reagoval změnou v sestavě. Guskoviče nahradil Frank a Dočkal se posunul více dopředu. Sice s větším rizikem, ale vyloženou šanci na vyrovnání si Slovan vytvořil. V 72.min po centru Koupila ji neproměnil Bartošek. Těžko mu však něco vyčítat. Zakončil volejem výborně, ale na čáře předvedl zázračný zákrok domácí gólman. Pak se ještě snažil rychlými úniky po pravém křídle něco vytvořit Koupil, ale šance z toho nebyly. Naopak na druhé straně držel šance Slovanu výbornými zákroky Zatloukal. Ale v 82.min už ani on nedokázal zabránit střele na přední tyč, která od břevna skončila v síti a tím byl stanoven konečný výsledek na 4:2.

V hodnocení je třeba zmínit, že Nemilanští byli fotbalovější, lépe kombinovali a hlavně své šance dokázali proměnit. Slovan měl rezervy v důraznějším a včasnějším přistupování do soubojů. Tam byla příčina prvních

dvou gólů. Nicméně i přesto Černovírští předvedli kvalitní výkon. Výborní byli Bartošek, Koupil a Zdráhal. Po zranění odehrál téměř celý zápas Ježo a zápas dohrávali tři nadějní žáci. Boj o 3.místo ještě Slovan nevzdává.

NĚMČICE n.HANOU - SLOVAN "B" 7:0 (4:0)

Sestava: Bednář - Jurenka,Chrenko,Hrabal,Meissner - Kotek,Kupka,Slouka,Vysoudil - Marta,Hlava

Ve složité situaci, pouze v 11 lidech, odjelo "béčko" k těžkému zápasu do Němčic. Předzápasové prognózy se potvrdily a Slovan nedokázal zopakovat výkon z minulého týdne a kvalitně vzdorovat. Prohra odpovídá postavení mužstev v tabulce.