SK Bludov – Slovan Černovír 1-2 (1-1)

Za krásného letního počasí dorazil Slovan k zápasu 23.kola na hřiště na jaře trápícího se Bludova. S prořídlou sestavou bez čtyřech absentujících hráčů (Nestrojil, Havelka, Pešák a A.Špička) bylo víceméně jasné, že to nebude mít vůbec jednoduché, což se v utkání potvrdilo.

Po úvodní nezáživné oťukávací partii přišla mezi 8. a 12.min sekvence s šancemi na obou stranách. V té první se objevil hostující Petrů, který si naběhl na krásný pas za obranu, ale jeho tvrdou bombu pod břevno dokázal domácí gólman vytěsnit na rohový kop. Poté se osmělili i domácí, když po rychlé akci potáhnul míč po křídle Svoboda, jenž hledal přihrávkou na malém vápně Schwarzera, před kterým na poslední chvíli zahrál na roh Murárik. Z něj přišla velká šance domácích, když hostující obrana zapomněla na zadní tyči zcela osamoceného hráče, který ale naštěstí mířil hlavou nad. Zajímavou pětiminutovku zakončila akce Slovanu, kdy Kuba potáhnul míč po lajně, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Navrátila, jehož střelu k bližší tyči domácí gólman konečky prstů vytáhnul mimo tři tyče. Poté se fotbal zase na chvíli vytratil a bojovalo se především ve středu pole. Hosté byli sice fotbalovější, ale akcím chyběla rychlost a přesnost. Až ve 20.min přišla další utěšená akce v podání hostů. Murárik našel přesným pasem u postranní čářy Petrů, ten pak přihrávkou před prázdnou brankou Pulkerta, který ale nedokázal skákavý míč zkrotit a z malého vápna přestřelil. Za tři minuty už ale udeřilo. Odvrácený centr poslal zpátky do vápna Vyroubal, domácí zapomněli na Navrátila a ten se hlavou z malého vápna nemýlil – 0-1. Bohužel vedení vydrželo Slovanu jen osm minut. Brejk hostů do otevřené domácí obrany zazdil špatnou přihrávkou Okleštěk, domácí podnikli rychlý výpad do rozhozené obrany Slovanu a Polášek přesnou střelou od tyče nedal Sedlářovi šanci a vyrovnal na 1-1. Poté hra upadla opět do podprůměru, když se oba celky předháněly v nepřesnostech. Do konce poločasu už stojí za zaznamenání pouze dva trestné kopy Slovanu ze slušné vzdálenosti, ale Vyroubal mířil nad a Judas pouze doprostřed domácí svatyně.
Do druhé půle vstoupili s překopaným rozestavením přece jen aktivněji hosté, když domácí, kteří počítají každý bod, se přeci jen čím dál víc soustředili na defenzivu. Ale bohužel stejně jako v první půli chyběla hře hostů přesnost a překvapivá myšlenka, takže se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo. Až v 55.min zaútočil po lajně Murárik, na jeho centr vyskočil nejvýše Kuba, ale domácí obránce vyhlavičkoval míč za již překonaným gólmanem a následnou dorážku Vyroubala zblokovali domácí na roh. Za dvě minuty uháněl z úhlu na domácího gólmana Okleštěk, ale s jeho slabou přízemní střelou neměl domácí gólman žádné problémy. Domácí se k ohrožení branky Slovanu téměř nedostávali. Výjimkou byly standardní situace. Po rohovém kopu v 64.min a několika odrazech se míč dostal až Vývodovi, který pohotovou střelou z hranice vápna jen těsně přestřelil Sedlářovu svatyni. V 73.min přišla podobná situace i na druhé straně, když dlouhý aut Tonyho domácí obrana odvrátila pouze na hranici vápna, kde se do míče opřel J.Špička, ale mířil velmi nepřesně. Za minutu už se ale hosté dočkali. Vyroubal našel od levé postranní čáry obloučkem ve vápně na hranici ofsajdu stojícího Petrů a ten se z otočky nemýlil a prostřelil domácího gólmana … 1-2. Bludovští poté přeci jen více hru otevřeli a snažili se o vyrovnání stavu, ale stejně jako útočné pokusy Slovanu do otevřené obrany je srážela velká řada nepřesností. Osm minut před koncem mohli hosté definitivně rozhodnout o třech bodech, když J.Špička našel centrem zcela volného Murárika, který mířil hlavou k tyči, kde zblízka doklepával do prázdné Kuba, bohužel z ofsajdové pozice. V 86.min se ještě po dalším Murárikově výletu prezentoval krásnou střelou z 20 metrů Okleštěk, ale o centimetry minul.

Slovan tak vydoloval ze zápasu s trápícími se domácími důležité a zasloužené tři body, ale to je jediné pozitivum, které lze na tomto zápase najít. Protože jinak fotbal plakal…

Branky: 31. Polášek – 23. Navrátil, 74. Petrů

Slovan: Sedlář – Murárik, Géc (46. Tony) , Judas, J.Špička - Pulkert (61.M.Špička) , Navrátil, Vyroubal, Petrů - Okleštěk (90.Gross) , Kuba. Trenér: Martin Zmrzlý.