Slovan Černovír – Sokol Leština 1-1 (0-1)

Po utrápeném vítězství na hřišti Bludova přivítal Slovan na svém hřišti celek z Leštiny, který mohl při případné výhře bodově dohnat. To se sice nepovedlo, ale diváci rozhodně museli odcházet spokojeni, protože byl k vidění oboustranně velice solidní fotbal.

Od úvodních minut se hrálo svižně nahoru dolů. Slovan začal zápas aktivně a hned z první akce vybojoval rohový kop. Přes mírný tlak domácích udeřili jako první hosté, když se po neodpískaném faulu na Judase a následné chybě v rozehrávce trefil přesně k tyči zpoza vápna Ohrablo – 0:1. To domácí trošku omráčilo a v následujících minutách byli lepší hosté, kteří mohli po čtvrthodině hry přidat i druhý gól, když po odvráceném rohu první bombu z vápna domácí obrana zablokovala a následnou střelu k tyči vytáhl na rohový kop Sedlář. Domácí vystrčili růžky poprvé v 19.min, když se krásným sólem, při kterém si v rohu vápna posadil „na prdel“ dva hostující obránce, presentoval J.Špička, ale jeho zakončení k tyči hostující brankář vyrazil na roh. Tato akce jako by vlila energii do žil domácím a v následujících deseti minutách si vytvořili poměrně slušný tlak a hlavně několik po gólu volajících akcí. Hned ve 21.min posadil trestný kop na hlavu Géce Nestrojil, ale míč zamířil přesně do míst, kde stál hostující gólman. Hned za minutu vyslal dlouhým nákopem za beky Murárik Navrátila, který mířil sám na Pobuckého, ten ale jeho střelu vykopl na roh. Ve 24.min vysunul podobně Navrátila Tony, ale domácí záložník střílel zbrkle z vápna pouze doprostřed branky. Ve 29.min přiťuknul míč hlavou Havelka Kubovi, který ale z dobré pozice před Pobuckým namířil pánubohu do oken. Hned za minutu vysunul Navrátil do gólovky Havelku, ale ten z pozice, ze které se obvykle nemýlí, poslal míč pouze do boční sítě. Ve 36.min předvedli po delší době hezkou rychlou akci hosté, na jejímž konci byla tvrdá střela Ohrabla z vápna, kterou ale Sedlář vyrazil na rohový kop. V posledních deseti minutách první půle se akce střídali na obou stranách, ale již bez výraznějšího ohrožení jedné či druhé svatyně.

Do druhé půle naskočil místo Kuby Pulkert a hned jeho první akce přinesla vyrovnání. U brankové čáry se protáhnul kolem dvou hostujících hráčů a jeho centr na malé vápno poslal nekompromisně do sítě hlavičkou Navrátil – 1:1. Hosté sice vehementně protestovali, že míč byl při centru už za brankovou čárou, ale rozhodčí byli neoblomní. Domácí na chvíli převzali otěže zápasu, ale přes hostující obranu (prim hrála především výborně hrající stoperská dvojice) se do šance ne a ne prodrat. Až v 52.min zahrával Slovan trestný kop, míč se dostal do vápna k Navrátilovi, jehož první střelu sice hosté zablokovali, ale míč se k Navrátilovi vrátil, a ten byl rázem sám před Pobuckým. Jenže Navrátil zamířil v jasné šanci mimo tři tyče hostující branky. Poté se na dlouhou dobu hra přesunula především mezi obě šestnáctky a přesto, že se hrálo dál ve slušném tempu, už toho nebylo k vidění tolik, co v první půli. Až čtvrthodinu před koncem přišli dvě velké šance hostí. Nejprve po dlouhém nákopu hostí přišel špatný odkop Murárika a po následné přihrávce do vápna se sám na Sedláře řítil Lukas, ale domácí gólman jeho tutovku zneškodnil. Hned za dvě minuty vyrobila domácí obrana další nepochopitelnou chybu, po které přišla přihrávka od postranní čáry na malé vápno, kde nabíhající hostující forvard napálil pouze břevno Sedlářovi klece. V závěru přišlo ještě vyloučení hostujícího hráče po dvou žlutých kartách, ale domácím už chyběly potřebné síly pro překonání hostující obrany a tak kvalitní utkání s velmi dobrým soupeřem skončilo zaslouženou dělbou bodů.

B: 49. Navrátil – 8. Ohrablo

Slovan: Sedlář – Murárik, Judas, Géc, Vyroubal – J.Špička (78. Okleštěk), Tony, Nestrojil, Navrátil – Kuba (46. Pulkert), Havelka (67. Štěpánek).