TJ Slovan Černovír – SK Bludov 5:0 (0:0), FOTO

Olomouc – První kolo soutěžního ročníku 2014/15 v první třídě krajských soutěží odstartovali nejlépe jeseničtí fotbalisté, kteří smetli Rapotín 11:0, ale pozadu nezůstali ani borci Černovíra. Konto týmu Bludova zatížili během pětačtyřiceti minut druhé půle pěti brankami.
Domácí předvedli solidní formu před týdnem na turnaji ve Chválkovicích, který mimochodem vyhráli a sebevědomě nastoupili i do prvního mistrovského utkání. Hned ve čtvrté minutě se dostali do první šance, ale prudkou střelu Vyroubala odvrátili hosté na roh. Tlak domácího celku pokračoval, chyběla však koncovka a převaha byla jen platonická. Až ve 35. minutě se domácí natlačili před branku hostů, míč se motal v malém vápně, pokus Havelky se odrazil od tyče, gólu se však diváci nedočkali. Nevyšla ani největší šance první půle, když ve 42. minutě trefil Havelka po rohovém kopu opět jen tyč a nevyšla ani následná střela Vyroubala.

Pět minut po změně stran se diváci konečně dočkali. Po přihrávce Havelky se prosadil střelou k tyči Pulkert. Dalších dvacet minut se skóre neměnilo, vše nahradila poslední dvacetiminutovka. V 71. minutě nacentroval Špička míč do vápna a Havelka z první zařídil druhý gól. O pět minut později našel „Tony“ Havelku, ten poslal míč Murárikovi a domácí se radovali potřetí. Deset minut před koncem se do hry dostali mladíci Ježo se Zdráhalem, černovírký tým ještě více přitlačil a byly z toho ještě dvě branky. V 86. minutě se trefil Švajda po centru zmíněného Zdráhala, o dvě minuty později Judas přistrčil míč Kubovi a ten se nemohl netrefit. Skvělý start domácích do nové sezóny…

Rozhodčí: Michal Dömisch.
Branky: 50. Pulkert, 71. Havelka, 76. Murárik, 86. Švajda, 88. Kuba.
ŽK: 52. Bartošek, 60. Papadopulos.
Černovír: Sedlář – Murárik, Judas, A. Špička, Géc, Švajda, Pulkert (74. Kuba), Nestrojil (67. Kesler), Vyroubal, Amiel Nyala – „Tony“ (80. Ježo), Havelka (82. Zdráhal). Trenér Martin Zmrzlý.
Bludov: Hegedüs – Podhorný, Stuchlý, Papadopulos, Bartošek, Ondráček, Smyček, Schwarzer (82. Stanke), Nimrichtr, Polášek, Provazník (58. Blaťák). Trenér: Miroslav Breckl.