Jste zde:
Vytisknout
E-mail

www.regionsport.cz  

FOTO

Ve druhém kole I. A třídy „A“ se poprvé doma představily Bělkovice-Lašťany a soupeřem jim byli hráči z nedalekého Černovíra. Toto takřka derby bylo dosti emočně vypjaté a hosté, přestože dohrávali poslední čtvrthodinu v devíti hráčích, si málem odvezli všechny tři body.
Domácí tým měl ale zachránce Forejta. Běžela již sedmá minuta nastavení a do šestnáctky Černovíra se snášel další z mnoha centrů, pomocí nichž se bělkovičtí snažili ohrozit branku soupeře. A tentokrát se to podařilo – Forejt vyskočil nejvýše, hlavou trknul do míče, a ten se od tyče dokutálel do sítě.
Bělkovice-Lašťany si přitom mohly již v prvním poločase vypracovat slušný brankový náskok a zápas by tak pravděpodobně vůbec nemusel dospět do infarktového závěru. Hned v úvodní minutě se k bráně hostů probil rychlonohý Kluka, ale místo nahrávky volnému Forejtovi se zamotal do kličkování a z vynikající šance nebylo naprosto nic.
Kluka svým hbitým pohybem na hřišti dělal soupeři skutečně velké problémy a častokrát dokázal potáhnout balón o velký kus dopředu. Jako např. ve 38. minutě, kdy míč přebral před vlastní šestnáctkou a přišel o něj až na hranici velkého vápna Černovíra, a to ještě jen po faulu obránce.
Ke smůle domácího týmu se však od něj spoluhráči jen málokdy dočkali přihrávky, vlastně takřka všechny své nadějné šance Kluka „pohřbil“ sice efektním, ale neúčelným kličkováním. Mezi střelce se mohl zapsat minutu před koncem poločasu, kdy se po svém typickém průniku dostal i k zakončení, střela však šla těsně nad břevno.
První poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Domácí v něm byli lepším týmem, hosté krom Judasovy hlavičky ve 33. minutě vlastně bělkovickou bránu ani neohrozili. Zato však museli již po dvaceti minutách hry přistoupit k vynucenému střídání, když po hlavičkovém souboji se na spánku Špičky objevila tržná rána.

Z první branky zápasu se radovali překvapivě hosté. V 57. minutě zastavil faulem Roman Theimer pronikajícího útočníka a hosté zahrávali trestný kop. A udělali to nadmíru šikovně, Judas si sběhl na malé vápno a přízemní centr usměrnil za Axmannova záda.
Po velkém závaru před brankou Černovíra se domácí vehementně dožadovali branky v jedenašedesáté minutě. Míč poletoval vzduchem kolem brankové čáry, až jeden z obránců jej odkopl do bezpečí. Hráčům ve žlutých dresech se však pozdávalo, že balón již předtím brankovou čáru překročil. Hlavní rozhodčí stál ale docela blízko a ani pomezní nic nesignalizoval, takže protesty byly zřejmě po právu nevyslyšeny.
Od tohoto okamžiku začal zápas nabírat na emocích a rozhodčímu se trochu vymkl z ruky. Nejprve hodně přísně udělil druhou žlutou kartu černovírskému hráči Sandjo Nyalovi za zakopnutí míče, přestože on spíše dohrával souboj. Hráč černé pleti tedy musel odejít do šatny. Za deset minut jej následoval (také po druhé žluté kartě) jeho spoluhráč Pulkert. Nejprve při svém průniku fauloval jednoho z domácích hráčů, který poněkud teatrálně upadl. Následně se Pulkert neudržel a lehce do ležícího hráče šťouchnul rukou.
Hosté tedy byli v devíti a na jejich bránu se valil jeden útok za druhým, kterým však dlouhou dobu dokázali odolávat. Jednak brankář Sedlář měl dnes svůj den a předvedl několik výborných zákroků, kterými odvrátil mnohé gólové šance. Další „zbraní“ Černovíra pak bylo poněkud nesportovní zdržování hry – polehávání po hřišti, ošetřování. Což přilívalo olej do ohně emocí, tudíž nebyla nouze o potyčky mezi hráči, občas to i vypadalo, že na hřišti dojde k neverbální výměně názorů.
V poslední čtvrthodině se víc nehrálo, než hrálo, takže hlavní sudí oznámil, že nastaví jedenáct minut. I přes drtivý tlak domácích borců to však vypadalo, že dnes prohrají. Hosté i s menším počtem hráčů obětavě odvraceli každý útok, každý centr. Jenže pak se do vzduchu vznesl bělkovický hrdina Forejt…

SK Bělkovice-Lašťany – TJ Slovan Černovír 1:1 (0:0)
Branky: 90+6. Forejt – 57. Judas. ŽK: 10. Krecl, 34. Sklenář Michal, 62. Zeman – 5. Sandjo Nyala, 38. Pulkert. ČK: 69. Sandjo Nyala, 79. Pulkert (Černovír) – oba druhá ŽK.
Rozhodčí: Dokoupil – Antoníček, Vachutka.
Bělkovice-Lašťany: Axmann – Zeman, Theimer J., Krecl (59. Zdráhal V.), Hložánka, Theimer R., Sklenář Miroslav, Forejt, Kluka, Svrčina (59. Novotný), Sklenář Michal. Trenér: Orlet.
Černovír: Sedlář – Murárik, Judas, Špička (24. Kuba), Ježo, Švajda, Pulkert, Nestrojil, Kesler (86. Zdráhal D.), Sandjo Nyala, Havelka. Trenér: Zmrzlý.

Jiří Novotný.

blk06

 

Travel Turne Tranzito