Po vítězství ve Velkých Losinách přivítal dorost ve 4. kole na domácím hřišti družstvo FKM Opatovice. Soupeř to byl z těch těžších, neboť doposud neprohrál a přitom hrál třetí zápas na venkovním hřišti. Slovan začal na dobře připravené trávě tradičně skvěle. Prvních 15 minut hrají Černovírští nejlépe z celého zápasu. To se potvrdilo i tentokrát. Z trvalého tlaku se ujala křížná střela Jakuba Hrabala v 16 min., kdy se dostal do úniku a otevřel skóre na 1:0. I nadále se Slovan tlačil před bránu, ale bohužel svoje velké šance neproměňoval, což se stalo pro další průběh zápasu určující. Nejprve zahrával trestný kop v 21. min Guskovič, Marta dobře vrátil přetažený míč před bránu, ale Bařinka zblízka přestřelil. Pak se v 27. min dobře uvolnil Hrabal, centrem našel na malém vápně Marka Vysoudila, ale jeho hlavička trefila pouze gólmana. Teprve potom se dostali hostující hráči více do hry, zatlačili Slovan a málem i vyrovnali. Rolinc však ve 42. min trefil skluzem pouze tyč Zatloukalovy brány. Poločas tak skončil zaslouženým, ale pouze jednobrankovým rozdílem pro domácí.
Druhý poločas byl sice bohatší na branky, ale hra nebyla tak kvalitní jako v prvním dějství. Hosté byli lepší a dočkali se vyrovnání v 56. min. Pěkného kolmého uvolnění do vápna využil Walach přesnou střelou k tyči na 1:1. Zdálo se, že Opatovičtí zápas otočí a rozhodnou. Naštěstí se podařilo skórovat Slovanu. Tentokrát už průnik Hrabala v 66. min zužitkoval střelec Marek Vysoudil a tvrdou střelou poslal domácí do vedení na 2:1. Bohužel ale tento stav vydržel jen minutu. Hned v 67. min totiž srovnal Rolinc na 2:2 a stanovil konečné skóre zápasu, neboť další náznaky šancí zůstaly nevyužity. Zápas tak skončil remízou hlavně proto, že SLOVAN efektivně nevyužil svých jasných šancí v první půli. Postupem času se čím dál více prosazovali hráči hostů, kteří byli věkově starší a zkušenější. Nicméně zápas měl dobrou úroveň díky kvalitní hře obou celků.

Branky: Jakub Hrabal, Marek Vysoudil - Martin Walach, Daniel Rolinc
Sestava: Zatloukal - Meissner, Chrenko, Kudlička, Frank - Kotek, Guskovič, Bařinka, Vaněčka - Slouka, M. Vysoudil, střídali: Kotek, Plachetka, Skácel, Marta, P. Vysoudil