7. 9. 2014

Černovírští udrželi neporanitelnost a poskočili na druhé místo

FOTO

TJ Slovan Černovír – SK Maletín 5:3 (3:1)

V nedělním dopoledni se v aréně "U komína" odehrál zápas 5. kola I. A třídy, který byl přímým soubojem o druhé místo v tabulce. Do Černovíra zavítal Maletín, který v úvodu sezóny navazuje na loňskou spanilou jízdu I. B třídou, kterou vyhrál velmi suverénně. Také v Černovíře předvedl sympatický výkon, ale nadšeně hrající domácí byli tentokrát lepší.
Průběhu utkání určitě hodně pomohl brzo vstřelený první gól. Podařilo se to domácímu Slovanu v 7. min, když Nestrojil vyhrál na půlce souboj s hostujícím bekem a na úniku po pravém křídle oslovil přesnou přihrávkou Havelku, který se snad ani nemohl mýlit a otevřel skóre zápasu na 1:0. I nadále byl nebezpečnější Slovan a zejména po rohových kopech zahrávaných Vyroubalem bylo před hostující brankou rušno. Zejména dvě šance Judasovy po gólu hlasitě volaly. Zvláště ta v 18. min po centru Nestrojila a přistrčení Švajdy. A tak přišel trest na druhé straně. Ve 22. min se k míči na pravé straně šestnácky dostal hostující Pagáč a lobem překonal Grosse v domácí bráně. Zdálo se, že míč netrefil úplně přesně, ale míč v bráně skončil a bylo to 1:1. Naštěstí to domácí hráče nezaskočilo a dál se tlačili do koncovky. Za svůj výborný výkon v první půlhodině zápasu se odměnil Nestrojil ve 26. min. Po dalším rohu Vyroubala se totiž dostal k odraženému míči a nádherným volejem z 25 metrů vymetl pavučiny v hostující bráně čímž upravil na 2:1 pro domácí. Pak tempo trochu polevilo a hra nebyla tak přímočará ani na jedné straně. Nebezpečnější byl ale Slovan. A jak jinak než ze smrtících rohových kopů. Nejprve v 32. min netrefil míč hlavou Havelka, ale domácí se přece jen dvoubrankového náskoku do půle dočkali. Ve skrumáži se (samozřejmě po rohu) nejlépe zorientoval Švajda a v 42. min. upravoval na 3:1. Další velkou šanci nevyužil Havelka a tak se šlo do kabin za stavu 3:1.
Při nástupu do druhé půle se čekalo, jak si hosté z Maletína rozebrali v kabinách první půli a s čím přijdou na hřiště. Ale hned první minuty ukázaly, že se obraz hry nezmění. První tři velké šance měl totiž Slovan. Nejprve Havelka v 47. min hlavou překonal hostujícího gólmana (ano, správně hádáte, že to bylo z rohu), ale na čáře stojící bek míč odehrál do bezpečí. Potom v 55. min. poslal Havelka na půlce do úniku Kubu, ale jeho střela brankáře nepřekvapila. A tak domácí fans slavili gól až při té třetí šanci v 57. minutě, když Géc našel krásnou kolmicí agilního Nestrojila, který nezaváhal a technicky upravil na 4:1. To už se zdál zápas rozhodnutý, ale hosté sympaticky zbraně nesložili. Slovanisté trochu netakticky polevili a jejich špatnou rozehrávku využil hostující Havlík a po kličce brankáři v 69. min. zápas zdramatizoval gólem na 4:2. V další desetiminutovce byl zápas nervóznější i proto, že se hrálo o kontaktní gól, nebo definitivní rozhodnutí. Uklidnění přinesl až další gól střelce Marka Havelky. Ten v 84. min. využil překvapivé přihrávky do šestnáctky, pohrál si s hostujícím obráncem a míč po zemi uklidil k tyči na 5:2. To už bylo jasné, že body zůstanou na domácím kontě. A nemohl to změnit ani gól hlavou hostujícího Nevrlého na 5:3 v poslední vteřině zápasu.
Slovan tak těžký zápas zvládl a poskočil v tabulce na 2. místo. Tentokrát hráči pobavili diváky líbivou hrou se spoustou šancí. Ke kvalitní hře přispěli svým dílem i hostující hráči, kteří se celý zápas snažili hrát kombinační fotbal. Taky se sluší ocenit hojnou účast Maletínských fanoušků. Ale faktem zůstává, že lepší tentokrát vyhrál. Nezbývá než věřit, že SLOVAN na tento výkon naváže v sobotu 13. 9. v České Vsi.
Martin Suchánek

Zápas očima Boba Jareše:

Olomouc – Černovírským se v novém ročníku I.A třídy daří. Body tratili jen dvěma remízami a doma dali svým soupeřům pokaždé pět branek. Pětibrankovou normu splnili i v pátém kole, když  obávaný Maletín porazili 5:3.

Bez okolků se hned v úvodu domácí pustili do svého soupeře a ve třetí minutě po závaru před maletínskou brankou mnoho nechybělo ke změně skóre. Hosté situaci vyřešili, ale v deváté minutě díky Nestrojilovi přišli na půlící čáře o míč a jeho přesný centr na sprintujícího Havelku znamenal následně první gól domácích. Hosté ovšem ve 22. minutě srovnali po nenápadné akci lobujícím Pagáčem. Po rohovém kopu ve 27. minutě se míč dostal až k Nestrojilovi a jeho volej z třiceti metrů znamenal opět vedení domácích. Pět minut před koncem první půle měli hosté možnost srovnat stav, ale pohotový Špička míč za brankovou čáru nepustil. To domácí byli úspěšnější. Po rohovém kopu Vyroubala doklepl míč do sítě  Švajda a do kabiny šli domácí s dvoubrankovým náskokem. V 56. minutě dlouhý nákop Gece za obranu přistál u Nestrojila. Ten si potáhl míč do vápna a zaznamenal svůj druhý gól v utkání. V 69. minutě poněkud chybovala domácí obrana včetně gólmana a maletínský Hladík pohodlně snížil. Naději hostů na případný zvrat však definitivně pohřbil Havelka, když v 83. minutě, po autovém vhazování, dostal centr od Švajdy a propasíroval míč za záda brankáře Hajtmara. Hosté se v poslední minutě dočkali alespoň korekce konečného výsledku, když po rohovém kopu Galla se hlavou trefil Nevrlý. Vítězství posunulo Černovír na druhé místo tabulky.

Rozhodčí: Pavel Pospíšil
Branky: 9. a 83. Havelka, 27. a 56. Nestrojil, 42. Švajda – 22. Pagáč, 69. Havlík, 90. Nevrlý.
ŽK: 74. Géc, 88. Judas – 36. Planče, 43. Pagáč.
Černovír: Gross – Murárik, Judas, Špička, Géc, Švajda, Nyala, Nestrojil (72. Ježo), Vyroubal (78. Keller), Kuba (66. Zdráhal), Havelka. Trenér Martin Zmrzlý.
Maletín: Hajtmar – Rattay, Nevrlý, Havlíček, Byvan, Janíček, Novotný, D. Beran (6. Plančar – 71. M. Beran), Gallo, Havlík, Pagáč. Trenér Ladislav Gallo. (bin)