7. 9. 2014
Dorostenci po remízovém zápase doma s Opatovicemi vyrazili v 6. kole krajského přeboru k regionálnímu derby do Velkého Týnce. Souboj dvou sousedů v tabulce sliboval vyrovnaný zápas. To se nakonec potvrdilo.
Jak byl výkon Slovanu v předchozích duelech lepší na začátku, tak tentokrát tomu bylo úplně opačně. Domácí byli na začátku aktivnější a určitě nebezpečnější. Černovírští zbytečně ztráceli míče v rozehrávce a nedůrazem v obraně nabízeli soupeři velké šance. Jen neschopnost domácích střelců držela zápas v bezgólovém stavu až do poločasové přestávky.
Po přestávce proběhla v kabině hostujících hráčů důrazná domluva trenéra Guskoviče a v prvních minutách druhé půle se zdálo, že to hře Slovanu pomohlo. A taky se hostům povedlo vstřelit první branku zápasu. V 52. min využil Marek Vysoudil nedorozumění mezi stoperem a gólmanem domácích a svým důrazem oba dva přetlačil a koncovka do prázdné brány už byla jednoduchá. Stav 0:1 pomohl více hostům, kteří se uklidnili a také začali více běhat. To jim přineslo také šanci na druhý gól. V 59. min totiž podržel rukou domácí obránce Slouku, který mu udělal kličku do protipohybu a rozhodčí neváhal pískat penaltu. Tu s přehledem proměnil Hrabal a upravil na 0:2. Bohužel potom Slovan trochu polevil a dostal Týnec zpět do zápasu. V 72. min totiž propadl míč po dlouhém autu až před prázdnou bránu a to už domácí proměnit prostě museli. Za stavu 1:2 se pak jen čekalo, jestli se domácí nadechnou k závěrečnému náporu, nebo hosté využijí volnějšího místa k nějakému brejku. A nakonec byla pravdivější ta druhá varianta, když jeden z brejků Slovanu zastavili domácí jen faulem na hranici velkého vápna a následný trestný kop skvěle zužitkoval Bařinka střelou přes zeď. To už běžela 87. min a za stavu 1:3 byl zápas rozhodnutý.
Tentokrát však Slovan svojí hrou nepřesvědčil. Sice vyhrál, a to se samozřejmě venku hodně cení, ale zápasu by slušela spíše remíza. Ale chlapci si svůj výkon v týdnu určitě rozeberou a v neděli 14.9. "U komína" proti Mohelnici předvedou lepší výkon.