Jste zde:
Vytisknout
E-mail

SK Řetězárna Česká Ves - Slovan Černovír  4:0 (1:0)
Sestava: Gross - Murárik, Judas, Géc, Ježo - Nestrojil, Tony, Švajda, Zdráhal (62. Kesler) – Kuba, (81. M. Špička), Havelka 

V sobotu 13. 9. odehrál Slovan nešťastný zápas 6. kola I. A třídy na hřišti nováčka z České Vsi. Už situace na srazu před utkáním nevěštila nic dobrého. Že budou chybět hráči Aleš Špička, Vyroubal a Pulkert se vědělo, ale že místo objednaného autobusu pro 50 cestujících bude přistaven jiný jen pro 34 osob nás trochu zaskočilo. Naštěstí byl počet míst naplněn beze zbytku do jednoho a mohlo se odjet na dlouhou cestu. Sice trochu se zpožděním, ale jeli všichni hráči i diváci.
Samotné utkání začalo ve vlažném tempu. Jestli měla hektická cesta na hráče Slovanu nějaký vliv je diskutabilní. Faktem zůstává, že než si hosté uvědomili, že jsou na hřišti, už prohrávali 1:0. V 10. min totiž rozhodčí Januš z Olomouce neposoudil souboj Murárika s hostujícím útočníkem jako nedovolený a ten si potom v přesilové situaci dokázal poradit. Uvolnil na pravém křídle dalšího z domácích útočníků který křížnou střelou po zemi prostřelil Grosse a otevřel skóre. Teprve potom se Černovírští trochu probrali a začali víc tlačit. Ovšem jejich snaha byla taková nevýrazná. Všechny akce končili buď nepřesnou přihrávkou, nebo důrazným odkopem domácích beků. Největší šanci si Slovan vypracoval po dlouhém autu Nestrojila v 28. min. Míč vhozený do vápna prodlužoval hlavou Tony, ale Havelka se k důraznějšímu zakončení neprotlačil. Pak se ještě v 35. min srazil domácí gólman se svým stoperem a Milanem Kubou, ale i tato šance zůstala nevyužitá. To už měli hosté docela velkou převahu v kombinaci, ale vyložená šance se z toho nenarodila. Poločas tak vyhráli domácí 1:0 gólem z úvodu utkání.
Početná skupina hostujících fanoušků čekala, že úvod druhé půle bude mnohem aktivnější a rozhodnější od hráčů Slovanu, než začátek utkání. Snaha vidět byla, ale zásadní obrat v utkání to nepřineslo. V 51. min se dostal k ostré střele z 20 metrů Nestrojil, ale domácí gólman si s ní na dvakrát poradil. Pak se ještě k velké šanci dostal Havelka v 58. min. Centrem z pravé strany ho našel Švajda, ale Marek sice gólmana hlavou překonal, ale na čáře míč uklidil do bezpečí domácí obránce. Zřejmě rozhodující pro vývoj utkání byla 60. min. To totiž domácí skórovali podruhé. Stejný hráč, který vstřelil  první gól dostal docela dost prostoru na levém křídle, posunul si míč do středu hřiště a střelou tentokrát na přední tyč nedal Grossovi šanci. Stav 2:0 znamenal pro hráče hostů velkou ránu. Sice se přeskupily řady a provedlo se i střídání, ale moc to nepomohlo. I nadále Slovan nepřesně kombinoval a nabízel domácím šance na přechod do rychlých kontrů. Ti toho dlouho nedokázali využít a tak byl k vidění fotbal nevalné kvality. V koncovce zápasu se však přece jen domácí dokázali prosadit. Nejprve hráč s č. 10 Navrátil dosáhl hattricku, když v 80. min prostřelil po rohu všechno, co stálo před brankou. A pak v 85. min dostal míč na polovině hřiště a po sólu a kličce brankáři Grossovi vstřelil dokonce svou čtvrtou branku a uzavřel skóre zápasu na 4:0 pro domácí Českou Ves.
Tento zápas se Slovanu vůbec nepovedl. Soupeř nebyl nijak výrazně lepší, dokonce se zdálo, že před utkáním měli domácí ze zápasu obavy. Ale asi odvedli svůj standart, kdežto Černovír se na hřištích soupeřů letos nedokáže prosadit. Doma si vytváříme šance s lehkostí a nápadem, ale venku hrajeme hodně zalezlí a přitom necháváme soupeřům moc prostoru. A z mála šancí se góly dávají těžko. Dosud venku jeden ze standardky a druhý z penalty. Pořád je to ale jen jeden prohraný zápas, ze kterého je nutno se poučit, navázat na domácí výkony, a po návratu hráčů do sestavy potvrdit postavení v tabulce.

eves

Travel Turne Tranzito