Černovír dal pětibrankovou porci i Jindřichovu!
FOTO

TJ Slovan Černovír – OLPA Jindřichov 5:1 (4:1)
Olomouc – Hráči Černovíra opět splnili normu pěti branek v síti soupeře na domácím hřišti v letošní soutěži I. A třídy.  Tentokrát jejich střelecké choutky odnesli fotbalisté Jindřichova. Zejména v první půli byli domácí jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vedli o tři branky.
Z domácích sršela energie od prvních sekund utkání a hosté v obraně nevěděli kam dříve skočit. Již v šesté minutě Kuba ideálně přihrál Havelkovi a jeho střela tečovaná tyčí skončila za zády gólmana Málka. O tři minuty později, po rohovém kopu Vyroubala, se odražený míč dostal ke Gécovi a jeho střela si v houštině těl v malém vápně cestu do sítě našla – 2:0. Ve 21. minutě předvedli hosté nejhezčí akci celého utkání, když řadou krátkých přihrávek na jeden dotek prošli přes celé hřiště až do vápna, kde Pimpara přiťukl Petrovi a jeho střela znamenala kontaktní gól. Naděje hostů pohasly po třech minutách hry. Od postranní čáry poslal Švajda míč do ohně, míč si našel Havelku a ten se nemýlil – 3:1. Střelecké choutky prvního poločasu uzavřela stejná dvojice jako u předchozího gólu, jen role si oba borci vyměnili. Po rohu Vyroubala ve 40. minutě přiťukl Havelka hlavou míč Švajdovi, který měl jednoduchý úkol – trefit zívající branku hostů, což bylo s přehledem provedeno. Po přestávce se kvalita hry z trávníku poněkud vytratila. Domácí byli evidentně spokojeni s vývojem utkání a hosté zřejmě smířeni s osudem. Útokům chyběla rychlost, střeleckých pokusů ubylo. Přesto se ještě jedna akce domácích vydařila. Díky dalšímu rohovému kopu Vyroubala se branka hostů ocitla několikrát ve vážném nebezpečí. Posledním, kdo našel míči cestu mezi tyče byl v 75. minutě z obrany si odskočivší Judas. Domácí tak počtvrté doma zaznamenali pět branek a udrželi si druhé místo v tabulce.
Rozhodčí: Miroslav Lepka.
Branky: 6. a 24. Havelka, 9. Géc, 40. Švajda, 75. Judas – 21. Petr.
ŽK: 30. Nestrojil – 35. Navrátil, 68. Pimpara.
Černovír: Gross – Murárik, Judas, A. Špička (89. Špička), Géc, Švajda, Nyala (63. M. Špička), Nestrojil (73. Zdráhal), Vyroubal, Kuba (63. Ježo), Havelka (84. Keller). Trenér Martin Zmrzlý.
Jindřichov: Málek – Petr, Křenek, Strnad, Pimpara, Tezner, Zmolka, Tomíček, Vlček, Hrůzek, Navrátil. Trenér: Josef Pimpara.