SK Šternberk - Slovan Černovír 1:3 (0:1)

Branky: Hrabal 2, Marta
Sestava: Vysoudil P. - Meissner, Chrenko, Kudlička, Hanousek - Kotek, Vaněčka, Guskovič, Vysoudil M. - Hrabal, Plachetka
Střídali: Skácel, Dočkal, Hlava, Marta
Další mistrovský zápas odehráli dorostenci Slovanu na umělé trávě ve Šternberku. Po herní pauze, z důvodu odložení domácího zápasu s Mohelnicí, vůbec nebylo jasné, jak se venkovní zápas podaří. Nakonec vše dopadlo dobře a chlapci dovezli 3 body. Vítězství se ale nerodilo lehce. V prvních 20minutách byli domácí lepší. V kombinaci, v pohybu s míčem i bez míče. A jenom větší důraz Černovírských držel bezbrankový stav. A taky trochu štěstí, neboť Šternberk nastřelil dvakrát tyčku. Po této úvodní fázi se postupně začali hosté vzpamatovávat z letargie a hned první větší šanci využili ke vstřelení branky. Do rychlého brejku se dostal Hrabal a ve 32.min utekl všem. V koncovce pak přehodil gólmana a bylo to 0:1. I po této brance byl Slovan lepší, ale gólové pojistky se do poločasu nedočkal.
Druhá půle byla podle mého názoru kvalitnější s daleko větším emočním nábojem. Z obou stran. Padlo také více branek z pěkných akcí. Nejprve se v 62.min na levém křídle protáhl do šestnáctky rychlý Marek Vysoudil a přihrávkou pod sebe oslovil ke skórování Martu. Ten příležitostí nepohrdl a z malého vápna upravil na 0:2 pro Slovan. Vedení ale hostům vydrželo jen devět minut. Také Šternberk totiž využil chyby v rozehrávce Černovírských a dlouhým míčem se dostal za jejich obranu. Ve finální fázi domácí útočník přehodil vybíhajícího Pavla Vysoudila a upravil skóre na 1:2. Do konce zbývalo ještě necelých 20 minut. Hráči Slovanu ale příliš velké drama nedopustili. V 78.min totiž opět pláchl domácí obraně Hrabal a levou nohou podél gólmana definitivně zajistil import 3 bodů do Černovíra.
Zápas tedy skončil vítězstvím Slovanu v poměru 1:3. Dá se říci, že i zaslouženě. Ale domácímu Šternberku je potřeba vyslovit uznání za snahu o fotbalový projev. Utkání vůbec nebylo tak snadné, jak si možná někteří Černovírští borci představovali. Ve středu 24.9. se hraje v Černovíře dohrávka s Mohelnicí a troufám si říct, že podobný výkon by asi na bodový zisk nestačil.