SLOVAN - MOHELNICE  0:2 (0:0)

Sestava: Zatloukal - Hanousek, Chrenko, Kudlička, Meissner - Marta, Guskovič, Vaněčka, Vysoudil M. - Hrabal, Slouka
Střídali: Plachetka, Skácel, Kotek, Vysoudil P., Dočkal, Hlava
Dohrávka se dorostencům příliš nepovedla. Souboj to byl ale vyrovnaný až do konce. Za ideálního počasí na dobře připraveném hřišti začal aktivněji Slovan. Domácí měli častěji míč a také byli důraznější v soubojích. Z několika nebezpečných situací se však žádná šance neurodila. Ale v 7.min už velká šance přišla. Míč po levém křídle potáhl Vysoudil a přes Hrabala se dostal až do vápna na volného Slouku. Jeho bomba na bližší tyč se však od břevna odrazila před brankovou čáru. Tato neproměněná šance jako by Slovanu vzala jistotu a hosty varovala, aby byli obezřetnější. Hra se vyrovnala a Mohelničtí se zlepšenou kombinací stávali lepším mužstvem. Tak to bylo až do konce poločasu. Pohyblivější a hernější hosté a přímočařejší a důrazní domácí. Náznaky šancí však zůstaly nedotaženy do konce.
Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Postupem času bylo zjevné, že kdo vstřelí první branku, bude mít velkou výhodu. Bohužel se to povedlo hostům, kteří v 62.min předvedli účinný brejk a útočník sám před gólmanem Zatloukalem nezaváhal a prostřelil ho na 0:1. Hráče Slovanu to srazilo do kolen a netrvalo dlouho než Mohelnice vstřelila druhou branku. V 69.min se s míčem ve vlastním vápně zamotal Kudlička a po jeho faulu před šestnáctkou se kopal trestný kop. Mohelnický exekutor s ním naložil parádně a střelou do šibenice nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Bylo to rázem za 10 minu 0:2 a před domácími hráči stál těžký úkol vyrovnat. Došlo k vysunutí Kudličky na hrot a k ještě většímu důrazu v soubojích, ale gól se vstřelit nepodařilo. Ačkoliv k tomu měli dobré šance Marta, Vysoudil i Kudlička. Utkání tak skončilo prohrou domácího Slovanu. S takovým kombinačně zdatným soupeřem je potřeba využívat každé šance a udržet koncentraci celý zápas. To se tentokrát nepovedlo, ale zápas to byl kvalitní. Mohelnice vyrovnané zápasy v Černovíře zvládá dobře.

SLOVAN - URČICE  3:3  (0:1)
góly: Vysoudil M., Guskovič, Kudlička
Sestava:  Zatloukal - Hanousek, Chrenko, Kudlička, Meissner - Marta, Guskovič, Vaněčka, Vysoudil M. - Hrabal, Bařinka
Střídali: Plachetka, Skácel, Kotek, Dočkal, Slouka
Také druhý domácí zápas po sobě nabídl divákům kvalitní a dramatickou dorosteneckou podívanou. Konečný výsledek se mohl otočit na obě strany a tak se zdá, že konečná remíza byla nakonec spravedlivá. Začátek sice opět patřil Slovanu, ale podobně jako v dohrávce s Mohelnicí několik dobrých náznaků šancí nedotáhl. A tak přišel trest v 7.min. Hosté se dostali do brejku a v koncovce jejich útočník přehazoval vyběhnuvšího brankáře domácích. Chrenko sice ještě na čáře míč stačil odkopnout, ale pouze k dalšímu hráči Určic, který míč dotlačil do sítě na 0:1. Slovan se tak opět dostal do situace, kdy s těžkým soupeřem prohrával. Celý poločas se nemohl dostat pořádně do hry a ve hře ho držel jen nedůraz hostujících hráčů v koncovce. První půlka tak skončila pro Slovan jednobrankovým mankem.
Druhý poločas začal opět ve znamení dobré hry hostů. A zápas plynul bez většího vzrušení. Všechno nejpodstatnější v tomto zápase se odehrálo v posledních 30 minutách utkání. Nejprve se v 62.min nádherně trefil hostující forvard a střelou do šibenice zvyšoval náskok hostů na 0:2. V tu chvíli by na Slovan vsadil jen opravdu skalní fanoušek. Ale přeskupení řad a jakási bohorovnost Určických hráčů přinesla v koncovce velké drama. V 75.min se totiž podařilo Marku Vysoudilovi vstřelit kontaktní gól na 1:2 a to odstartovalo závěrečný nápor domácích za bodovým ziskem. Obrovská bojovnost a také chyba hostujícího brankáře, který neudržel lehkou Kudličkovu střelu z trestného kopu, přinesla vyrovnání. V 81.min totiž chybu potrestal důrazný Guskovič a bylo srovnáno na 2:2. To ale ještě nebyl konec. V 85.min totiž předvedl hostující stoper velký zkrat při nákopu domácích a Kudlička šel sám na hostujícího gólmana. S šancí naložil skvěle. Kličkou se ocitl sám před prázdnou bránou a otočil zápas ve prospěch domácích na 3:2. Obrovská radost však bohužel Slovanu vydržela jen dvě minuty. Po chybě v rozehrávce se ocitl hostující útočník sám před Zatloukalem, jehož se mu podařilo prostřelit a stanovil tak konečný výsledek utkání na 3:3. Remíza je nakonec asi spravedlivá. V dohrávce nepřipustila Mohelnice žádnou chybu a proto v Černovíře vyhrála. Určičtí už tak vyzrálí nebyly a nabídli Slovanu návrat do zápasu. V obou zápasech ale Slovan nebyl horší. Je však stále málo efektivní v zakončování šancí a to ho s vyrovnanými soupeři připravuje o bodový zisk. Teď Slovan čeká velké derby ve Chválkovicích a může tak prodat zkušenosti získané z těchto těžkých zápasů a dovést z veku důležité body.