FOTO
Za příjemného podzimního počasí nastoupil Slovan k utkání 8. kola ALEA I. A třídy na hřišti trápícího se Moravského Berouna bez Švajdy, Nestrojila a Kuby, zato se po pětizápasovém trestu v sestavě objevil Pulkert a po zranění se do branky opět postavil Sedlář. Bohužel Slovan potvrdil, že byť byl opět fotbalovějším týmem, je na hřištích soupeřů pouze odvarem týmu, který doma dává pravidelně soupeři „rukavici“, a odjel s prázdnou.
Hned úvod utkání naznačil, že domácí dnes nedají nic zadarmo. Granitol nastoupil do utkání s velkým důrazem a zákroky na hraně pravidel. Přesto mohli hosté utkání nasměrovat jinam, než kam se posléze ubíralo. V 8. min přišla hezká křídelní akce, centr J. Špičky do vápna si výborně zpracoval Vyroubal, ale při zakončení z osmi metrů dal přednost razanci před přesností a domácí gólman předvedl zákrok utkání a míč reflexivně nohou vykopl. Hned za dvě minuty přišel rohový kop Vyroubala a po několika odrazech se ke střele na bližší tyči dostal Judas, ale míč namířil pouze do tyče a následná dorážka Tonyho v těžké pozici mířila nad domácí svatyni.  Domácí postupně vyrovnali hru a ta se odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Ve 32. min zahrávali domácí trestný kop, na nadýchaný oblouček ke značce pokutového kopu si naběhl domácí útočník, z otočky vystřelil, ale Sedlář jeho střelu mířící k tyči vyrazil na roh. Z něj už ale domácí uděřili. Na míč si na zadní tyči vyskočil nejvýše domácí stoper Polner, jehož hlavičku sice Sedlář vytěsnil, ale pouze za tyč své branky – 1:0. Po pěti minutách mohlo být se Slovanem ještě hůř. Po zmatcích v rozehrávce se před Sedlářem objevil osamocený domácí útočník, ale hostující gólman byl rychle z branky, zmenšil střelecký úhel a střelu nohou vykopl. Do konce poločasu už se nic zvláštního neudálo a tak se čekalo, jestli Slovan ve druhé půli přetaví svou větší fotbalovost i brankově. Jenže hned ve 49. min udeřili domácí opět. Murárikovi utekl po lajně domácí hbitý útočník a levý bek Slovanu hasil situaci faulem na levé straně vápna. Domácí exekutor poslal opět výborný centr, na který se plachtící Sedlář nedostal a Mužátko hlavou z malého vápna poslal míč pod víko – 2:0.  Hosté po inkasované brance přeskupili řady a začali domácí přehrávat, ale proti důrazné obraně se prosazovali velmi těžce. A když se to na konci hodiny dvakrát podařilo, nepovedli se Pulkertovi finální přihrávky. Hned za chvíli se trojici Judas, Pulkert a Vyroubal podařilo dobře vykombinovat domácí obranu, ale Havelkova střela z hranice vápna mířila těsně nad. Domácí čekali na chyby Slovanu a možnosti brejku. Jedna taková se jim naskytla v 65. min po chybě Ježa v rozehrávce, ale domácí útočník poslal míč z úhlu ostrou střelou mimo tři tyče. Jenže v 73. min už domácím jeden z rychlých kontrů vyšel. Na přízemní centr z pravé strany ještě stačil Sedlář zareagovat a skluzem vykopl míč mimo vápno, tam domácí hráč nezahrál zbrkle, našel krásným pasem na druhé straně vápna Mužátka, který míč parádně z voleje trefil přesně k bližší tyči – 3:0. V 76. min přišla další povedená akce Slovanu, kdy se po ose Tony – Zdráhal – Toni dostal míč až k Havelkovi, který sám před gólmanem jen podtrhl tristní střeleckou bilanci na hřištích soupeřů a gólmana neprostřelil. Dvě minuty před koncem, po evidentním autu, se domácí dostali ještě do výborné šance, ale Sedlář skvělým zákrokem Slovan zachránil.
Byť to nedělám, nedá mi to, abych nezmínil naprosto tristní výkon hlavního sudího. Ne že by Slovanu prohrál zápas, ale jeho výroky byly místy k smíchu či k pláči. Nutno dodat, že kazil na obě strany, byť rozhodně poškodil více náš celek. Pana rozhodčího neznám a tak musím doufat, že prostě jen neměl svůj den, protože jinak by neměl s tímto výkonem mezi krajskými sudími co pohledávat.
TJ Granitol Moravský Beroun – TJ Slovan Černovír 3-0 (1-0)