Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Slovan Černovír – SK Loštice 1-1 (1-1)
Sestava Slovanu: Gross – Murárik, Judas, Géc, A. Špička – Vyroubal, Tony, Švajda, Nestrojil –Pulkert, Havelka. Střídali Kesler, Ježo, Kuba.
Branky: 42. Havelka – 11. Hlaváč (p. k.)
Slovanu se v poslední době nedaří a tak si chtěl spravit chuť na Lošticích. Po úvodní oťukávací desetiminutovce udeřili hosté, když útočník využil podklouznutí A. Špičky, přehodil si jej a mířil sám na Grosse, který jej při pokusu o kličku fauloval a z následného pokutového kopu poslal Hlaváč hosty do vedení.  Domácí tato situace poněkud vyvedla z míry a hosté byli lepším mužstvem. Jejich lepší herní projev mohl korunovat ve 30. min. Mikeš, který se po utěšené bombě Dajčara od středového kruhu, kterou Gross dokázal pouze vyrazit před sebe, objevil sám před domácím gólmanem, ale střelu nasměroval vysoko nad. V 35 .min. měl pak první nadějnou situaci i domácí Slovan, když Havelka zatočil roh tak umně, že jej musel jeden z hostujících obránců vykopávat z brankové čáry. Tento moment jakoby domácí nakopl a do konce půle byli lepším celkem. A dočkali se i vyrovnání. Ve 42. min. poslal A. Špička centr z levé strany přesně na hlavu Vyroubala, ten ještě našel lépe postaveného Havelku, který se do prázdné nemýlil. V poslední minutě poločasu mohli strhnout domácí vedení na svou stranu, když po Havelkově centru trefil Tony hlavou tyč a Vyroubal namířil následnou dorážku z malého vápna nad.
Úvodních deset minut druhé půle se odehrálo především mezi oběma šestnáctkami. Až v 56. min. z ničeho nic poslal A. Špička dlouhý pas za hostující obranu, ale zcela osamocený Vyroubal poslal míč hlavou vedle. S přibývajícím časem začali mít domácí víc a víc ze hry a šance na sebe nedali dlouho čekat. V 63. min. poslal opět A. Špička centr od postranní čáry, Havelka si míč na penaltě efektně zpracoval na hrudi, ale hostující obrana dokázala na poslední chvíli srazit jeho střelu na roh. V 70. min přišel dlouhý nákop Géce za obranu, na který si naběhl Švajda, ale svou střelu z vápna namířil pouze do brankáře. V posledních deseti minutách domácí svůj tlak vystupňovali a hosté chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. V 79. min. vystřelil z vápna přesně k tyči Nestrojil, ale nejlepší muž hostí – gólman Václav – míč vytěsnil efektní robinzonádou mimo tři tyče. Hned po následném rohu propadl míč až k Pulkertovi, ten se protáhl do vápna, kde se sražená přihrávka dostala k Judasovi, který opět neprostřelil Václava. V 82. min. prodloužil Švajda hlavou aut k Havelkovi, jehož pohotovou střelu Václav reflexivně vykopl na brankové čáře na další roh. V 84. min. odcentroval zleva Havelka, sražený centr se snesl k Tonymu, který z malého vápna hlavou mezi tři tyče nezamířil. Rozhodující zákrok si hostující hrdina mezi třemi tyčemi schoval do 87. min., kdy se roh Nestrojila snesl přesně na hlavu Géce, jehož gólovou hlavičku, při které už měli domácí fans ruce nad hlavou, fantasticky vytáhl na roh.
Utkání tak skončilo remízou, se kterou musí být více spokojeni hosté, kteří sice dobře začali, dlouho byli domácím více než vyrovnaným soupeřem, ale v závěru odpadli a jen díky vynikajícímu gólmanovi si odváží domů cenný bod.

lostice

Travel Turne Tranzito