SK BLUDOV-SLOVAN ČERNOVÍR 1:4 (1:1)  Branky: Havelka 4
Sestava:
Gross - Murárik, Judas, Géc, A. Špička - Nestrojil (62. Špička), Vyroubal, Tony (23. Kuba, 78. Zdráhal), Pulkert (82. Ježo) - Švajda, Havelka.
Poslední podzimní zápas na venkovním hřišti a zároveň odvetu prvního kola sehrál Slovan na hřišti v Bludově. Domácím se poslední dobou příliš nedařilo a v tabulce mají zatím 4 body. Ovšem ani Slovan není v nijak oslnivé formě a na vítězství čekal už od 21. 9., což je zarážející doba. Dal se tedy čekat vypjatý a nervózní zápas. A to se taky potvrdilo. Hned před zápasem se polemizovalo, jestli se na těžkém terénu utkání vůbec odehraje. Hřiště bylo hodně nasáklé vodou, ale určitě nebylo nezpůsobilé ke hře. Domácí však hrát nechtěli. Nakonec rozhodli rozhodčí a utkání se odehrálo.
Nástup do utkání měl Slovan famózní. Rozehrávka, první kombinace a první střela v čase 0:48. Následoval roh Vyroubala z pravé strany, kdy míč v souboji propadl přesně před kopačku Marka Havelky, který dorazil balon do sítě na 0:1. Všichni hostující fanoušci věřili, že rychlé vedení přinese na hřiště klid a rozvahu. Bohužel další minuty ukázaly, proč se Slovanu v poslední době tak nedaří. Krkolomné kombinace a špatný pohyb ještě umocňoval složitý terén. A protože ani domácí neoplývali nijakou velkou kvalitou, tak byl k vidění nezáživný zápas plný chyb. Nutno ale přiznat, že Bludov se více snažil kombinovat. Častokrát i s velkým rizikem před vlastní šestnáctkou. Ani jednou je však hosté nedonutili k chybě a tudíž velké šanci. A tak byl nejnebezpečnější průnik Pulkerta v 27. min, který však skončil složitým hledáním další a další střelecké pozice. Z dálky to zkoušeli nepřesně taky Vyroubal a Nestrojil. V 34. min. měl velkou šanci Švajda, ale domácí obránci mu příliš času nedali a stačili střelu zablokovat. Blížil se závěr prvního poločasu a domácím se podařilo odměnit za snahu o kombinační hru. Běžela 40. min., kdy Bludovští zdařile a rychle po zemi přenesli hru z levé obrany až na pravé křídlo. Následoval průnik a přesná přihrávka "pod sebe" a na malém vápně už nebyl problém dostat míč do sítě na 1:1. Povedená akce a zasloužené srovnání stavu.
V hostující kabině proběhla o poločase důrazná domluva trenéra Zmrzlého, který nabádal hráče k většímu pohybu a rychlejším přihrávkám dopředu. Pohovor patrně pomohl. Minimálně k tomu, že i vstup do druhé půle patřil Slovanu. Dokonce i průběh byl stejný jako v první půli. Ve 48. min. totiž Slovan zahrával opět rohový kop z pravé strany. Tentokrát ale centroval Nestrojil. Po zemi našel v šestnáctce Murárika, který šikovně posunul míč patou přímo na rozběhnutého Havelku, který málem protrhl síť domácí brány na 1:2. A teprve v tuto chvíli hostům z Černovíra došlo, že by zápas už neměli ztratit. Docela hodně jim v tom pomohlo i vyloučení domácího hráče v 55. min., který zbytečně zezadu fauloval a inkasoval druhou žlutou kartu. Byl to bezesporu zlomový okamžik zápasu. Protože pak už se Slovan dostával do více šancí a hrál klidněji. První velkou šanci na pojistku stavu měl Havelka v 61. min. Unikl domácím bekům, udělal kličku gólmanovi, ale ve finále netrefil bránu. Další tutovou šanci měl Pulkert v 69. min. Ve vápně se zbavil kličkou stopera a stál zcela sám na malém vápně. Bohužel však trefil ostrou ranou gólmana, který "fandil" na brankové čáře. A tak pojistku přinesla až penalta, nařízená za faul na pronikajícího Jana Špičku v 76. min. Míč si vzal Havelka a dokonal tak svůj hattrick na 1:3. To už bylo rozhodnuto. Utkání se dohrávalo a i v koncovce se do hlavní role obsadil Havelka. Nejprve se mu nepodařilo skórovat hlavou v jasné pozici v 83. min., aby následně v 87. min. uzavřel gólový účet zápasu na 1:4 příkladně zakončeným brejkem po úniku a přelobování brankáře z 30 metrů.
Vítězství Slovanu bylo zasloužené, pro domácí možná až kruté, když určitě rozhodlo vyloučení domácího hráče. Druhá půle už však byla lepší, podobně jako v domácím utkání s Lošticemi. Pro Slovan určitě důležité 3 body. Ještě tak zvládnout domácí derniéru s Bělkovicemi.