9.11.2014, 14. kolo
Sestava:
Zatloukal - Hanousek, Meissner, Slouka, Chrenko - Hrabal, Vaněčka, Guskovič, Bařinka, Vysoudil – Kudlička
Střídali: Marta, Plachetka, Hlava, Kotek.
Dorostenci sehráli poslední podzimní domácí zápas s lídrem tabulky KMK ZUBR Přerov, který ještě neztratil ani bod. Přestože byly hosté velkým favoritem utkání, tak se hráči Slovanu mohli obrátit na statistiku, která říkala, že zápasy s tímto soupeřem byly vždy vyrovnané a "hratelné". Navíc v 1. kole prohrál Slovan v Přerově těsně 2:3 a věřil, že jim porážku může vrátit. Přerovští v celém utkání ukazovali svoji herní kvalitu. Byli častěji u balónu a zdatně, bez větší chyby, kombinovali. Naproti tomu Černovír poctivě bránil a čekal na vhodnou chvíli k brejku do otevřeného prostoru. Šancí se tak za celý zápas moc neurodilo. V první půli stála za zmínku jen střela Marty z levého křídla, když se k dorážce neprotlačil Kudlička a pak pěkná střela Bařinky, která jen těsně minula hostující šibenici. Také hosté měli dvě šance, které však zůstaly neproměněny. Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil, jen s tím rozdílem, že hosté se přece jenom víc tlačili dopředu ve více hráčích a otvírali tak prostor na své polovině. Přerov měl asi největší šanci zápasu, když jejich útočník postupoval z pravé strany sám na Zatloukala, ale ten domácí podržel a ostrou střelu nohama zlikvidoval. Slovan chtěl udržet bezbrankovou remízu a to se mu nakonec povedlo. Jen škoda, že se nepodařilo dotáhnout ani jeden ze tří brejků do otevřené obrany v posledních deseti minutách zápasu. Remíza je ale spravedlivá.