Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Z JINDŘICHOVA BEZ BODOVÉHO ZISKU PO NEPROMĚNĚNÝCH ŠANCÍCH
OLPA Jindřichov – SLOVAN Černovír 2:1 ( 1:1 ) Branka: Jan Špička
Sestava: Sedlář – Murárik, Judas, Géc, A.Špička – J.Špička, Vyroubal, Zdráhal, Pulkert – Pučálka (62.Ježo), Havelka
Po důležitém domácím vítězství nad Českou Vsí zajížděl SLOVAN k utkání 20.kola na hřiště do vzdáleného Jindřichova. Náš soupeř na tom byl v tabulce bodově podobně jako Černovír a tak to byl zápas jak se říká „o šest bodů“. Už před zápasem se vědělo, že nepocestují hráči Švajda, Okleštěk a Kesler a tak byli na pomoc povoláni dorostenci Guskovič a Vysoudil, kteří tak zažili premiéru v mužském dresu. Další komplikací byla špatná komunikace s dopravcem, který původně zamířil do Jindřichova ve Slezsku což se vyjasnilo docela pozdě a tak jsme strastiplnou cestou přijeli do správného Jindřichova bezmála půlhodinu před výkopem.
Snad právě proto patřil úvod zápasu domácím, kteří hrozili hlavně z rychlého jednoduchého přechodu do útoku, ale hlavně po chybách v naší rozehrávce. Dvě takové nebezpečné situace SLOVAN přečkal a potom přišla první vyložená šance utkání. Dostal se do ní v 17.min Havelka. Na půli převzal odražený míč, lehce přesprintoval domácího stopera, ale bohužel v koncovce sám před gólmanem selhal. SLOVAN byl najednou lepším celkem a zdálo se být vše v pořádku. Jenže ve 26.min jsme špatně odvrátili domácí nákop a po rychlém přenesení z křídla zakončoval domácí hráč na zadní tyči zcela osamocen na 1:0. Situace sice zaváněla ofsajdem, ale gól platil. Obraz hry se ale moc nezměnil. SLOVAN se zdál pořád malinko fotbalovější. Proto přišla druhá gólová šance. V 34.min odcentroval z levé strany za obranu Aleš Špička. Našel ve vápně volného Pučálku, ale jeho hlavička ve vyložené pozici 8 metrů od brány nebyla důrazná a skončila mimo. V 38.min zahrával roh Vyroubal a míč si našel Géc. Bohužel ani tato hlavička z dobré pozice si cestu do sítě nenašla. A tak byla proměněna až čtvrtá šance SLOVANU. Paradoxně nejméně vyložená. Ve 43.min po dalším Vyroubalově rohu byl domácí gólman nedůrazný a Jan Špička skóroval kopem přes hlavu ze skrumáže na poločasových 1:1.
Druhý poločas už tak fotbalový nebyl. A to z obou stran. Pravděpodobně o všem podstatném rozhodla situace z 53.min. Domácí zahrávali trestný kop téměř z poloviny hřiště a nákop jejich hráče do středu pokutového území propadl na zem a přes překvapeného Sedláře přeletěl až do hostující sítě na 2:1. Sám střelec byl skórováním překvapen. Od té chvíle byly karty rozdány. Domácí hájili náskok a SLOVAN se snažil hodně tlačit dopředu. Možná bohužel až příliš nervózně a přes dlouhé nákopy. Ty byly hodně nepřesné a nic neřešili. Domácí docela rezignovali na útok a přerušováním akcí se snažili hru kouskovat, což se jim dařilo. Přesto si SLOVAN vytvořil dvě gólové příležitosti. V 76.min se povedla kombinace ze středu hřiště až do pravého křídla na volného Ježa, který dobře vnikl do vápna a přesně našel přihrávkou na malém vápně Jana Špičku. Ten však svoji jasnou šanci nevyužil a nechal vyniknout domácího gólmana. A pak se ještě v 83.min dostal do šance Murárik, ale volil přihrávku místo střely a domácí obrana stačila míč vytlačit mimo nebezpečnou pozici. Samotnou koncovku pak Jindřichov zvládl. Střídáním, přerušováním a coby domácí zkušeně.
A tak se čekání na další výhru odkládá na zápas ve čtvrtek 7.5. do Rapotína, nebo na neděli 10.5. na domácí střet s Moravským Berounem. Hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, tentokrát byli i fotbalovější a k zisku stačilo „jen“ proměnit šance. Ale to se bohužel nepodařilo. Bohužel nám škodí sporné výroky rozhodčích, přes které se naše mužstvo nedokáže přenést a neustálými diskusemi se připravuje o soustředění na samotnou hru.

ich08

Travel Turne Tranzito