Z DOHRÁVKY 16.KOLA V RAPOTÍNĚ BERE SLOVAN BOD ZA REMÍZU
JISKRA Rapotín – SLOVAN Černovír  1:1  (0:1)
    Branka: 36. Pulkert
Sestava: Gross – Murárik, Judas, Géc, A.Špička – J.Špička, Vyroubal, Švajda, Pulkert (67. Kesler, 90. M.Špička) – Pučálka (46. Zdráhal), Havelka.
Další možnost navýšení bodového zisku dostali Černovírští fotbalisté v dohrávce prvního jarního, tedy 16.kola. Zápas v Rapotíně byl po dohodě soupeřů odehrán ve čtvrtek 7.5. Pohled do statistik nabízel informaci, že v Rapotíně doposud dokázala vyhrát pouze Leština a remizovat Česká Ves. Všichni ostatní soupeři odjeli s nepořízenou, včetně Jeseníku. Vzhledem k termínu se trochu krkolomně skládalo složení celku, ale nakonec se podařilo dát dohromady dobrou sestavu. Do té základní se vrátil Petr Švajda a bylo to znát.
Na bezvadně připravené hrací ploše, podle mnohých nejlepší v soutěži, začali domácí tradičním náporem. Na první pohled bylo znát, že Rapotínští hráči budou kvalitně kombinovat a pokusí se fotbalově SLOVAN přehrát. Skutečně to tak bylo a přišla i první velká šance domácích. V 16.min střílel domácí útočník z hranice vápna z pravé strany po zemi, ale Gross tuto střelu nadvakrát zlikvidoval. Mimo to bylo k vidění pár závarů po rohových kopech. Potom se ale hra vyrovnala a dalo by se říct, že v druhé třetině první půle byl nebezpečnější SLOVAN. Hodně kvalitní práce v této fázi odváděli oba krajní záložníci Jan Špička a Pulkert a také Havelka na hrotu, kteří dělali domácím velké problémy díky svojí rychlosti. Bohužel se však žádnou šanci nepodařilo dostat až do finální nebezpečné koncovky. Jinak tomu bylo až ve 36.min. Na pravém křídle zatáhl míč až k brankové čáře průbojný Havelka a  odcentroval před bránu na Pučálku. Ten svedl souboj s domácím stoperem a míč se tak odrazil před zcela volného Pulkerta, který jej bez váhání poslal ostrou ranou do sítě. Stav 0:1 potom vydržel až do poločasového hvizdu a byl odměnou za kvalitní výkon SLOVANU.
Do druhé půle tak vstupovaly oba celky s jasnými úkoly. Domácí skórovat a hosté pokud možno neinkasovat. Po pár minutách bylo znát, komu se to více podařilo. Ve 49.min hráči SLOVANU trochu netakticky zahráli míč dozadu a po presu domácích se kopal roh. Ten sice hostující borci zažehnali, ale hned z následující situace zachraňoval na brankové čáře Aleš Špička. Bohužel ale ne příliš důrazně a odražený míč tak mohl vrátit před bránu domácí útočník. Gólman Gross na něj nedosáhl a bylo vyrovnáno na 1:1. Mnozí diváci čekali, že Černovírským hráčům tento moment sebere elán a domácí vývoj otočí. Tentokrát se ale SLOVAN oklepal a byl i ve druhé půli nebezpečnějším celkem. Rapotínští sice opět zdatně kombinovali, ale do šancí se dostávali složitě. Na straně hostů jsme naopak viděli tři velké šance na druhý gól. Nejprve se po narážecce se Zdráhalem řítil do vápna v 58.min Havelka a domácího gólmana překonal. Na brankové čáře se však domácímu bekovi podařilo míč odkopnout. Další velkou šanci, asi klíčovou, měl v 72.min Judas. Po rohovém kopu se k němu odrazil míč na malém vápně. Jirka ale tak precizně mířil k tyči prázdné brány, až ji těsně minul. No a poslední tutovou šanci spálil smolař z Jindřichova Jan Špička. Tentokrát ho našel v 78.min centrem po zemi na zadní tyči Havelka. První ránu gólman zázračně na brankové čáře zlikvidoval a dorážka levou nohou už se Honzovi vůbec nepovedla a skončila v náruči ležícího brankáře. Po této šanci už zápas dospěl do remízové koncovky a když rozhodčí trochu překvapivě nenastavil ani minutu utkání tak skutečně plichtou i skončilo.
Remíza z venku s tak kvalitním soupeřem je jistě cenná, ale pocit zklámání přece jen převažoval. K výhře bylo skutečně blízko. SLOVANU nejvíc k bodu pomohli dvě věci. Návrat Švajdy do základní sestavy a příkladná organizace mužstva z pozice stopera od Jirky Judase. Příspěvek těchto dvou nejzkušenějších hráčů byl opravdu podstatný. A pak také velká změna v disciplinovanosti hráčů. Téměř žádné zbytečné diskuze s rozhodčími a soustředění na výkon opravdu pomáhají k lepší hře. V tom byl vidět opravdu velký rozdíl oproti minulým zápasům.