Ze Štítů s prázdnou.
16.5.2015
Po vítězném zápase s Moravským Berounem zamířil Slovan na hřiště předposledního celku tabulky do Štítů s odhodláním bodovat. Bohužel odhodlání je jedna věc a realita na hřišti druhá…
Hned od úvodní minuty bylo zřejmé, že je na tom Slovan, co se fotbalových dovedností týče, lépe. Hosté dobře kombinovali, lépe se pohybovali a od úvodního hvizdu se nastěhovali na domácí polovinu. První návštěva domácích na půli Slovanu v 5.min přinesla standardní situaci, ze které se ale zrodila velká šance Slovanu. K odraženému míči se dostal Švajda a spolu s Havelkou a J.Špičkou postupovali sami na jediného domácího obránce. Švajda zvolil Havelku, který se při sprintu zranil, akci ještě dokončil, ale jeho střelu dokázal domácí gólman vykopnout a k odraženému míči se J.Špička zásluhou důrazu obránce ve spolupráci s gólmanem nedostal. Bohužel pro Havelku účinkování v zápase skončilo. Druhá návštěva domácích na půli Slovanu v minutě 9. už ale skončila brankou, když domácí záložník vysunul mezi trojicí beků Slovanu na (za) hranicí ofsajdu Juráska a ten se prosadil přesnou střelou od tyče – 1:0. Tato branka sice na Slovan měla omračující účinek, ale pouze na chvíli. Obraz hry se nezměnil. Hosté bušili do domácích, ale vyjma několika křídelních průniků se špatnou finální přihrávkou se nedokázali prosadit přes val domácích před vápnem. Až ve 25.min zahrával Vyroubal rohový kop, který propadl na zadní tyči k J.Špičkovi a ten jej nekompromisně poslal do sítě – 1:1. A jelikož do konce půle se obraz hry ani úspěšnost hráčů Slovanu v útoku nezměnily, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.
Jestliže se toho v první půli na hřišti příliš neodehrálo, tak ve druhé se neodehrálo prakticky nic. Slovan sice stále byl fotbalovějším mužstvem, ale to při pohled na hru domácích nebylo vůbec žádné umění. Domácí se přeci jen více než v první půli snažili i předvést něco v útoku, ale jelikož oba celky byly velmi nepřesné, odehrával se především boj ve středu hřiště. A tak jediným zaznamenáníhodným okamžikem ve druhé půli byla druhá branka domácích. Po trestném kopu téměř z půlky hřiště se dostal na deseti metrech zády k brance k hlavičce domácí stoper Prokop a jeho vysoký oblouček přeletěl špatně postaveného Sedláře – 2:1. V závěru si domácí taktickým poleháváním, ošetřovaním a střídáním vedení pohlídali a přiblížili se Slovanu na dostřel.
Co říci závěrem. Snad jen to, že prohrát s takovým soupeřem, přes veškerou úctu k jeho hráčům, je z mého pohledu ostuda…
B: 9. Jurásek, 78. Prokop – 25. J.Špička
Slovan: Sedlář – Murárik, Géc, Judas, A.Špička – J.Špička, Vyroubal, Švajda, Zdráhal (65. Ježo) – Havelka (13. Pučálka, 86. Gross), Pulkert.