6. 8. 2016
Granitol Moravský Beroun – Slovan Černovír 0-4 (0-3)
Po celkem úspěšně zvládnuté letní přípravě čekalo Slovan dlouho očekávané první mistrovské utkání, ve kterém Černovír zajížděl do Moravského Berouna. Dle posledních zápasů vždy nepříjemný soupeř, který umí hrát zejména na domácím hřišti agresivní fotbal založený na využití schopností rychlých křídelníků. Na herní styl domácích se Slovan celý týden připravoval a šel do úvodního zápasu pozitivně naladěn.
Jak už to tak bývá, první kola bývají vždy nervóznější, každý se chce chytnout, neudělat chybu a hrát jednoduše. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Hned ze začátku utkání musela téměř kompletně nově složená obrana Slovanu řešit nebezpečnou situaci, s níž si však poradila. To bylo od domácích v prvním poločase vše. Poté začali v utkání dominovat hráči Slovanu. Jednak kombinačně, když uprostřed hřiště operující Láner s Petrů tvořili hru a nápaditě hledali ofenzivní hráče. Pak také důrazem, kdy černovírští dokázali vyhrávat osobní souboje, což je vždy na menším hřišti velmi důležité. Územní převaha Slovanu vyvrcholila v 9. minutě, kdy Láner našel z rohu staronového hráče Slovanu Kundrta a ten hlavou otevřel skóre 1:0. Hráčům Slovanu narostla křídla a i nadále byli nebezpečnější. Velikou šancí pohrdl Géc ve 30. min., nicméně vše si vynahradil v 34. minutě, když krásně tvrdou hlavičkou z rohového kopu oslavil svůj návrat na hřiště a zvýšil na 2:0. A aby toho nebylo pro domácí málo, tak do třetice všeho dobrého uzavřel Petrů poločasový stav utkání na 3:0. Jak jinak, než po rohovém kopu Lánera.
Do druhého poločasu nastoupil Okleštěk místo Keslera. Bohužel však Slovan poločasový stav 3:0 uspokojil natolik, že se až příliš přizpůsobil domácím a hra tak byla plná nepřesností. Pozitivní však bylo to, že se Slovanu dařilo dobře a poctivě bránit a domácí pustili do zakončení minimálně a to pouze z uctivé vzdálenosti. Pro diváka nepříliš záživný druhý poločas tak okořenilo pouze krásné sólo Petrů v 83. minutě, po kterém uzavřel přesnou střelou gólový účet utkání na 4:0.
První kolo tak má Slovan úspěšně za sebou. Výsledek velmi dobrý, musí však zapracovat na týmovém herním výkonu a musí se vyvarovat výpadků, jaký nastal ve druhém poločase. Ten byl ze strany Slovanu herně slabší. Poděkování patří také početné ekipě Ultras Slovanu za skvělé povzbuzování po celých devadesát minut zápasu.
(of)
Sestava Slovanu: Gross – Zdráhal, Murárik, Géc, Meissner (68.Ježo) – Zapletal, Petrů, Láner(K), Kesler (46. Okleštěk) – Havelka (62.Pulkert), Kundrt (78.Kuba).
Branky: 38. a 83. Petrů, 9. Kundrt, 34. Géc
Rozhodčí: Vrána S. – Zavřel J., Kundrát L., Diváků: 120