Jste zde:
Vytisknout
E-mail

20. 8. 2016
LITOVEL – ČERNOVÍR   2:1 (2:0 )
Branka:
72. min Havelka
Sestava:
Gross – Zdráhal, Géc, Ježo, Meissner (46. Zapletal) – Kuba (57. Pulkert), Petrů, Láner, Kesler (72. Hanousek) – Kundrt, Havelka

Po výborném vstupu do soutěže a dvou vítězstvích (mimochodem Slovan zatím vždy v I. A třídě vyhrál první zápas sezóny) čekal Černovírské soupeř z Litovle. Ti naopak po sestupu z krajského přeboru neměli povedený vstup do podzimní části a dvakrát prohráli. Hosté tudíž byli před zápasem mírnými favority. Svou roli však tentokrát nepotvrdili.

Už před výkopem se vědělo, že trenér Petrů nemůže počítat s absentujícími Murárikem, A. Špičkou, Oklešťkem, Sedlářem a Bařinkou. Proto byli povoláni z dorostu Meissner a Hanousek. Další drobnou komplikací bylo zjištění, že se zápas odehraje na vedlejší hrací ploše, která divákům přišla užší a byla jistě výhodou pro Litovel. Přesto byl začátek slibný. Sebevědomější hosté dobře kombinovali a nepouštěli domácí ani do náznaku nebezpečné situace. Sami však také nehrozili. Bohužel hned první delší pobyt Litovle na útočné polovině znamenal změnu stavu. Po nedůrazně odvráceném rohu přišel do malého vápna dlouze padající oblouček a nikým neatakovaný domácí útočník v 7. min otevřel gólový účet. Byla to docela laciná branka, protože se projevila stará bolest v nedůrazu před bránou Slovanu. Potom opět převzal aktivitu na hřišti Černovír, ale soustavný tlak to nebyl. Za zmínku stojí určitě šance Petra Kundrta v 28. min, kdy se po delším nákopu z trestného kopu dostal k hlavičce, ale směr míče změnil jen nepatrně a tak domácí gólman neměl problém. To na druhé straně šanci k zákroku Gross ani nedostal. Další nedůraz při standardce, míč odvrácený jen na vápno a veterán Jirka Kohout trefil balón koníčkem do hostující sítě na 2:0. Běžela 34. min a teprve potom, ve zbytku poločasu, Slovan více a agresivněji přitlačil. Vyústila z toho pouze jedna velká šance ve 39. min, ale Marek Havelka zvolil ve vápně zpracování místo střely z první a domácím bekům se podařilo střelu zblokovat. Pak měli ještě jednu velkou šanci Litovelští, ale na levém křídle si s koncovkou neporadili. Poločas tedy 2:0.

Do druhé půle vystřídal Meissnera Tomáš Zapletal a do obrany se postavil Milan Kuba. Bylo jasné, že domácí rezignují na výraznější útočení a budou se snažit co nejčastěji hru přerušovat a bránit dvougólové vedení. Zapletal ale přece jen hru Slovanu na straně rozhýbal a kontaktní gól visel ve vzduchu. Přišel ale docela pozdě. Až v 72. min se na levé straně vápna pěkně uvolnil Kundrt a nahrávkou oslovil na 10 metrech Havelku. Tomu se s pomocí tyče podařilo vsítit gól na 2:1. Závěrečný nápor podpořili ještě střídající hráči Pulkert a Hanousek a zdálo se, že vyrovnání nebude velký problém. Velkou šanci měl Havelka z trestného kopu, ale dobře mířená střela v 78. min byla tečovaná. Další šanci měl po samostatné akci Kundrt v 81. min, ale levačkou gólmana neprostřelil. Asi největší příležitost na vyrovnání měl Honza Hanousek, který se v 85. min dostal ve skrumáži k odraženému míči, ale bohužel se mu střela svezla po nártu a brankář Litovle byl u své pravé tyče včas. A to byla taky poslední šance zápasu. V 87. min totiž po nešťastném střetu na půlící čáře zůstal ležet domácí útočník a situace vypadala dosti vážně. Čekalo se na příjezd záchranné služby a snad podle zpráv z domácího tábora všechno relativně dobře dopadlo. Ve zbývajícím čase už nikdo neměl příliš chuti hrát a tak se jen přátelsky vyplnil hrací čas.

Slovan tedy poprvé prohrál. K vítězství měl tentokrát daleko, snad bod mohl být maximem. Příčinou mohli být absence, menší šířka hřiště, nebo uspokojení po dvou výhrách. V každém případě se nic neděje. V dalším zápase přivítáme doma Bělkovice, které jsme ještě v soutěži neporazili a to by měla být výzva a motivace zároveň.

znak roller

Travel Turne Tranzito