Jste zde:
Vytisknout
E-mail

ST. ŽÁCI:     Slovan + Bohuňovice - SK Zábřeh 4:3 ( 2:0 )

Branky: 29. Malaska Tomáš, 33. 37. Kožuch David, 46. Hanus Patrik

Sestava: Kučera-Koudelka,Hanousek,Arnold,Baláž-Krejčí,Poláček,Kvapil,Malaska-Hanus,Kožuch

Střídali: Kotek,Riedl,Pazdera,Dočkal,Kupka,Lelek

Do další sezóny žákovské kategorie vstoupili naši žáci v takové obrozené podobě. Kvůli nedostatku kmenových hráčů ročníku 2002 a 2003 bylo vedení oddílu nutno situaci řešit dohodou o spolupráci s nějakým podobným oddílem. Tento stejně smýšlející oddíl se naštěstí našel v podobě FK Bohuňovice. A tak formou sdružených startů mohli nastoupit do dalšího ročníku krajského přeboru starší i mladší chlapci z obou oddílů. Sluší se ještě připomenout, že v kádru jsou i kluci ze Štěpánova. Začátek byl sice těžký, ale trenéři Zbyňa Krejčí, Přema Beneš a Luděk Fojtík společně sezónu rozjeli a to tak, že velmi úspěšně. V prvním zápase se soupeřem ze Zábřehu jsme byli překvapivě mírně lepším z obou soupeřů a po trefách Tomáše Malasky a 2x Davida Kožucha jsme se dostali do vedení 3:0 a po další brance Patrika Hanuse dokonce 4:1. Náš soupeř však předvedl mohutný finiš, vstřelil dvě branky, ale na vyrovnání stavu mu už čas nezbyl. První tři velice důležité body jsou tedy na světě a přejeme společnému týmu, aby se jim dařilo i nadále. ML. ŽÁCI:
   Slovan + Bohuňovice - SK Zábřeh 7:6 ( 4:2 )

Branky: 1.  39.  60.  Petřek Tadeáš, 4.  10.  Kovář Matěj, 21.  Bittner Jan,  35.  Štreit Šimon

Sestava: Žvátora-Gronich,Janšta-Bittner,Kovář,Štreit-Petřek,Bluma

Střídali: Psotka,Šindelka,Zatloukal,Čebiš,Spáčil,Žajgla,Chromec,Horák

Podobně jako starší borci se sloučení dočkali i mladší žáci. A překvapivě také podobně vypadal i jejich první zápas. Postupné vedení 4:0 zařídili svými brankami Tadeáš Petřek, 2x Matěj Kovář a Honza Bittner. Teprve potom se dostal ke slovu soupeř a ještě do přestávky snížil na 4:2. I po změně stran byl ale Slovan lepší a prosadil i fyzickou převahu. Postupně zvyšovali na 5:2 Šimon Štreit a na 6:2 další brankou Tadeáš Petřek. Jenže potom přišla další podobnost se zápasem starších žáků a sice mocný finiš hostů. Těm se podařilo za poslední čtvrthodinu utkání vstřelit 4 branky a skóre vyrovnat až na 6:6. Poslední slovo však měl přece jen Slovan a kanonýr Tadeáš Petřek. V závěrečné minutě doslova dotlačil míč do brány a tak i mladší borci "Slovanu" mohli slavit těsné vítězství o jednu branku. Prvního vítězství se tak dočkal i nový trenér v našich řadách Martin Jelínek.

 

Vstup do sezóny se tedy oběma celkům vydařil až nečekaně úspěšně. Nicméně zkušenosti říkají, že to bude ještě pro všechny zúčastněné aktéry velmi perná práce. Hráči si musí zvyknout na tréninky ve dvou areálech. Trenéři musí zvládnou veškerou součinnost při organizaci tréninků a zápasů. A nakonec to dílo musí podpořit rodiče. Tzn. být ve střehu při nečekaných změnách, být sdílnější ve školních povinnostech borců a připraveni zkrátka na celou sezónu. Je to přece jen celých 10 měsíců fotbalového života. No tak snad to všechno nakonec dobře dopadne a po sezóně budou spokojení jak v Černovíře, tak i v Bohuňovicích. První krok byl učiněn........

V dalších zápasech hrají žáci v NEDĚLI v NĚMČICÍCH, dále ve STŘEDU v ŽELÁTOVICÍCH a v NEDĚLI zakončí náročný týden domácím utkáním s LOŠTICEMI.

25.8.2016

 boh

Travel Turne Tranzito