Poslední prázdninová středa patřila ve fotbalovém Černovíře vloženému kolu žáků v Želatovicích a dohrávanému derby dorostenců s Chomoutovem. Všechny tři zápasy dopadly víceméně očekávaně. I když.... Třeba výhra starších žáků výsledkem 0:7 je snad až příliš optimistická. Mladší žáky naopak čekal náročný souboj s mužstvem, které vyhrálo v Jeseníku a porazilo i Nové Sady. První poločas ještě fyzicky zvládli, ale pak se projevila únava z náročného soustředění a druhý poločas už neměl potřebné parametry. Proto vysoká prohra 8:1.
Poslední zápas sehráli dorostenci Slovanu s nedalekým Chomoutovem a byl to moc pěkný zápas. Ve výborné atmosféře, s dramatickou koncovkou a i kvalita hry byla na úrovni krajského přeboru. Na začátku utkání byli hosté z Chomoutova lepší a jen obětavost Černovírských držela vyrovnaný stav. Postupem času se ale stále více začal prosazovat rychlý přechod domácích hráčů za obranu soupeře. Z jednoho takového útoku skóroval David Dočkal a otevřel skóre na 1:0. Tímto stavem skončil i první poločas. Ve druhé půli se hra srovnala a gól mohl dát každý ze soupeřů. Povedlo se to Vojtovi Blažkovi nádhernou křížnou střelou z levého křídla a bylo to 2:0. Trochu uspokojení z dvojnásobného vedení a zápletka byla na světě. Hostující útočník z dorážky snížil na 2:1. Chomoutov se nadechl, ale další ránu mu zasadil opět David Dočkal. Byl u míče dřív než hostující gólman Kuba Čtvrtlík a nebojácně zvýšil na 3:1. A zdálo se že je utkání rozhodnuto. Nicméně v poslední desetiminutovce Chomoutovští zabojovali. Měli i trošku štěstí při penaltě, ale to nic nemění na tom, že se jim dvěma góly podařilo utkání srovnat na 3:3. Následoval dramatický penaltový rozsřel, který Slovan zvládl a připsal si dva body do tabulky. Utkání bylo opravdu pohledné. Byla to důstojná oslava narozenin našeho bývalého předsedy Miloše Tihelky. Dík patří hráčům i fanouškům, kterých se na dorost sešlo překvapivě hodně. Mimo jiné i téměř kompletní kádr mužů Slovanu, kteří přišli podpořit svoje následovníky. Suma sumárum, pohádka starších žáků pokračuje, mladší žáci čím dál víc tvoří lepší tým a dorostenci mají nespornou kvalitu do první pětky tabulky krajského přeboru.

STARŠÍ ŽÁCI:    Želatovice  -  Slovan + Bohuňovice    0:7 ( 0:3 )

Branky: 5.  26.   40.  Tomáš Malaska,  7.   36.  Patrik Hanus,  61.  Štěpán Kvapil,  66.  Michal Arnold

MLADÍ ŽÁCI:    Želatovice  -  Slovan + Bohuňovice    8:1 ( 2:1 )

Branka: 15. Patrik Masopust

DOROSTENCI:    Slovan  - Chomoutov    3:3 ( 1:0 ) na pen. 3:2

Branky: 29.   75. David Dočkal,  55.   Vojta Blažek