Branky:
   49 , 55. Havelka, 31. Kundrt, 51. Pulkert, 73. Zapletal

Sestava:

Gross – Ježo, Géc, Zdráhal, Meissner – Zapletal, Petrů, Láner, Pulkert ( 81.Bařinka ) – Kundrt ( 73.V.Fojtík ), Havelka ( 60.Kesler )

V zápase 5.kola zajížděl Slovan na hřiště TJ Štěpánov. Na hřiště, o kterém se dopředu vědělo, že je tvrdé, suché a tudíž nepříliš oblíbené. Tím spíš, že v jarním zápase tam Slovan inkasoval nepopulárního "bůra" v důležitém zápase o záchranu. Tentokrát byla situace naprosto odlišná. Domácí ještě nezískali ani bod a ocitli se na samém dně tabulky. To Černovír okupoval díky skvělému skóre 1. místo. Takže pro tipéry naprosto jasná situace. Na souboj posledního s prvním se nevyplatí příliš sázet.
Bylo ovšem potřeba vědět, že na zápase nebudou přítomní hráči Murárik, A.Špička, Okleštěk a Kuba, kteří se zúčastnili svatby našeho člena Radima Pučálky, kterému samozřejmě přejeme všechno nejlepší do další životní etapy. Z těchto jmenovaných hráčů jsou Muri a Alda pevnými členy obrany. Bylo zajímavé sledovat diskusi všech příznivců Slovanu, jak sestavit obranu. Řešilo se to na fóru celý týden, tím spíš, že nebyla ani 100% účast Miru Géce. Řešení nakonec bylo překvapivé, neboť se na pozici předstopera objevil David Zdráhal a na levém beku Pavel Meissner. Je ovšem nutné složit trenérům uznání, protože David Zdráhal patřil k nejlepším hráčům na hřišti a všechny velmi příjemně svým výkonem překvapil. Že starosti se složením sestavy budou jediné nepříjemnosti v tomto zápase, naznačily hned první minuty. Ačkoliv tempo nebylo vůbec strhující, tak rozdíl mezi oběma soupeři byl očividný. Postupně měli šance Havelka v 6.min po prostrčení Kundrta. Z pravé strany mířil vedle. Pak hlavičkoval nad ve slušné pozici Géc v 10.min. Jedinou velkou šanci domácích zlikvidoval možná klíčovým zákrokem Gross ve 12.min. Po odvráceném rohu a vráceném míči do šestnáctky Gross zachránil a střelu vytěsnil vedle svojí levé tyče. Ale pak už to šlo ráz na ráz. Únik Zapletala a střela vedle. Další únik Zapletala, přihrávka pod sebe na Kundrta a vynikající zákrok domácího gólmana. Do třetice únik Zapletala, střela Havelky do gólmana a vyražený míč konečně dostal do sítě Kundrt v 31.min. I nadále šance přibývaly. Nevětší spálily Láner, který z vápna přehazoval gólmana stojícího na čáře a Ježo, jenž nedokázal usměrnit míč do brány na zadní tyči po trestném kopu. Poločas tedy pouze 0:1.
Co se hostům nepodařilo využít v první půli, to suverénně zvládli v první desetiminutovce půle druhé. Ve 49.min unikl typickým způsobem Petr Kundrt a Marek Havelka zvyšoval do prázdné brány na 0:2 a hned v 51.min využil Pulkert, opět dorážkou do prázdné, únik Zapletala. A bylo hned 0:3. Pak si ještě zopakoval nádhernou přihrávku Havelkovi Petr Kundrt a v 55.min to bylo 0:4. Štěpánovští hráči byli jako po těžkém K.O. Pohybem vůbec nestíhali a bylo jim jasné, že utkání musejí nějak slušně dohrát.  Hosté trochu polevili, ale šancí bylo pořád víc. Petrů po přistrčení Keslera střílel z 10m do gólmana, Kundrt dokonce obešel v sóle i brankáře, ale nečekaně před prázdnou bránou hledal ještě spoluhráče. V této fázi už hosté volili nepříliš důraznou koncovku. A tak se branky dočkali i domácí. A opět Černovírská klasika. Nákop z půlky hřiště, propadený balón na penaltě a dorážka ve skluzu. Gross neměl příliš šancí. Ale jestliže se Štěpánovští trochu nadechli, tak za dvě minuty v 73.min zase zklamaně vydechli, neboť sami poslali do brejku Zapletala, který se konečně dočkal gólu a uzavřel střelecký účet zápasu na 1:5. Pak se na hřiště dostali další střídající hráči a utkání dospělo do konce.
Bylo to zasloužené vítězství a popravdě mělo být vyšším rozdílem. Půjčený "bůr" z května byl vrácený i s úroky. Naši skvělí fanoušci mohou být po minulé sezóně konečně pyšní na svůj Slovan. I jim patří velký dík za vytrvalou podporu. Ale na první příčce je teď Slovan vystaven velkému tlaku soupeřů a tak uvidíme jak to bude dál pokračovat. Na domácím hřišti přivítáme Maletín, pak do Paseky a potom nás doma čeká Dubicko. Teprve tyto tři zápasy nastaví zrcadlo formě Slovanu. Hned posílený Maletín bude oříšek, neboť vyhrál v Bohuňovicích i Dubicku a naposledy si poradil i s Českou Vsí a má tedy za sebou celou první polovinu tabulky. Slovan je však letos nebývale dobře připraven.