Branky:
   40. , 53. Pulkert, 18. Havelka, 31. Kundrt,

Sestava:

Sedlář – Murárik, Géc, Zdráhal, A.Špička – Kesler (60. Kuba), Petrů (67. Ježo), Láner, Pulkert (74.Bařinka) – Kundrt (67.Okleštěk), Havelka

V parném nedělním dopoledni odehrál Slovan další kolo I.A třídy. A do arény "U komína" přijel atraktivní a těžký soupeř. Jednalo se o FC Maletín, který v předchozích zápasech dokázal zvítězit na hřištích v Dubicku 3:4 a v Bohuňovicích dokonce zvítězil výrazným rozdílem 5:1. Daly se tedy čekat gólové hody, čemuž napovídala i vzájemná bilence obou soupeřů z minulých let. Gólovou radost si však tentokrát užili jen hráči Slovanu.
Samotný úvod zápasu ale patřil hráčům z Maletína. Hned ve 2.min musel golman Sedlář likvidovat na brankové čáře nebezpečný nákop z trestného kopu do skrumáže. Maletínští dobře drželi míč a měli převahu. Od takové 10.min se však hra vyrovnala a rychlí domácí hráči se začali prosazovat za hostující obranu. První takový brejk ještě zažehnal hostující stoper včasným vystoupením a Havelkovi se musel pískat ofsajd. Ve 13.min však Marek Havelka svůj náběh načasoval lépe a sám se řítil na bránu hostí. Hostující brankář sice vypadal rezignovaně, ale možná právě tím se mu podařilo střelu domácího snajpra vykopnout pravou nohou. Jenomže to byl jen začátek velkých šancí Slovanu. V 18.min totiž po akci Lánera už Havelka nezaváhal a poprvé rozvlnil síť na 1:0. Slovan i nadále nepolevoval v tlaku a tak druhý gól přišel poměrně záhy. Vstřelil ho po ukázkovém centru Aldy Špičky hlavou Petr Kundr v 31.min. A za 10 minut nato protlačil míč do brány u levé tyče i hbitý Eda Pulkert a stanovil tak poločasové skóre na výrazných 3:0.
Šance Maletína mohla spočívat snad v dobrém nástupu do druhé půle a v brzkém kontaktním gólu. Tento možný plán však vzal za své hned po 8 minutách hry druhého poločasu. Rychlý výpad po pravém křídle dorážel do prázdné brány opět Eda Pulkert. Za stavu 4:0 už byl zápas asi rozhodnutý. Ale Slovan Maletínské ani nadále nešetřil. Velké trable tropil hostům s chutí hrající Kundrt. První souboj v dobré pozici ještě dopadl žlutou kartou pro hostujícího beka, ale v 62.min už nebyla jiná možnost, než unikajícího Kundrta zastavit za každou cenu a rozhodčí musel vytáhnout kartu červenou. A to už bylo definitivně jasné, kdo tento souboj vyhraje. Petr Kundrt pak už další svoje šance neproměnil a tak tečku za utkáním udělal Marek Havelka filigránskou parádou při centru z levého křídla, za což sklidil ovace spokojeného publika.
První opravdu vážný duel s dobrým soupeřem tak Slovan zvládl nadmíru dobře. S velikým očekáváním tak můžeme cestovat v neděli 18.9. na hřiště do Paseky. Zápas si jistě nenechají ujít ani naši opět skvělí fans.