Branky:
   11. , 78. Láner, 37. Géc, 86. Havelka
Sestava:

Gross – Ježo, Murárik, Géc, A.Špička – Kesler (75.Fojtík), Petrů, Láner, Zdráhal (74.Bařinka) – Zapletal (86.Bařinka), Havelka (90.Marta)
Další ze zápasů se soupeřem z horní poloviny tabulky odehrál Slovan v Pasece. Družstvo místního SK je nováčkem I.A třídy, když loni v I.B třídě neprohrálo ani jediný zápas na jaře. Rovněž vstup do vyšší soutěže měli Pasečtí skvělý. Dařilo se jim však spíše na hřištích soupeřů, než na domácím trávníku. To se nakonec taky potvrdilo.
Slovan to však rozhodně neměl jednoduché. Tentokrát se do řady absentujících postavili Petr Kundrt, Eda Pulkert a také Jarda Sedlář. Naopak se do sestavy vrátili Jakub Gross a Tomáš Zapletal. A podle očitých svědků patřili navrátilci k nejlepším na hřišti. A celému Slovanu se první poločas vydařil. Nepouštěl domácí do šancí, pouze do střel z uctivé vzdálenosti, a naopak sám využíval chyb v rozehrávce domácích. Jednu takovou využil hned v 11.min Láner. A pojistku na poločasovou výhru 2:0 přidal v 37.min po rohu Géc. A po brejku ještě nastřelil Havelka tyč. Zkrátka první poločas byli hosté lepší a jejich vedení mělo být výraznější. Naopak druhá půle se odehrávala podle scénáře domácích, kteří se snažili zápas otočit. Kontaktní gól přišel hned v 58.min a hned za tři minuty na to mohlo být srovnáno. Přísnou penaltu však lapil skvělým zákrokem Gross. Nicméně tohle varování Slovan neprobudilo a tak přišel vyrovnávací gól po dlouhém autu v 71.min. Zmatku v obraně využil domácí střelec prvního gólu a srovnal na 2:2. Nakonec se však štěstí tentokrát usmálo na Slovan a tak mohl vstřelit rozhodující branku Aleš Špička po nákopu z trestného kopu na zadní tyč v 78.min. Někdo sice tvrdí, že míč tečoval Láner, ale ve finále je to asi jedno. Definitivní razítko na tříbodový zisk pak přidal v 86.min po pěkném úniku Zapletala Havelka.

A doplníme ještě komentář z Paseckého webu:

Další zbytečná domácí ztráta s Černovírem

Los k nám byl v domácích zápasech nemilosrdný, ze čtyř zápasů doma jsme se museli popasovat z vedoucím triem Černovír, Bohuňovice, Dubicko a nebezpečnou Českou Vsí. Ve všech zápasech až na Bohuňovice jsme obstáli a byli i lepším mužstvem, bohužel to stačilo jen na tři body ze dvanácti. S Černovírem jsme absolutně prospali první poločas, soupeř nás potrestal za naši pasivitu a o poločase pohodlně vedl 2:0. Druhý poločas jsme se rapidně zlepšili a vedoucí mužstvo přehrávali. Dokáza jsme vyrovnat na 2:2 a to jsme ještě neproměnili penaltu. Místo toho aby jsme soupeře dorazili tak jsme hloupě inkasovali, což nás srazilo do kolen.
Dovezené 3 body tentokrát nebyly zásluhou oslnivého výkonu, ale poctivé bojovné práce. A to je někdy povzbudivější, než snadné vítězství. Podle statistik byla na utkání návštěva kola, ke které přispěli i početné skupiny fanoušků z Černovíra. A jejich podporu bude Slovan potřebovat už v dalším zápase. Určitě to opět bude tahák kola. Do arény "U komína" totiž přijede soupeř z nejtěžších, a sice FC Dubicko. Ti se vůbec netají touhou po prvním místu v tabulce a jistě neprodají svoji kůži v Černovíře lacino. Takže všechny zveme na utkání 8.kola.

Reportáž očitého svědka Lukáše Sedláčka.

SK Paseka - Slovan Černovír  2:4 (0:2)
branky: 58. a 71. Geier - 11. a 78. Láner, 37. Géc, 86. Havelka
Slovan: Gross – Ježo, Murárik, Géc, Špička – Zdráhal, Petrů, Láner, Kesler (75. Fojtík) – Havelka (90. Marta), Zapletal (86. Bařinka).
Rozhodčí: Motal – Přikryl, Dokoupil, 200 diváků

Slovan zajížděl v 7.kole na půdu zatím čtvrtého celku tabulky do Paseky oslaben o nejlepšího střelce Kundrta plnícího si pracovní povinnosti a nemocného Pulkerta.  Domácím se zatím sice daří více venku než doma, ale v minulém zápase si dokázali doma poradit s nebezpečnou Českou Vsí.

První poločas avšak patřil jasně hostům.  Od začátku zápasu byli živější a aktivnější a v 11.min se po zásluze dostali do vedení. Zapletal vybojoval na půlce míč, vysunul do brejku Havelku, jehož střelu z úhlu domácí obrana zblokovala přímo k Lánerovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Velkou šanci na srovnání měl, jinak v první půli zcela neviditelný, kanonýr domácích P. Vojtášek, ale po pěkném centru od postranní čáry nedokázal z malého vápna usměrnit hlavou míč mezi tři tyče. A tak trestali opět hosté. Nejprve sice Láner po kiksu v domácí defenzivě obešel i domácího gólmana, ale jeho nepříliš prudkou střelu dokázali domácí obránci na brankové čáře odvrátit, ale po rohovém kopu téhož hráče se na zadní tyči zjevil zcela osamocený Géc a hlavou zblízka mířil přesně – 0:2. Chvíli na to měl po parádní akci trojice Zapletal, Petrů, Láner vyloženou šanci Havelka, ale v samostatném „nájezdu“ napálil míč pouze do tyče. V poslední minutě první půle se ještě k ohrožení branky Slovanu dostal domácí ostrostřelec, ale jeho bombu z trestného kopu vyboxoval pozorný Gross do bezpečí a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Jenže do druhé půle natoupili borci v modrém zřejmě s pocitem, že se jim nemůže nic stát a rozjížděli se velmi pozvolna. Domácí tak byli víc na míči, ale až do 58.min nic kloudného před brankou Slovanu nevymysleli. Poté ale přišlo vysunutí Vojtáška za obranu Slovanu a jeho následný centr od brankové čáry zužitkoval přesnou hlavičkou nabíhající Geier – 1:2. A za chvíli mohlo být s bohorovnými hráči Slovanu ještě hůř. Rozhodčí posoudil souboj v pokutovém území jako faul hostující obrany, ale Gross záměr domácího Geiera při exekuci pokutového kopu vystihl a svůj tým výrazně podržel. Jenže ani tato skutečnost hosty k větší aktivitě nevybudila a tak přišlo, co muselo – srovnání. Jedinou slabší chvíli si vybral Gross, který lehce podběhl dlouhý aut domácích, míč „plácnul“ pouze na hranici vápna, kde jej parádně trefil z halfvoleje Geier, poslal jej nechytatelně pod víko a  alespoň lehce odčinil svůj předchozí nezdar - 2:2. Až tato situace hostující borce probrala a najednou začali vystrkovat růžky i oni, ale po centru od postranní čáry netrefil v tutovce hlavou branku Havelka a po minele domácího gólmana v rozehrávce jej zkoušel pohotově překonat z dobrých čtyřiceti metrů nejlepší hráč Slovanu Zapletal, ale domácí gólman svou chybu napravil a vyrazil na roh. K vedení nakonec pomohlo Slovanu i štěstí, když trestný kop Špičky tečoval v chumlu před bránou tělem Láner a ten zapadl k tyči bezmocného domácího gólmana  - 2:3. Domácí přesto nesložili zbraně a tak se hrál v závěru dramatický zápas. Rozuzlení přinesla až 86.min, kdy na ofsajdové linii převzal míč Zapletal a v situaci dva na gólmana předložil míč do prázdné Havelkovi – 2:4.

Slovan tak získal cenné vítězství z hřiště kvalitního soupeře, ale podobných výpadků, jaké předvedl ve druhé půli, by se měli hráči vyvarovat, protože příště štěstí v koncovce mít nemusí…