ČERNOVÍR  -  FC DUBICKO   2:2  ( 1:1 )  pen. 4:3

Branky:
   28. Láner, 73. Havelka

Sestava:

Gross – Ježo (27.Petrů), Murárik, Géc, A.Špička – Zapletal (89.Fojtík), Láner, Zdráhal, Pulkert (73.Kesler) – Kundrt, Havelka

Slovan Černovír se v 8.kole potkal s jedním z nejtěžších soupeřů v soutěži. A sice s dobře poskládaným ambiciózním celkem z Dubicka. Favorit utkání se sice nezasvěceným mohl zdát jasný, ale historie vzájemných zápasů mluvila jasně. Slovan s Dubickem ještě nevyhrál, neboť všechny zápasy skončily remízou. A kdo remízu tipoval i tentokrát, určitě neudělal chybu.
Určitě to bylo těžké utkání. V samotném začátku byli borci z Dubicka silovější a na měkké trávě překvapivě zdatnější v kombinaci. Hned si vytvořili počáteční tlak, který vyústil v několik dorážek ve vápně domácích. Při jedné z těchto akcí zachránilo Slovan břevno po skvělém zákroku Grosse. Po čtvrthodině se zdálo, že Slovan úvodní nápor hostů přečkal a hra se začala vyrovnávat. Bohužel však právě v této chvíli Černovírští inkasovali. Aleš Špička kopal trestný kop od tribuny, ale nekopl ho příliš dobře. Trefil totiž první vlnu hostujících hráčů a byl z toho ukázkový brejk. Chybu se ještě snažil na půlící čáře zahasit odvážným zákrokem Zdráhal, ale po střetu, kdy se dal pískat šlapák hostujícího útočníka se tento forvard řítil sám na domácí bránu. Dostihl ho až v hodině dvanácté na hranici vápna Murárik. Po jeho kontaktu už se faul pískal a domácí bek inkasoval žlutou kartu. Hostující kanonýr Hymr pak tuto pozici využil, obstřelil tvrdou ranou zeď a Gross už jen reflexivně srážel míč do své sítě. Běžela 17.min a hosté se zaslouženě dostali do vedení 0:1. A kdyby to bylo 0:2 už by se Slovanu těžko tento rozdíl dotahoval. Jenže potom se hosté více zatáhli na vlastní půli a s míčem hrál víc Černovír.A tak vyrovnání stavu na sebe nenechalo dlouho čekat. Na pravé straně se skvěle uvolnil Zapletal, zatáhl míč až do vápna soupeře a předložil ho Lánerovi. Ten se s koncovkou nepáral a z 5 metrů gólmana tvrdě prostřelil. Srovnal tím stav na 1:1 a zahájil tak dobývání branky hostí ve zbylém času do půle. Bohužel se však i přes četné závary gól vstřelit nepodařilo.
A to byla škoda, protože i druhý poločas začal tak, jak ten první. A sice velkou aktivitou hostů. Zase byli přesnější, důraznější a lepší. A stejně jako v první půli svůj tlak zúročili ze standartní situace. V 58.min totiž zahrávali rohový kop, který se možná zdál jako zbytečný, neboť střela hostů mezi tyče nemířila. Kuba Gross však zasahoval. A z tohoto rohu po přetaženém míči, který hosté vraceli zpět do skrumáže, opět skóroval přesný Hymr na 1:2. A i tady se historie opakovala, když hosté malinko polevili a tím dostali Slovan do hry. Určitě k tomu pomohlo velké množství faulů hostujícího týmu, který nestačil zachytávat pohyb rychlých borců Zapletala a Pulkerta. A tak po sérii rohů přišel trestňák, který zahrával Láner. Přesně trefil na malém vápně Havelku, který trochu překvapivě hlavou překonal hostujícího gólmana. V první půli se čekalo na vyrovnání 11 a ve druhé 15 minut. Slovan byl nadále aktivnější a svého soupeře přehrával. Hosté navíc neměli nikoho na střídačce a tak zápas dohrávali s vypětím všech sil. Černovír si i šance vytvořil, ale ani dvakrát Kundrtovi, ani po centru Keslera Bořkovi Petrů se skórovat nepodařilo. A tak utkání skončilo asi spravedlivou remízou. No a tak na závěr pěkného zápasu přišla novinka letošní sezóny v podobě pokutových kopů. Po losu začínal Slovan. Petr Kundrt však penaltu po zemi jako první střelec neproměnil. Pak už se střelci nemýlili a tak postupně za Slovan skórovali Géc, Láner a Havelka. Ve čtvrté sérii skvěle vystihl záměr hostů Gross a bylo srovnáno. V páté série šel kopal střídající Vojta Fojtík a bohužel také on nedal. Všechno měl tedy v rukách střelec zápasu Hymr. Poslal sice Grosse do opačného kouta brány, ale byl tak přesný, že trefil jen tyč. Pak zachoval chladnou hlavu Petrů a proměnil. Hosté potom poslali střílet brankáře a toho už si Gross vychutnal. Třikrát po sobě neinkasoval a stal se hrdinou rozstřelu, po kterém si Slovan připsal bod navíc.
Zajímavý zápas s dramatickou zápletkou tak přinesl Slovanu dva body. Je třeba říct, že hosté si možná zasloužili dva body víc. Ale na druhou stranu hráli lépe vždy jen první čtvrthodinu každého poločasu. A to by stačit nemělo. Černovírští tahali za kratší konec i v začátku penaltového rozstřelu, ale na to se za 14 dní nikdo ptát nebude. Teď hrajeme na hřišti trápících se Hluboček a bude to pro nás hodně těžké utkání. Navíc začíná měsíc říjen, který je statisticky nejhorší na bodový zisk Slovanu. A statistiky není radno podceňovat, jak ukázal i zápas s Dubickem. Ale to je ještě celý týden daleko.